راه آهن لرستان ثبت میراث جهانی است

به گزارش وبلاگ دریا، عطا حسن پور با بیان اینکه راه آهن لرستان ثبت میراث جهانی است و تنها اثر غیرمنقول جهانی در استان محسوب می شود، اظهار کرد: استان هایی همچون مازندران و مرکزی که در طول محور راه آهن قرار دارند همه متقاضی قطار گردشگری هستند.

راه آهن لرستان ثبت میراث جهانی است

وی ادامه داد: در این مسیر تنها دو استان تراز بالایی دارند که در ایتدا و انتهای مسیر قرار دارند و آنهم لرستان و مازندران هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اضافه کرد: استاندار لرستان با استاندار مازندران صحبت کردند که تقویمی برای این قطار گردشگری تعریف شود که این دو استان از آن استفاده کنند.

حسن پور اضافه کرد: احتمالا در ایام نوروز هفته ای دو روز بتوان از این قطار گردشگری استفاده شود.

وی بیان نمود: اقلیم لرستان بسیار متنوع و متفاوت از جاهای دیگر به گونه ای که از تنگ پنج تا تنگ هفت، دو سازه زمین شناسی وجود دارد و در طول این مسیر چندین آبشار وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان ادامه داد: از دورود تا تله زنگ حد لرستان است که شامل ایستگاه های دورود، چم سنگر، بیشه، کشور، تنگ پنج و تنگ هفت و تله زنگ هستند و و دارای هشت نیم ایستگاه است.

حسن پور گفت: چنانچه قطار گردشگری در لرستان راه اندازی شود تحول بزرگی در بحث گردشگری استان ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه با اعتبارت قطره چکانی دولت نمی توان زیرساخت برای همه جاذبه های گردشگری لرستان ایجاد کرد، اظهار کرد: باید زیرساخت را برای جذب سرمایه گذار مهیا کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اضافه کرد: بام لرستان یک زیرساخت صرفا گردشگری آماده برای جذب سرمایه گذار است و تا زمانی که بخش خصوصی ورود پیدا نکند نمی توان به نتیجه رسید.

حسن پور بیان نمود: اولویت لرستان جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است.

منبع: گردشبان

به "راه آهن لرستان ثبت میراث جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه آهن لرستان ثبت میراث جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید