10 اشتباه بزرگ در فرودگاه ها

به گزارش وبلاگ دریا، امروزه در فرودگاه ها مسائل رایجی به چشم می خورد. با داشتن آگاهی در خصوص این مسائل، به آسانی می توانید راهکار را بیابید و یا اصلاً گرفتار آن ها نشوید.

10 اشتباه بزرگ در فرودگاه ها

در این مقاله می خواهیم در خصوص 10 اشتباه معمول که به هنگان خرید بلیط هواپیما یا به طور کلی در فرودگاه ها به وفور به چشم می خورند، با شما صحبت کنیم و بعضی نکات تخصصی را تشریح کنیم تا مرتکب این قبیل اشتباهات نشوید و سفر راحت تری داشته باشید.

1. دانلود نکردن اپلیکیشن های ایرلاین یا فرودگاه ها

استفاده از اپلیکیشن های مربوط به ایرلاین نه تنها در فرودگاه مهم است، بلکه قبل از این که به فرودگاه برسید هم برای شما مفید خواهد بود. اغلب ایرلاین اپلیکیشن هایی دارند که شما می توانید با دانلود آن ها بر روی گوشی هوشمند خود، قبل از اینکه به فرودگاه بروید از تأخیر داشتن یا کنسل شدن پرواز خود باخبر شوید.

جالب این است که اغلب، اطلاعات این اپلیکیشن ها به مراتب به روزتر از اطلاعات تابلوی اعلانات ترمینال فرودگاه ها است. فرودگاه های زیادی هستند که اپلیکیشن هایی برای یاری به مسافران طراحی نموده اند؛ برنامه هایی که شامل ردیابی ترمینال ها با استفاده از نقشه، لیست خدمات و بسیاری موارد دیگر هستند. یکی از این اپلیکیشن های بسیار سودمند GateGuru است که بیش از 200 فرودگاه را تحت پوشش خود قرار داده است.

2. آنلاین چک این نکردن

شما می توانید به جای آنکه برای چک این کردن قبل از پرواز، مدتی طولانی در صف بایستید، از اینترنت استفاده نموده و این مراحل را به صورت آنلاین انجام دهید. تنها در مواردی برای چک این کردن در صف بایستید که مشکل غیر قابل حلی برایتان پیش آمده باشد. در این صورت بلیط شما به موبایلتان به وسیله پیامک یا ایمیل ارسال می گردد. بنابراین اگر چمدان یا ساک همراه تان ندارید، می توانید از بخش چک کردن چمدان قبل از پرواز به سرعت بگذرید و به سراغ صف بازرسی امنیتی بروید. بعضی از ایرلاین ها فقط در صورتی به شما اجازه انتخاب جایگاه می دهند که مراحل چک این را انجام داده باشید؛ در صورتی که بلیط هواپیما خود را از چنین ایرلاینی تهیه نموده اید، سریع تر مراحل چک این را انجام بدهید.

3. اقدام نکردن برای دریافت امتیاز پیش بازرسی اداره امنیت حمل و نقل

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که بیش از چند مرتبه در سال سفر هوایی دارید، پیشنهاد می کنیم برای پیش بازرسی اداره امنیت حمل و نقل درخواست دهید. البته صف های پیش بازرسی به مقدار صف های دیگر طولانی نیستند و از آن جایی که احتیاجی به درآوردن لپ تاپ، کفش یا نوشیدنی هایتان از درون چمدان ها نیست، این صف ها بسیار سریع تر حرکت می نمایند. تصورش را بکنید خطوط امنیت فرودگاه شما را چک نمی نمایند و احتیاجی به درآوردن کمربند و کفش نیست. یا احتیاجی نیست مایعات و لپ تاپ خود را از درون کیف دربیاورید تا چک شوند.

یا می توانید بدون هیچ استرسی دیرتر به فرودگاه بروید. برای استفاده از این امکانات، باید فرم درخواست را پر کنید و مبلغ 85 دلار هم هزینه غیرقابل استرداد پرداخت کنید و در یکی از بیش از 380 مرکز ثبت نام، نوبتی برای خود رزرو کنید. به نظر می رسد برای استفاده از این امکانات مراحل زیادی را باید طی کرد؛ اما مطمئن باشید که ارزش دارد؛ چرا که تا پنج سال اعتبار خواهد داشت و در عوض پرداخت این مبلغ می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید و از تنش های پرواز بکاهید.

4. استفاده از غذای رستوران فرودگاه به جای بردن غذای سبک خانگی همراه خود

برای همه کاملاً واضح است که غذاهای فرودگاه، چه از رستورانی با امکان نشستن تهیه شوند چه از رستوران های بیرون بر، قیمت گزافی دارند و با وجود گران بودن معمولاً از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. بنابراین، بهتر است ساندویچ سبکی با خود ببرید. شما می توانید در بار خود خوراکی هایی مثل ساندویچ، چیپس، کلوچه و میوه بگذارید که از نظر اداره امنیت حمل و نقل (TSA) هم هیچ گونه مسئله ای ندارد. تنها خوراکی هایی نظیر مایعات، سس سالاد، سوپ، ماست و چند مورد دیگر غیر مجاز هستند. برای اطلاع از سایر غذاهای ممنوعه می توانید سری به وب سایت TSA بزنید.

5. نپوشیدن لباس های مناسب و راحت

لباسی که برای سوار شدن به هواپیما به تن می کنید علاوه بر راحت بودن برای نشستن در هواپیما، باید از نظر استراتژیکی برای سریع راه رفتن در صف هم مناسب باشد. حتی اگر TSA را هم از قبل چک نموده باشید، ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که خطوط در حال بسته شدن باشند و شما تازه در انتهای آن ها باشید؛ دراین صورت تنها کاری که می توانید بکنید این است که کفش و کمربند خود را باز کنید و به سرعت از خط عبور کنید. بنابراین می بینید که لباس راحت پوشیدن در این مواقع مفید است.

بعلاوه، بهتر است هر آنچه را که صدای آژیر اسکنر بدن را در می آورد همراه نداشته باشید؛ مثلاً اقلام فلزی و جواهرات. کفش ساده ای به پا کنید که سریع و راحت بتوانید به هواپیما سوار و پیاده شوید. ضمناً از قلم نیاندازید که حتماً جوراب بپوشید.

6. توجه نکردن به توصیه مسئولین بازرسی وسایل

اگر جزو افرادی هستید که همیشه وسایلی برای تحویل دادن به بخش بار هواپیما دارید، می توانید بارهای خود را قبل از تحویل دادن چک کنید تا متحمل هزینه های بیشتر نشوید. معمولاً مسئولان گیت هم در فرودگاه اعلام می نمایند که هر کس می خواهد برای چک کردن وسایل خود بیاید، تا درصورت بیشتر بودن وزن آن مجبور به پرداخت جریمه نگردد.

شما می توانید چیزهایی را که در هواپیما احتیاج دارید، در کیفی قرار دهید که زیر جایگاهتان جا بگیرد یا از فضای بالای سرتان، البته اگر در پروازی هستید که اجازه استفاده از این فضا را دارید، بهره ببرید. بنابراین، بار کمتری را تحویل دهید و اگر با یک هواپیما، پروازی متصل دارید از حمل وسایل خود در فرودگاه راحت شوید.

7. خوشرو نبودن با مسئولان فرودگاه

گاهی مواقع مسئله ای برایتان پیش می آید که احتیاج به یاری دیگران دارید. فرقی ندارد مسبب این مشکل خودتان باشید یا ایرلاین؛ به هرحال هرگز نباید عصبانی و ناراحت شوید. شکیبا باشید و همیشه لبخند بر لب داشته باشید. یکی از کارکنان ایرلاین می گوید:

گاهی اوقات بعضی افراد تقاضای خود را آنقدر خوب مطرح می نمایند که نمی توانیم به آن ها نه بگوییم. مثلاً وزن چمدان هایشان بیش از حد مجاز است، اما بدون پرداخت هیچ گونه جریمه ای از گیت عبور می نمایند، یا با مهربانی تقاضای تعویض جایگاه می نمایند. ما هم جایگاه آن ها را جابه جا می کنیم.

حتی اگر به خواسته خود هم نرسیدید و احتیاجتان برآورده نشد، همیشه یادتان باشد برترین رفتار ممکن را از خود نشان دهید.

8. تهیه نکردن پاسپورت از سالن فرودگاه

در سالن فرودگاه ها اگر مسافری زیرک نباشید یا مراحل ثبت نام کارت اعتباری را انجام نداده باشید، ممکن است تحت تأثیر چرب زبانی کارکنان فرودگاه قرار گرفته و خریدهای گزافی بکنید. اما در این میان فرصت های بسیار مناسبی هم می توان به دست آورد که کاملاً به صرفه هستند مثلاً اگر وقفه بین المللی طولانی داشته باشید می توانید به راحتی پاسپورتی یک روزه از سالن فرودگاه تهیه کنید. چنین خریدی قطعاً به صرفه و ارزشمند خواهد بود!

یکی از مسافران ایرلاین می گوید:

چندی پیش وقفه ای هفت ساعته در سان سالوادور داشتم و با پرداخت تنها 25 دلار نه تنها مکانی خوب برای استراحت به دست آوردم بلکه امکان استفاده از Wi-Fi رایگان، غذایی خوب و نوشیدنی های مختلف هم داشتم.

اغلب ایرلاین امریکا با دریافت 50 تا 60 دلار پاسپورت شما را برای یک روز شارژ می نمایند که ارزان است؛ البته شامل غذا و نوشیدنی نمی گردد.

9. ارسال اطلاعات شخصی به وسیله Wi-Fi فرودگاه

خوشبختانه اغلب فرودگاه ها خودشان صراحتاً اعلام داشته اند که Wi-Fi رایگان تنها برای راحتی مسافران نبوده است بلکه الزامی در وجود آن بوده است. Wi-Fi رایگان خیلی خوب است، اما هرگز از قلم نیاندازید که رایگان ابداً به معنای ایمن نیست. شبکه های Wi-Fi عمومی از امنیت برخوردار نیستند. بنابراین، هنگام استفاده از آن ها، نباید در خصوص اطلاعات شخصی، شناسه های کاربری، رمزهای عبور و... چیزی بنویسید. ممکن است پس از بازگشت از سفر متوجه شوید که حساب فیس بوک تان هک شده یا حساب بانکیتان خالی شده است. از اینرو، جانب احتیاط را رعایت کنید تا مشکلاتی از این قبیل گریبان گیرتان نگردد.

10. متمایز نکردن چمدان خود از دیگران

وقتی از هواپیما پیاده می گرددید و منتظرید تا چمدان خود را تحویل بگیرید، سیل عظیمی از چمدان ها را می بینید که کم و بیش شبیه یکدیگرند و شما مدام به حرکت آن ها نگاه می کنید تا چمدان خود را بیابید. چه بسا اشتباه هم بکنید و چمدان فرد دیگری را بردارید. برای آن که خود را از این زحمت رها کنید بهتر است وسایل خود را با برچسبی به رنگ روشن مثلاً نارنجی روشن از دیگران متمایز کنید. بعلاوه، اطلاعاتی از خود که بتوانند با شما در صورت گم شدن آن تماس بگیرند هم بر روی آن بنویسید. با انجام این کار ساده می توانید سریعاً چمدان خود را شناسایی نموده و بردارید؛ بدون آن که مثل دیگران معطل و سردرگم شوید.

اگر در پی خرید بلیط هواپیما هستید، می توانید به وسیله موتور جستجوی پرواز وبلاگ دریا، بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده های معتبر بخرید.

منبع: کجارو / businessinsider

به "10 اشتباه بزرگ در فرودگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 اشتباه بزرگ در فرودگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید