شخصیت شناسی از روی گل موردعلاقه

به گزارش وبلاگ دریا، روزنامه خراسان - فرنگیس یاقوتی: اگر تا به حال فقط یک بار به گل فروشی ها سر زده باشید، حتما از خودتان پرسیده اید که من چه گلی را بیشتر از بقیه دوست دارم؟ تماشای گل ها می تواند باعث تغییرات زیادی در حال و هوای شما و اطرافیان تان گردد. اما این که شما چه گلی را بیشتر از همه دوست دارید و می پسندید، از یک سری ویژگی های شخصیتی تان خبر می دهد که شاید خودتان هم از آن ها بی خبر باشید.

شخصیت شناسی از روی گل موردعلاقه

از زمان های گذشته، تحقیقات متعددی توسط روان شناسان درباره نوع گلی که فرد دوست دارد و شخصیت اش، وجود دارد که آخرین آن توسط پژوهشگران لهستانی انجام و خلاصه ای از نتایج آن منتشر شده است. در ادامه، ویژگی های شخصیتی افراد علاقه مند به 10 گل را با یکدیگر مرور خواهیم کرد. در خور ذکر است که برخی از این نکات، ممکن است برای همه صدق نکند.

رز؛

بیشتر احساساتی هستید تا منطقی

اگر شما گل رز را می پسندید، یعنی یک عشق در قلب خود دارید. به عبارت دیگر، شما فردی هستید که بیشتر بر اساس احساساتتان تصمیم می گیرید تا منطق و عقلتان. این نکته را هم بدانید که گل رز برای سالگرد ازدواج و نشان دادن ابراز علاقه به دیگران بسیار گزینه مناسبی است. افراد علاقه مند به گل رز باید در تصمیم گیری هایشان، بیشتر از مشورت با دیگران یاری بگیرند.

بابونه؛ خوش بین هستید و خوش شانس

اگر گل بابونه یا گل های چندپر دیگر به شکل بابونه را می پسندید، یعنی خودتان را در زندگی فردی خوش شانس می دانید و نگرشی مثبت به زندگی دارید. این ویژگی است که اگر به خوبی از آن بهره ببرید، یاری زیادی به موفقیت تان در حوزه های مختلف خواهد نمود. این گل از قدیم نشانه شادی بوده و نگهداری از آن در خانه فقط احتیاج به گلدان و آب دارد!

یاس بنفش؛ به خانواده عشق می ورزید

آیا هر روز با مادرتان تماس می گیرید؟ آیا دیوار خانه شما از عکس های خانوادگی پر شده؟ لذت بخش ترین تفریح برای شما، دورهمی در کنار فامیل است؟ اگر جواب شما به این سوال ها مثبت است، طبیعی است که یاس بنفش گل مورد علاقه شما باشد. علاقه مندی به این گل، نشانه این است که فردی خانواده دوست هستید.

ارکیده؛ سخت گیر هستید و تا حدودی عجیب!

اگر به این گل علاقه دارید، دوستان تان شما را فردی عجیب و غریب و حتی گاهی درباره جزئیات این مسئله، بسیار ایرادگیر می دانند، چون واقعا فردی سخت گیر و البته تا حدودی دمدمی مزاج هم هستید! علاقه مندان به این گل، بیش از خوش بین بودن به هر اتفاق و مسئله ای، فقط به دنبال جنبه های منفی اش می فرایند.

سوسن نارنجی؛ عاشق قدرت هستید و ثروت

علاقه مندان به گل سوسن، افراد مغروری هستند که تصور می نمایند فقط خودشان بهتر از دیگران می فهمند و هر تصمیمی بر خلاف نظر آن ها به شکست خواهد انجامید. جالب تر این که گل سوسن در رنگ های مختلف وجود دارد، اما رنگ نارنجی آن، مورد علاقه افرادی است که در زندگی فقط تشنه قدرت و ثروت هستند.

میخک؛ فراری از هیاهو هستید و دنبال آرامش

گل میخک رنگ های مختلفی دارد که هر رنگ نشانه یک سری ویژگی های شخصیتی خاص است. با این حال، اگر شما این گل را دوست دارید به طور کلی، فردی آرام هستید که از هیچ کوششی برای دور شدن از هیاهو فروگذار نخواهید کرد. افراد علاقه مند به این گل، انسان های آرامی هستند که همنشینی با آن ها توصیه می گردد.

لاله؛ شوخ طبع اید و خونگرم

هرچند تقریبا می گردد گفت که همه مردم جهان گل لاله را دوست دارند، چون این گل، زیبا، جذاب و دلرباست، اما اگر شما هم جزو دوستداران گل لاله هستید، نشان می دهد که فردی پر شر و شور هستید، اما در عین حال می توانید به خوبی در خانه تنها باشید و به شما خوش بگذرد. شما یک گروه عظیم از دوستان و آشنایان را کنار خود دارید، چون همواره فردی شوخ طبع و راحت هستید و گاهی دیگران از خونگرمی تان به وجد می آیند.

آفتابگردان؛ خوش بین هستید و به دنبال پیشرفت

گل آفتابگردان همان طور که از اسمش پیداست، همه عمر خود را به دنبال دریافت نور خورشید بوده است. این گل نشانه خوش بینی است و اگر شما هوادار این گل هستید، یعنی فرد خوش بینی هستید و در همه حال به پیشرفت در حوزه های مختلف زندگی فکر می کنید. اگر کنار میز کار یا کنار تخت خواب تان یک گلدان آفتابگردان بگذارید، خواهید دید که هر بار چشم تان به آن گل ها می افتد، ناخودآگاه لبخند به لب هایتان می آید.

لیلیوم شیپوری؛ قوی هستید، اما آرام

گل لیلیوم شیپوری گلی زیبا و جذاب و با ظرافت است. اگر شما فردی قوی، اما آرام هستید احتمالا به سمت این گل کشیده می شوید. علاقه مندان به این گل، افرادی سخت کوش هستند و به شدت کوشش می نمایند که در محیط خانه و محل کار، شرایط بهتری را برای دیگران فراهم نمایند. چنین افرادی، معمولا کمتر عصبانی می شوند.

منبع :littlethings

منبع: برترین ها

به "شخصیت شناسی از روی گل موردعلاقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت شناسی از روی گل موردعلاقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید