هشدار مدیریت بحران به تهرانی ها: از رودخانه ها فاصله بگیرید

به گزارش وبلاگ دریا، مدیرکل مدیریت بحران تهران از مردم خواست تا با توجه به احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها از هرگونه توقف در حاشیه رودخانه ها بپرهیزند.

هشدار مدیریت بحران به تهرانی ها: از رودخانه ها فاصله بگیرید

به گزارش مهر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور هشدار نارنجی در استان اطلاع داد و گفت: با توجه به احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها از مردم می خواهیم از توقف در حاشیه رودخانه ها بپرهیزند.

حامد یزدی مهر بعد از ظهر دوشنبه در جمع وبلاگ دریا از صدور هشدار سطح نارنجی فعالیت سامانه بارشی همرفتی و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک و نفوذ گرد و غبار در استان تهران اطلاع داد و گفت: بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها، آب گرفتگی معابر، جاری شدن روان آب در مسیل ها، از روز چهارشنبه 5 مردادماه تا اواخر وقت آدینه 7 مردادماه 1401 در استان تهران وجود دارد.

یزدی مهر در ادامه گفت: وقوع رگبار باران، رعد و برق، و احتمال بارش تگرگ در ارتفاعات شمال شرقی به ویژه نیمه شمالی و ارتفاعات و منطقه ها مستعد بارش پیش بینی شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران ضمن توصیه در مورد عدم توقف در حاشیه رودخانه ها و بستر مسیل ها اضافه کرد: از همه شهروندان می خواهیم ضمن اجتناب از فعالیت های کوهنوردی نسبت به ترددهای درون و برون شهری احتیاط لازم را داشته باشند.

وی در مورد جا به جایی عشایر، پاکسازی دهانه پل ها و آبروها، احتمال برخورد صاعقه نیز هشدار داد و عنوان داشت: شهروندان با توجه به پیش بینی وزش باد شدید تا خیلی شدید و خیزش گرد و خاک و نفوذ گرد و غبار انتقالی از استان های هم جوار و کاهش کیفیت هوا به ویژه در نیمه جنوبی و غربی استان تهران نسبت به عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان و ساختمان های نیمه کاره توجه جدی داشته باشند.

یزدی مهر درباره استحکام سازه های نیمه کاره نیز هشدار داد و بیان داشت: مردم در مورد احتمال سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی نیز توجه ویژه داشته باشند تا خدایی ناکرده شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران در ادامه از آماده باش مدیریت بحران استان تهران در مورد پیشگیری و مقابله با حوادث احتمالی در جهت فعالیت سامانه بارشی پیش بینی شده اطلاع داد و عنوان داشت: تمهیدات لازم در این رابطه اندیشیده شده است.

منبع: فرارو

به "هشدار مدیریت بحران به تهرانی ها: از رودخانه ها فاصله بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مدیریت بحران به تهرانی ها: از رودخانه ها فاصله بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید