ارتفاع موج در خلیج فارس به 3 متر می رسد

به گزارش وبلاگ دریا، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به وزش باد شدید و توفانی شدن خلیج فارس هشدار داد و اعلام کرد: از پنجشنبه ارتفاع موج در فراساحل خلیج فارس به دو تا سه متر می رسد.

ارتفاع موج در خلیج فارس به 3 متر می رسد

به گزارش مهر، سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به وزش باد شدید و توفانی شدن خلیج فارس اعلام کرد: پنج شنبه وزش باد با حداکثر سرعت 34 نات معادل 65 کیلومتر بر ساعت و جمعه با حداکثر سرعت 40 نات معادل 76 کیلومتر بر ساعت نواحی شمالی، مرکزی و شرقی استان های بوشهر و هرمزگان در خلیج فارس را فرا می گیرد.

این شرایط سبب افزایش ارتفاع موج در سواحل به 1.5 تا 2 متر و در فراسواحل به 2.5 تا 3.5 متر می شود.

پیش بینی می شود در روز های شنبه و یکشنبه سرعت باد در این منطقه ها به 32 تا 34 نات معادل 61 تا 65 کیلومتر بر ساعت برسد که پیامد آن افزایش ارتفاع امواج در سواحل تا 2 متر و در فراساحل به 2 تا 3 متر است.

همچنین اثر مخاطره آمیز این شرایط شامل غرق شدن شناگران، پاره شدن تور های صیادی و آسیب به قفس های صیادی، خسارت به شناور های سبک، تفریحی، نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناور ها به بندرگاه ها، و احتمال آسیب به تأسیسات دریایی در سواحل و فراسواحل است.

توصیه می شود در این مدت از انجام فعالیت های تفریحی در دریا نظیر غواصی و شنا خودداری شود.

همچنین اعمال محدودیت در تردد با شناور های سبک، نیمه سنگین و قایق های صیادی و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم برای پیشگیری از هر گونه خسارت، جمع آوری تور های صیادی و محدودیت در فعالیت های دریایی در ساحل و دور از ساحل نیز توصیه می شود.

منبع: فرارو

به "ارتفاع موج در خلیج فارس به 3 متر می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتفاع موج در خلیج فارس به 3 متر می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید