جداول منتشر شده درباره مالیات خودروهای لوکس فاقد اعتبار است

به گزارش وبلاگ دریا، تهران (پانا) - سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه ای مهم تاکید نمود که جداول منتشر شده در فضای مجازی در مورد مالیات خودروهای بیش از یک میلیارد تومان، مورد تایید این سازمان نبوده و فاقد اعتبار است.

جداول منتشر شده درباره مالیات خودروهای لوکس فاقد اعتبار است

به گزارش ایرنا، در اطلاعیه سازمان امور مالیاتی کشور آمده است: هرگونه ارزش گذاری خودرو برای محاسبه مالیات با رعایت ملاحظات قانونی، اجرایی و بعلاوه حقوق مردم منتشر و بر روی سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.intamedia.ir قرار می گیرد. بدیهی است سایر جداول و ارزش های اعلامی منتشره در فضای مجازی مورد تایید این سازمان نبوده و فاقد اعتبار است.

در این اطلاعیه در مورد مالیات بر جمع خودروهای تحت تملک اشخاص (موضوع بند ش قانون بودجه سال 1400) آمده است: در پی انتشار لیست هایی در مورد اندازه مالیات خودروها در فضای مجازی، به اطلاع می رساند سازمان امور مالیاتی کشور نسبت به مشخص مالیات مالکان خودروها بر اساس مجموع ارزش خودروی هر شخص حقیقی و به تفکیک هر خودرو اقدام نموده و مراتب در موعد مقرر قانونی به وسیله درگاه الکترونیک سازمان به هر مالک اطلاع رسانی خواهد شد.

بر این اساس مبنای ارزشگذاری خودروها ارزش ابتدای سال 1400 و کسر10 درصد از ارزش به ازاء انقضاء هر سال از سال ساخت (مدل) خودرو (حداکثر 60 درصد) بوده است.

ایجاد سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از ایجاد سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو اطلاع داد.

هادی خانی، معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به راه اندازی سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو گفت: انتقال دهندگان انواع خودرو و موتور سیکلت می توانند با ورود به سامانه مزبور، قبل از تعویض پلاک یا ثبت انتقال نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال اقدام نمایند.

وی گفت: سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو هم اکنون در استان سمنان به طور پایلوت اجرا شده و در هفته های آینده در سراسر کشور به بهره برداری می رسد. با ایجاد این سامانه، امکان پرداخت الکترونیکی مالیات نقل و انتقال خودرو پیش از مراجعه به مراکز تعویض پلاک به وسیله پنجره واحد مالیاتی به نشانی https://my.tax.gov.ir میسر شده است.

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور توضیح داد: این اقدام در راستای اجرای ماده (30) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب دوم خرداد 1400 که از تاریخ 13 آذرماه سال جاری لازم الاجرا شده، انجام شده است و بر همین اساس، سازمان امور مالیاتی کشور اقدام به راه اندازی سامانه ای تحت عنوان سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو نموده که این خدمت، شرایطی را فراهم می سازد تا شهروندان بتوانند پیش از مراجعه به مراکز تعویض پلاک و به صورت الکترونیکی مالیات خود را پرداخت نمایند.

وی گفت: انتقال دهندگان انواع خودرو و موتور سیکلت با ورود به سامانه مزبور، قبل از تعویض پلاک یا ثبت انتقال نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال اقدام نمایند و در صورتی که انتقال دهندگان از پرداخت مالیات استنکاف نمایند، در هنگام مراجعه به مراکز تعویض پلاک یا دفاتر اسناد رسمی، از ارایه خدمات به ایشان و یا انتقال سند جلوگیری می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "جداول منتشر شده درباره مالیات خودروهای لوکس فاقد اعتبار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جداول منتشر شده درباره مالیات خودروهای لوکس فاقد اعتبار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید