گرانی شیرخشک چقدر محتمل است؟

به گزارش وبلاگ دریا، مواد اولیه صنعت شیرخشک به شکل قابل توجهی گران شده است. این خبر را رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد تایید می کند و درباره علت افزایش قیمت ها می گوید: نه تنها ارز دولتی بلکه ارز نیمایی به صنعت شیرخشک تعلق نمی گیرد. قیمت اقلام مصرفی در شیرخشک نیز از چهار ماه گذشته تا به امروز دو برابر شده است؛ چرا که با حذف ارز دولتی و بالا رفتن قیمت دلار قیمت سایر کالاها از جمله هزینه بسته بندی و … نیز افزایش یافته است.

گرانی شیرخشک چقدر محتمل است؟

هانی تحویل زاده همچنین از احتمال افزایش قیمت شیرخشک تا چند ماه دیگر خبر می دهد و می افزاید: با افزایش قیمت مواد اولیه شیرخشک، اسناد مورد نظر را برای افزایش قیمت این کالا به سازمان غذا و دارو ارسال کرده ایم که پس از تائید سازمان حمایت احتمالا قیمت شیرخشک تا دو ماه آینده افزایش خواهد یافت.

روغن صنایع چقدر گران شد؟

او علت بالا بردن قیمت شیر خشک را سه عامل عنوان می کند. نخست آن که تولیدکنندگان این حوزه از ابتدای سال پودر شیرخام بدون چربی را کیلویی 20 هزار تومان می خریدند اما امروز این کالا با قیمت 40 هزار تومان به دست فعالان این صنعت می رسد؛ این یعنی قیمت برخی از مواد اولیه این صنعت 80 درصد افزایش یافته است. همچنین روغن خام نیز با قیمت 16 هزار تومان تهیه می شد، این در حالیست که قیمت روغن هم بیش از دو برابر شده و حالا با قیمت 40 هزار تومان به دست تولیدکنندگان شیرخشک می رسد.

تحویل زاده عنوان می کند: قیمت دولتی یک قوطی شیرخشک بین 28 هزار تا 35 هزار تومان است؛ این قیمت از تیر ماه ثابت و تغییری نکرده است. چنانچه ارز دولتی برای همیشه به این صنعت اختصاص پیدا نکند قیمت هر قوطی شیرخشک بین 80 هزار تا 90 هزار تومان تمام می شود.

بنا بر گفته صنعتگران حوزه شیر خشک بچه ها؛ ارز دولتی از فروردین ماه به تولیدکنندگان شیرخشک تعلق نگرفته است؛ این در حالیست که بانک مرکزی نسبت به حذف ارز دولتی برای صنعتگران این حوزه تا به امروز واکنش خاصی نشان نداده است. آیا ارز دولتی به جیب افراد دیگری سرریز می شود؟ در این باره باید منتظر پاسخ مسئولان ماند.

منبع: تجارت نیوز

به "گرانی شیرخشک چقدر محتمل است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانی شیرخشک چقدر محتمل است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید