اخبار و رویدادها

معمای 100 سکه گمشده اهدایی ابراهیم رئیسی

روزنامه شرق نوشت: جام دنیای 2022 قطر زمان زیادی است که به سرانجام رسیده و حتی تکلیف تیم های قهرمان در بسیاری از لیگ های ریزودرشت دنیا هم معین شد. پرونده قطر در حالی بسته شده که پرسش های مکرر این جام برای فوتبال ایران همچنان سنگینی می کند؛ جامی که شبیه به...

8 خرداد 1402

مهلت شرکت دانش آموزان هفتم و هشتم در آزمون های سلامت روان ، دانش آموزان به این سایت مراجعه نمایند

مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات وزارت آموزش و پرورش مهلت دانش آموزان پایه های هفتم و هشتم متوسطه را برای شرکت در آزمون های غربالگری و سلامت روان اعلام نمود.

7 خرداد 1402

وکیل ساپینتو برای تمدید قرارداد به ایران می آید

بحث و حدس درخصوص آینده ریکاردو ساپینتو، بار ها در روز های اخیر مطرح شده است. مسئله ای که حتی به نشست های خبری سرمربی پرتغالی کشیده شد و او مدعی شد در این خصوص همه چیز در اختیار سرپرست مدیرعاملی باشگاه است.

6 خرداد 1402

توافق ارمنستان و آذربایجان بر سر به رسمیت شناختن متقابل تمامیت ارضی

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان گفت: ارمنستان و آذربایجان بر سر به رسمیت شناختن متقابل تمامیت ارضی یکدیگر به توافق رسیده اند و پیشرفت خوبی در جهت عادی سازی روابط دوجانبه داریم.

5 خرداد 1402

این کراس اور چینی کم مصرف به زودی به ایران می آید؟، عکس

گجت نیوز نوشت: ونوسیا وی آنلاین پلاگین هیبریدی - Venucia V-Online PHEV یک کراس اوور شهری و معمولی است که مزایا و معایب خودش را دارد و در هر 100 کیلومتر مسیر، 4.3 لیتر بنزین می سوزاند.

4 خرداد 1402

ثبت بیش از 450 زمین لرزه در اردیبهشت 1402

به گزارش خبرنگاران، شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در اردیبهشت ماه 1402 تعداد 454 زمین لرزه را ثبت کردند. این زمین لرزه ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی اتفاق افتاده و به وسیله شبکه های لرزه نگاری ثبت...

4 خرداد 1402

کاخ سفید از کارگران درباره هوش مصنوعی سوال می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در این جلسه کارشناسان صنعت فناوری، محققان و سیاستگذاران نیز وجود دارند.

3 خرداد 1402

آیا نوشیدن آب قلم برای شما خوب است؟

شاید شما هم درباره تاثیرات سلامت بخش آب قلم برای سلامتی شنیده باشید، اما آیا خواصی که با آن نسبت می دهند، واقعیت دارد؟

3 خرداد 1402

مشارکت ویژه یک برندچینی در نمایشگاه آینده چاپ ایران

بابک عابدین، رئیس نمایشگاه آینده چاپ ایران در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران ، با اشاره به اقدامات و برنامه های این نمایشگاه طی دو ماه آینده، گفت: طبق توافق صورت گرفته، شرکت چینی چن مینگ یکی از برندهای بین المللی در فراوری انواع کاغذ و مقوا، حضور ویژه ای...

2 خرداد 1402

چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید

به گزارش خبرنگار خبرنگاران؛ بحث اقتباس در عین سادگی بحث پیچیده ای است. سرویس هنر خبرنگاران در ایام نمایشگاه کتاب تهران به آنالیز این پرونده پرداخت که اقتباس چیست و چرا در ایران با سابقه قوی فرهنگ و هنر و ادب میل به اقتباس کمتر از سایر کشورها دیده می...

1 خرداد 1402

صاعقه در کمتر از یک ساعت 2 نفر را در ایلام کشت!

سه حادثه صاعقه زدگی عصر امروز در ایلام در کمتر از یک ساعت باعث مرگ 2 نفر شد.

31 اردیبهشت 1402

نقدها و نمرات فیلم جوانی (بهار)؛ گذر از جاده خوشبختی (جشنواره کن 2023)

فیلم مستند جوانی (بهار) (Youth (Spring)) به کارگردانی وانگ بینگ، مستندساز برجسته چینی و به عنوان اولین قسمت از سه گانه ای که این کارگردان میخواهد به آن بپردازد، در بخش اصلی رقابت های جشنواره کن 2023 به نمایش عایدی. فیلم به طور کل با تحسین منتقدان روبرو شده است و...

30 اردیبهشت 1402

خریداران از بازار خودرو فرار کردند، قیمت خودرو شکسته می گردد؟

رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: با وجود ریزش قیمت ها، خریداران دست از خرید کشیده اند، زیرا احساس می نمایند واردات دیر یا زود اجرا شده و بر شکست هرچه بیشتر قیمت ها موثر است.

29 اردیبهشت 1402

عمر خودرو در آمریکا چند سال است؟

انتظار می رود که میانگین سن خودرو در سال آینده کاهش یابد زیرا افزایش در دسترس بودن و تقاضای تازه باعث افزایش فروش خودروهای تازه به بالای 14.5 میلیون در سال 2023 می گردد.

28 اردیبهشت 1402

نگاهی عمیق به مشهورترین و باشکوه ترین عقاب آسمان

M16 از دور کاملا شبیه به عقاب است، اما تصویر امروز ناسا این سحابی را از نمایی نزدیک نشان می دهد.

26 اردیبهشت 1402

کانادا به تازگی از زیباترین طرح پاسپورت دنیا رونمایی کرد!

طرح های پاسپورت اغلب نظر بسیاری را به خود جلب می نمایند، بالاخره آن ها سندی هستند که نشان دهنده ما و کشورمان در سفر به خارج از کشور هستند.

25 اردیبهشت 1402

سومین جلد از مجموعه رمان های تلماسه هم به فارسی منتشر شد: بچه ها تلماسه

بچه ها تلماسه سومین رمان از مجموعه اصلی تلماسه نوشته فرانک هربرت است. این کتاب در سال 1976 منتشر شد و دنباله کتاب دوم مسیحای تلماسه Dune Messiah است. داستان آن ادامه حماسه خانواده آتریدس و درگیری های سیاسی و مذهبی است که در سیاره بیابانی آراکیس رخ می دهد.

25 اردیبهشت 1402

راه اندازی استارت آپ رتبه بندی کتاب، راه کار رونق تألیف است

فریاد ناصری، مدیر انتشارات حکمت کلمه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب گفت: بزرگترین مشکل در برابر تألیف، نبود سیستم منظمی برای تبلیغ کتاب هاست. من تمامی کتاب های داستانی خود را به قیمت قدیم می فروشم، نهایتا 30 هزار تومان، تا شاید با قیمت بتوانم فردی...

24 اردیبهشت 1402

مدیر نو توئیتر معرفی گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، لیندا یاکارینو در حالی مدیریت شبکه اجتماعی را برعهده می گیرد با چالش های زیاد و انبوهی از بدهی روبرو است. وی در سمت سابق خود در ان بی سی یونیورسال سال ها وقت صرف مدرن سازی کسب و کار تبلیغاتی کرد.

23 اردیبهشت 1402

تیم ملی وزنه برداری ایران با حمایت همراه اول قهرمان آسیا شد

تیم ملی وزنه برداری ایران توانست با حمایت همراه اول به مقام قهرمانی آسیا برسد.

23 اردیبهشت 1402
تعداد: (1260)