آیا زمان صعود فرارسیده است؟

به گزارش وبلاگ دریا، خبرگزاری خبرنگاران- استیبل کوین تتر یکی از معروف ترین رمزارزهای بازار است که معامله گران از طریق آن معمولا سرمایه خود را نقد می کنند. افزایش عرضه تتر از سمت صرافی ها نشانه ای برای تمایل افراد به شارژ کردن حساب خود و آمادگی برای خرید در موقعیت مناسب قلمداد می شود.

آیا زمان صعود فرارسیده است؟

به گزارش وبلاگ دریا، اگر در بازار بورس یا فارکس معامله کرده باشید معمولا حساب خود را به ریال یا دلار شارژ می کنید و زمانی که انتظار ریزش بازار را داشته باشید دارایی و سهام خود را نقد و به پول دلار یا ریال تبدیل می کنید. حال زمانی که انتظار یک صعود قوی از بازار داشته باشید عکس این حالت اتفاق می افتد و با شارژ کردن حساب خود منتظر سیگنال ورود می مانید. در بازار رمزارز نیز دقیقا این اتفاق می افتد؛ با این تفاوت که این بار بانک و پول نقدی در کار نیست. استیبل کوین ها که ارزش ثابتی دارند در واقع نقش همان ریال یا دلار را بازی می کنند و زمانی که افراد تشخیص دهند بازار در حال ریزش است رمز ارزهای خود را می فروشند و با تبدیل آن به تتر که مشهورترین استیبل کوین بازار است، دارایی خود را در کیف پول یا صرافی ها نقد نگه می دارند. حال زمانی که عرضه تتر از سمت صرافی ها زیاد شود به این معنی است که سرمایه گذاران و بیشتر معامله گران تمایل به خرید رمزارز و انتظار بازار صعودی دارند؛ لذا به صرافی خود درخواست برداشت تتر می دهند تا با در دست داشتن تتر در موقعیت مناسب بتوانند خرید کنند.

در شرایط فعلی در حال تنظیم این گزارش عرضه تتر در صرافی ها به طرز شدیدی افزایش یافته که نشان دهنده افزایش قدرت خریداران در بازار است. نکته جالب توجه این است در طول زمان هر زمان عرضه تتر در صرافی ها زیاد بوده، بیت کوین صعودی شده است؛ اما در حال حاضر با وجود عرضه بسیار مناسب تتر، بیت کوین همچنان در مدار نزولی واقع شده است.

طبق نمودار بالا همبستگی بین خط زردرنگ یعنی قیمت بیت کوین و عرضه تتر یعنی خط بنفش رنگ کاملا مشهود است؛ بنابراین و با توجه به تمامی مطالب مذکور در حال حاضر باید انتظار کاهش عرضه بیت کوین و تثبیت قیمت آن باشیم. اگر در ادامه همچنان عرضه تتر در صرافی ها زیاد باشد صعود بیت کوین در از انتظار نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "آیا زمان صعود فرارسیده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا زمان صعود فرارسیده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید