چطور سفری ایمن و ارزانتر داشته باشیم؟

به گزارش وبلاگ دریا، طی چند ماه گذشته که ویروس کرونا به جان ملت ها افتاده سفر کردن تقریبا مثل یک رویا شده و بسیاری از خانواده ها دنبال فرصتی مناسب هستند تا در خانه ماندن تعطیلات گذشته را به بهترین نحو جبران نمایند.

چطور سفری ایمن و ارزانتر داشته باشیم؟

با اینکه همچنان کرونا تهدید عظیمی است اما بسیاری با بی توجهی به آن سفرهایشان را شروع نموده اند. اگرچه شرکت های مسافرتی فعالیتشان را از سر گرفته اند اما همچنان توصیه های بهداشتی در خانه ماندن را پیشنهاد میدهند. سفر در چنین ایامی میتواند هزینه های سفر را نیز چند برابر کند. به همین دلیل مواردی که میتواند هزینه های سفرتان را کاهش دهد را در ادامه لیست نموده ایم.

قیمت ها را مقایسه کنید

اگر قصد دارید با هواپیما یا قطار مسافرت کنید حتما قبل از خرید بلیط به سایت های مختلف رجوع نموده و لیست قیمت ها را با توجه به خدماتی که ارائه می دهند مقایسه کنید.

جستجوی بلیط یک نفره

ممکن است گاهی اوقات برای سفر کردن، مسافرت دست جمعی را بر مسافرت انفرادی ترجیح دهید. اگر می خواهید به صورت گروهی و با هواپیما سفر کنید بهتر است هم قیمت بلیط هواپیما را به صورت گروهی و هم به صورت تک تک جستجو کنید. به این ترتیب شاید برای قیمت پایین تر بلیط هواپیما مجبور باشید با خطوط هواپیمایی مختلفی سفر خود را شروع نمایید و در مقصد به هم بپیوندید.

از مزایای لحظه آخر استفاده کنید

برای این که سفرتان مقرون به صرفه و کم هزینه باشد از خدماتی که لحظه آخر ارائه می گردد نهایت استفاده را بکنید. اتاق خالی هتل که امشب خالی است یا جایگاه هواپیمایی که امشب پرواز دارد نمی تواند برای روز بعد عرضه گردد، به همین دلیل در لحظات آخر معمولا قیمت رزرو آن ها کاهش پیدا می نماید.

در ایام خلوت تر مسافرت کنید

بدون شک میزان مسافرت های بین شهری در ایران در ایام نوروز و فصل تابستان بیشتر از سایر فصول و اوقات سال است، اگر زمان مسافرت چندان اهمیتی برای شما ندارد سعی کنید تا آن جا که امکان دارد خارج از زمان شلوغی، مسافرت کنید.

از روزهای رایگان استفاده کنید

ایده ای ساده که همواره سودمند است. بازدید از موزه ها و مکان های توریستی در بعضی روزها رایگان یا با ارائه تخفیف همراه است. پیش از سفر به منطقه موردنظر طوری برنامه ریزی کنید که چنین روزهایی را از دست ندهید.

غذای آماده همراه داشته باشید

اگر قصد دارید با ماشین شخصی یا اتوبوس مسافرت کنید سعی کنید قبل از سفر مقداری غذا به اندازه خود و خانواده تهیه نموده و در طول جهت، استفاده از غذاهای رستوران و خرید تنقلات در مجتمع های بین راهی را کاهش دهید. معمولا قیمت غذا و تنقلات در جاده های بین شهری بیشتر از داخل شهر است.

از فناوری استفاده کنید

در عصر تکنولوژی و فناوری، تلفن هوشمند می تواند نقش زیادی در صرفه جویی هزینه های مسافرت داشته باشد. همه برنامه های مرتبط با سفر از جمله راهنمای سفر، نقشه ها، بهترین جهتهای ممکن برای رسیدن به مکان های مشهور را روی تلفن همراه نصب کنید تا در طول مسافرت، برای رفتن به مکان خاصی مجبور نباشید چند جهت مختلف را امتحان نموده و زمان و پول خود را هدر دهید.

ماشین اجاره ای

اگر بیش از یک خانواده هستید و احتیاج است با دو ماشین به مسافرت بروید اجاره کردن یک ماشین کمی عظیم تر به جای استفاده از دو ماشین می تواند تاثیر خوبی در کاهش هزینه ها داشته باشد. در این صورت در هزینه های جانبی مانند هزینه پارکینگ، بنزین و گاز و غیره صرفه جویی خواهد شد.

آپارتمان کرایه کنید

برای خانواده ها و کسانی که به دنبال فضایی بیشتر و آشپزخانه ای برای پخت وپز هستند، کرایه آپارتمان بهترین گزینه است. این گونه هزینه خوردوخوراک هم کمتر می گردد. AirBnB یکی از بهترین سایت ها برای یافتن اقامتگاه با کمترین هزینه است. booking.com هم گزینه خوبی است.

و در خاتمه باز هم یاداور میشویم که تا جای امکان توصیه های بهداشتی را رعایت کنید و همچنین به شهرهای پر خطر کرونایی سفر تا حد ممکن سفر نکنید.

منبع: دنیای سفر

به "چطور سفری ایمن و ارزانتر داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور سفری ایمن و ارزانتر داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید