راهنمای سفر به بلژیک ، گردش در جاهای دیدنی بلژیک

به گزارش وبلاگ دریا، یکی از کشور های کوچک که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و دارای فرهنگی غنی میباشد، بلژیک هست . این کشور دارای معماری فوق العاده ای بوده که همه را تحت تأثیر قرار می دهد . از مجموعه اطلاعات سفر به بلژیک بدانید که از غذاهای مورد علاقه مردم در بلژیک می توان به سیب زمینی سرخ کرده و شکلات اشاره کرد .این کشور با وجود کوچک بودنش نقش مهمی در اروپا و تاریخش دارد به طوری که اگر علاقه مند به کسب اطلاعاتی درباره جنگ جهانی اول هستید می توانید با اطلاعات سفر به بلژیک ، نقاط مختلفش را ببینید که بسیار می تواند سرگرم کننده هم باشد . بسیاری دیگر از مردم برای بازدید از شهرهایی که برای قرون وسطا است و مکان های تاریخی ودیگر جاهای دیدنی بلژیک ،به این کشور می آیند اما جزء یکی از چیزهای مهم تری که مردم را به این کشور می کشاند شکلاتش که رقیب شکلات سوئیس و سیب زمینی سرخ کرده اش است به طوری که با خوردن تنها یکبار از این سیب زمینی ها به کل نظرتان درباره سیب زمینی سرخ کرده عوض می شود .

راهنمای سفر به بلژیک ، گردش در جاهای دیدنی بلژیک

هزینه های معمول

در راهنمای سفر به بلژیک بدانید که هزینه های هتل و هاستل :قیمت اقامت در هاستل سراسر کشور متفاوت بوده به طوری که از 20 یورو تا 30 یورو می باشد اما اگر اتاق خصوص دو تخته بخواهید قیمتش برای هر شب بین 25 تا 35 یورو متفاوت می باشد . اما از مجموعه اطلاعات سفر به بلژیک بدانید که هزینه های اقامت در هتل در صورت انتخاب اتاق یک تخته از 45 یورو برای هرشب شروع می شود اما در شهر هایی همانند بروژ (Burges) که گران هستند بهترین گزینه یا کرایه اتاق و یا اقامت و کرایه خانه های محلی است .

غذا: اگر تمایل به پخت غذا داشته باشید بهترین مواد را از بسیاری از مغازه های موجود می توانید تهیه کنید که در حدود 55 یورو در هفته مجبور به پرداخت برای خرید مواد اولیه خواهید شد اما اگر تمایل به خوردن غذا به صورت آماده دارید مانند هزینه خوراک مورد علاقه مردم یعنی سیب زمینی سرخ کرده به همراه میان وعده 4 یورو می باشد یا هزینه غذای محلی و فست فود در حدود 12 یورو و هزینه صرف غذا در رستوران به همراه سرو غذا 23 یورو است .

حمل و نقل : در راهنمای سفر به بلژیک بدانید که به علت کوچک بودن کشور بلژیک اگر قصد سفر به دور کشور را داشته باشید برایتان گران تمام نمی شود و بسیار آسان بوده هزینه قطار درجه 2 در کشور 15 یورو و هزینه بلیط مترو 2 تا 3 یورو می باشد .

فعالیت ها: از مجموعه جاهای دیدنی بلژیک با توجه به فرهنگ غنی کشور بلژیک با قرار گرفتن در شهرهایی چون بروکسل رنگارنگ که شهری بین المللی و بروژ با سنگ فرش های زیبا و تاریخی که بسیار زیبا هستند مبهوت خواهید شد اما بهتر است از مجموعه اطلاعات سفر به بلژیک بدانید که برای آشنایی بهتر با فرهنگ این کشور بهتر است در تورهای پیاده روی شهرها شرکت کنید که اطلاعات این هتل هارا به راحتی از هتل ها می توانید بگیرید . موزه های موجود در کشور هزینه های بلیت ورودی بین 5 تا 14 یورو است اما با داشتن کارت دانش آموزی تخفیف بسیار مناسبی می دهند .

نکاتی برای کاهش هزینه ها

در سفر به بلژیک و گردش در جاهای دیدنی بلژیک از مترو استفاده کنید :برای صرفه جویی در هزینه ها بهتر است از بلیت های مترو مخصوصا بلیت های یک روزه که هم در ایستگاه و هم در خارج ایستگاه به فروش می رسند و قیمت 4.5 یورو دارند استغاده کنید زیرا برای هر مسیر اگر بخواهید از بلیت های تکی استفاده کنید باید قیمتی در حدود 2 تا 2.5 یورو بپردازید .

از سفارش نان چشم پوشی کنید :در کنار غذاهای اصلی که در منو منطقه ها جهانگردی وجود دارند گزینه هایی وجود دارند مانند نان که ممکن است تصور کنید رایگان هستند اما در اصل بابت سفارش تک تک آنها باید پول بپردازید .

غذای ارزان بخورید: غذاهایی چون ساندویچ ، سیب زمینی سرخ کرده و کباب را برای صرفه جویی بهتر است در مغازه های کوچک میل کنید .

مکان های دیدنی و فعالیت های جالب در بلژیک

بروکسل: بروکسل که مقر اتحادیه اروپا و مرکز بلژیک است دارای موزه هایی چون موزه سلطنتی باژیک که شامل (مجموعه هایی از نقاشی های بی نظیر ، طراحی ها ، مجسمه ها) می باشد . در میدان بروکسل تنوع زیادی از مغازه های شکلات فروشی و کافی شاپ ها است که نباید این شکلات هارا از دست دارد و تا می توانید باید بخورید . همچنین تالار شهر بروکسل را حتما بازدید کنید.

شهر خنت (Ghent): این شهر شهری دانشگاهی است و جهانگرد های کمی به این شهر می آیند و عموما خنت با دیگر شهرهای بلژیک مقایسه می شود . اما اگر قصد رفتن به خنت را دارین به علت فستیوال که بزرگترین فستیوال اروپا است که موسیقی ، غذا و سرگرمی های خیابانی را دارد ماه جولای برای بازدیدش مناسب می باشد .

دشت فلاندرز: در این شهر که قبرستان های زیادی که نام و یاد و حتی ملیت کشته شدگان را برای نیم میلیون نفری که در طی جنگ جهانی اول کشته شدند دارد . برای باخبر شدن از شرح و حال سربازان آن زمان موزه ایپر (Ypress) بهترین مکان است .

غذا خوردن: به علت کم بودن غذاهای آشپزخانه ای در کشور کوچک بلژیک در خیابان ها انواع کلوچه های نیم پز ، شکلات و سیب زمینی سرخ کرده بلژیکی پیدا می شود . با وجود همان تعداد کم غذاها آشپزخانه ای اما بهترین هستند . بهترین کار در بلژیک خوردن غذاهای خوشمزه است .

شهر بروژ (Bruges)

این شهر که دارای معماری بی نظیر ، مکان های دیدنی و سرگرمی های بسیار است برا سفر مناسب بوده و حتما از این شهر جهانگردی دیدن کنید . از مهم ترین مکان ها دیدنی می توان به تالار شهر با معماری قرن 14 ، برج بلفری (Belfry Tower) ، کلیسا جامع ناجی مقدس ، بازار ها و کانال های آب اشاره کرد . با وجود قضاوت اشتباه کالین فارل که این شهر را جهنم یاد می کند اما بسیار زیبا است . باید به یاد داشته باشید به علت بزرگی شهر و زیاد بودن مکان های دیدنی اش سفر تک نفره ممکن است براتون خسته کننده باشد .

قلعه ها

در این کشور کوچک حدود 3000 قلعه وجود دارد یعنی در حدود هر مایل مربع یک قلعه که جهانی زیبا است و با توجه به نبودن وقت برای دیدن تمام قلعه ها انتخاب برای دیدنشان سخت می شود . از قلعه های زیبا برای بازدید می توان به قلعه بویلون (Castle of Bouillon) در آردنس (Ardennes) ، گراوان استین (Gravensteen) و بیرسل (Beersel) اشاره کرد .

شهر آنتورپ (Antwerp)

دومین شهر بزرگ بلژیک که با وجود انواع غذاهایش گردشگران لذت بسیاری می برند و برای خرید مکانی مناسب است شهر آنتورپ می باشد و برای افراد علاقه مند به هنر دارای موزه هنر های سلطنتی بلژیک است که حاوی کلکسیونی بزرگ از آثار هنرمندان معروفی چون فلمیش مسترز (Flemish Masters) است .

شهر واترلو (Waterloo)

جاذبه های دیدنی نبرد واترلو در این شهر وجود دارد که می توان به مجسمه شیری با 226 پله به عنوان یاد بود در مکان نبرد ، موزه ولینگتون (Wellington) و کلیسای ماتولیک سنت جوزف اشاره کرد .

جنگل آردنس

به علت وجود حیوانات بسیار جانوران شکاری، گراز وحشی و گوشت گوزن و گوشت ران دودی از انواع گوشت های منطقه است زیرا به طور کلی گوشت های خوبی در این منطقه وجود دارد . این جنگل ها بسیار مناسب ورزش هایی چون اسکی و کوهنوردی هستند .

کلیسای جامع نتردام

این کلیسا که در آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده یک اثر قدیمی و زیبا است که شامل 5 برج با شیشه های رنگی که در آن نقاشی هایی از پل روبنز جیکوب جردن وجود دارد . یکی از بهترین مثال ها برای معماری رومی کلیسای جامع بانوی ما در تورنه (Tournai) است .

باغ وحش آنتورپ

این باغ وحش از جاهای دیدنی بلژیک که در سال 1843 تأسیس شده و چیز های زیادی در این باغ وحش به نمایش گذاشته می شود جزو باغ وحش های قدیمی و معروف جهان است که دارای باغچه های غیر معمول و مجسمه های از حیوانات است . این باغ وحش آنتورپ در مرکز شهر آنتورپ واقع شده است که مکان مناسبی برای گذران اوقاتتان در بعداز ظهری دلنشین است . یکی از خصوصیات خوب این باغ وحش نزدیک بودنش به ایستگاه قطار است .

بازار ماهی اوستنده (Ostende)

رستوران های رو به دریای بسیاری از نمونه جاهای دیدنی بلژیک در این منطقه هستند که با توجه به نزدیکی به این بازار این اطمینان را به شما می دهند که غذای تازه دریایی برایتان سرو می کنند . اگر علاقه مند به غذاهای دریایی هستید از این بازار که ماهی گیران شهر ساحلی اوستنده صید خود را در ان می فروشند دیدن کنید .

مجتمع موزه ای سینکوان تونر (Cinquantenaire)

از مجموعه اطلاعات سفر به بلژیک بدانید که این مجتمع که در جنوب غربی بروکسل واقع شده یک مجتمع موزه ای بوده که در سال 1880 تأسیس شده است و در سال های اخیر توسعه پیدا کرده و شامل موزه هایی چون ارتش ، ماشین موزه هنر و ... می باشد .

منبع: همگردی

به "راهنمای سفر به بلژیک ، گردش در جاهای دیدنی بلژیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به بلژیک ، گردش در جاهای دیدنی بلژیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید