بهینه سازی مصرف انرژی و منابع طبیعی همیشه در دستور کار شرکت بهره برداری مترو بوده است

به گزارش وبلاگ دریا، نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: توان مورد احتیاج برای ناوگان قطار و ایستگاه ها وابسته در مترو از انرژی برق می باشد و انرژی های فسیلی در مترو بسیار ناچیز بکار گرفته می گردد. بهینه سازی مصرف انرژی و منابع طبیعی همیشه در دستور کار شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه بوده است.

بهینه سازی مصرف انرژی و منابع طبیعی همیشه در دستور کار شرکت بهره برداری مترو بوده است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ دریا، مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه علی عبداله پور با اشاره به اینکه مترو یکی از مشتریان اصلی مصرف برق است و حدود 94 درصد برق مصرفی آن هم صرف حرکت قطار ها می گردد افزود: علی رغم اینکه همیشه در دستور کار مترو بهینه سازی مصرف انرژی و منابع طبیعی بوده است، ولی مترو در شرایط شیوع ویروس کرونا با کمترین سرفاصله حرکتی ممکن و حداکثر ناوگان برای جابجایی مسافران اقدام نموده است.

وی با بیان اینکه افزایش مصرف برق در فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، دغدغه گذر از فصل تابستان بدون خاموشی را باز هم پررنگ نموده گفت: جهت آنالیز و کنترل مصارف انرژی برای ساختمان های اداری شرکت بهره برداری مترو و ایستگاه های خطوط با توجه به شرایط به نحوی مدیریت می گردد که از کارکرد بی رویه تجهیزات سرمایشی جلوگیری به عمل آید و همکارانم نسبت به کارکرد سامانه تهویه، زمان بندی و بهره برداری آن نظارت می نمایند تا بیشترین صرفه جویی انرژی را ببینیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: مسئولین ایستگاه و سایر متولیان امر با بازدید های دوره ای و ایجاد فرهنگ سازی مناسب نسبت به صرفه جویی انرژی در ایستگاه ها اقدام نموده اند، به نحوی که با رعایت جنبه های ایمنی از خاموش بودن روشنایی زیر سکوها، اتاق های فنی، هواسازها، نیم تونل ها و... در زمان هایی که فعالیتی در این اماکن انجام نمی گردد، اطمینان حاصل نمایند.

عبداله پور توضیح داد: تنظیم ترموستات کولر های گازی برروی 25 درجه، خاموش نمودن تمامی وسایل برقی در ساعات غیر اداری، ایجاد آگاهی و آموزش و هم نصب دستورالعمل های مناسب در مورد مدیریت مصرف برق جهت صرفه جویی و کنترل مصارف انرژی در ساختمان های اداری از دیگر اقدامات اجرا شده است.

وی گفت: مقرر گشت در ایستگاه های کم تردد وسایر ایستگاه ها در ساعات خلوت، پله های برقی قدیمی هم مشابه پله های برقی نسل نو با مد صرفه جویی انرژی به کار گرفته شوند. ضمن اینکه در ساعات خلوت ایستگاه ها، پله های برقی موازی با رعایت تکریم مسافران خاموش می شوند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه گفت: با توجه به داشتن 4 پایانه رو زمینی و بخش هایی از ایستگاه ها و ساختمان های اداری که امکان استفاده از نور خورشید و استفاده از این انرژی خدادادی بوده است و استفاده از این نوع انرژی ادامه دار خواهد بود.

عبداله پورخاطرنشان کرد: همکارانم در پایانه ها و تعمیرگاه ها، ایستگاه ها و در تمامی فضا های شرکت و تجهیزات از منظر صرفه جویی انرژی با رعایت تمامی مسائل فنی، بهره برداری و ایمنی، بازنگری و همگام با سایر ارگان ها و مردم در صرفه جویی برق و مهم تر از آن حفظ محیط زیست اقدام نموده و این رویه هم با توسعه تکنولوژی ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بهینه سازی مصرف انرژی و منابع طبیعی همیشه در دستور کار شرکت بهره برداری مترو بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهینه سازی مصرف انرژی و منابع طبیعی همیشه در دستور کار شرکت بهره برداری مترو بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید