بارش های پراکنده در بعضی استان ها، افزایش دما در نوار شمالی کشور

به گزارش وبلاگ دریا، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اعلام بارش پراکنده و وزش باد در بعضی استان ها، از روند افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور اطلاع داد.

بارش های پراکنده در بعضی استان ها، افزایش دما در نوار شمالی کشور

به گزارش ایسنا، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: طی هفته جاری به سبب گذر متناوب امواج تراز میانی جو از کشور روز یکشنبه (30 بهمن) در برخی منطقه ها شمال غرب و ارتفاعات البرز غربی، دوشنبه (اول اسفند) در ارتفاعات البرز شرقی و شمال شرق، ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده انتظار می رود.

وی اضافه نمود: طی این دو روز در نوار شمالی کشور به ویژه در سواحل شمالی و اردبیل وزش باد همراه با روند افزایش نسبی دما پدیده غالب است.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سه شنبه (2 اسفند) در شمال غرب و دامنه های زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب کشور بعلاوه در سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش پراکنده رخ می دهد. ضمناً در دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق کشور وزش باد همراه با خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: چهارشنبه (3 اسفند) در غالب منطقه ها کشور جوی آرام و پایدار حاکم می گردد. بعد از ظهر پنجشنبه و روز آدینه (4 و 5 اسفند) در ارتفاعات واقع در جنوب و جنوب شرق کشور و در سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش خفیف پیش بینی می گردد.

ضیاییان اضافه نمود: طی سه روز آینده خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهند بود و در ارتفاعات البرز ذوب برف و احتمال ریزش بهمن انتظار می رود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (اول اسفند) کمی ابری همراه با غبار محلی، در بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (2 اسفند) نیمه ابری، در برخی ساعت ها بارش پراکنده و گاهی وزش باد با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 14 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیائیان در خاتمه گفت: طی امروز (30 بهمن) و فردا (اول اسفند) بندرعباس با دمای 27 و 26 درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای 13- و 10- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.

منبع: فرارو

به "بارش های پراکنده در بعضی استان ها، افزایش دما در نوار شمالی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش های پراکنده در بعضی استان ها، افزایش دما در نوار شمالی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید