چشمه های گرد و غبار خوزستان هنوز فعال اند

به گزارش وبلاگ دریا، خبرنگاران/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به وقوع گرد و غبار در ماه های گذشته با بادهای با سرعت شش تا هفت متر در ساعت گفت: این موضوع نشان می دهد که هنوز چشمه های گرد و غبار فعال هستند.

چشمه های گرد و غبار خوزستان هنوز فعال اند

محمد سبزه زاری در جلسه کارگروه مقابله با گرد و غبار که شامگاه چهارشنبه (27 آذرماه) در استانداری خوزستان برگزار گردید، اظهار کرد: بارش های سال گذشته بسیار خوب بود اما گرد و خاک های خوزستان را تثبیت نکرد.

وی اضافه نمود: کمتر از یک ماه پیش از جنوب شرق با وزش باد با سرعت شش تا هفت متر در ساعت، دید افقی اهواز به دو کیلومتر کاهش یافت اما سریع بارندگی رخ داد و شرایط بهتر شد. اگر سرعت باد بیشتر می شد گرد و خاک بیشتری رخ می داد.

سبزه زاری بیان نمود: این موضوع نشان می دهد که هنوز چشمه های گرد و غبار فعال هستند. یکی از علت های فعالیت این سرچشمه ها این است که جنس خاک در خوزستان به گونه ای است که با اولین گرما رطوبت خود را از دست می دهد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان توضیح داد: در سال های گذشته و سال جاری الگوی جوی که باعث می شد بادهای بالای 20 متر در خوزستان داشته باشیم، حاکم نشده است و اگر این الگو حاکم می شد باز هم گرد و غبار با همان شدت یا کمتر رخ می داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چشمه های گرد و غبار خوزستان هنوز فعال اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشمه های گرد و غبار خوزستان هنوز فعال اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید