برترین زمان سفر به مالدیو ، بهشت گرمسیری زمین

به گزارش وبلاگ دریا، مالدیو با منظره ها خیره کننده ای که فقط در کارت پستال ها نظیرش را خواهید دید، استراحتگاه های مجلل جزیره ای و آب وهوای دلپذیر در طول سال، یکی از محبوب ترین مقاصد سفر برای گرشگران است. این کشور میزبان بیش از 1200 جزیره در اقیانوس هند است و سواحل شنی سفید و آب های فیروزه ای رنگ آن، تجربه ای متفاوت از سفر تفریحی را برای شما رقم خواهد زد. از این رو، مالدیو مقصد مناسبی برای سفر ماه عسل زوج های جوان و حتی سفرهای خانوادگی محسوب می گردد. مالدیو پس از سانتورینی در یونان، دومین مقصد رمانتیک دنیا محسوب می گردد. اما شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که برترین زمان سفر به مالدیو کدام است؟ هزینه سفر به این جزیره در چه ماه هایی به کمترین اندازه خود می رسد؟ برای پاسخ به این سوالات و آشنایی با برترین زمان مسافرت به مالدیو تا انتهای مطلب حاضر با مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید.

برترین زمان سفر به مالدیو ، بهشت گرمسیری زمین

خرید بلیط هواپیما مالدیو

برترین زمان سفر به مالدیو از نظر آب و هوا

مالدیو در دو طرف خط استوا قرار گرفته است و آب وهای گرمسیری دارد. به همین علت، دما در طول سال از 25 تا 31 سانتی گراد متغیر است و این جزیره به نوعی مقصدی چهار فصل برای سفر محسوب می گردد. برترین زمان سفر به مالدیو از نظر آب و هوا از ماه نوامبر (آبان) تا آوریل (اردیبهشت) است؛ فصلی که خبری از بارش باران های موسمی نیست. در این ماه ها رطوبت پایین جزیره در کنار روزهای گرم و آفتای سفر دل انگیزی را برای شما رقم خواهد زد. در ادامه، آب و هوای مالدیو را با توجه به فصل های مختلف سال مورد آنالیز قرار می دهیم:

گارانتی خرید بلیط مقرون به صرفه مالدیو

سفر به مالدیو در بهار

از اوایل بهار، ورود مسافران به مالدیو و فصل پررونق این جزیره شروع می گردد. در فصل بهار، دمای هوای مالدیو بین 32-30 درجه متغیر است و این دما در شب ها به 29-26 درجه سانتی گراد می رسد. هر چه به آخر بهار نزدیک تر می شوید، احتمال بارش باران های موسمی و طوفان هم بیشتر می گردد. از این رو، اگر تفریحات آبی مالدیو برایتان مهم است، این نکته را در زمان برنامه ریزی برای سفر به یاد داشته باشید. گفتنی است که در ایام عید پاک، هزینه سفر به مالدیو سر به فلک می کشد و بهتر است سایر روزهای بهار را برای سفر به مالدیو انتخاب کنید.

سفر به مالدیو در تابستان

به طور کلی تابستان های مالدیو بسیار گرم مرطوب است و باران های شدید و کوتاه در اغلب روزها مشاهده می گردد. میانگین دمای هوا در این فصل 30 درجه سانتی گراد است و پلانکتون های موجود در آب نیز به بیشترین میزان خود می رسند. اگر چه این مسئله غواصی در آب های مالدیو را با محدودیت روبرو می نماید، اما تابستان برترین زمان برای سفر به مالدیو برای موج سواری است.

سفر به مالدیو در پاییز

این فصل، از برترین و محبوب ترین فصل ها برای سفر به مالدیو است. آب وهوای مالدیو در فصل پاییز گرم است و میانگین دما در روزهای پاییز معمولا به 29 درجه سانتی گراد می رسد. با توجه به اینکه مسافران کمی به این جزیره سفر می نمایند، هزینه های سفرتان هم تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد نمود؛ البته برای کاهش هزینه ها باید دور سفر به مالدیو در روزهای منتهی به کریسمس را خط بکشید. این فصل برای کسانی که عاشق غواصی هستند، برترین زمان سفر به مالدیو است.

سفر به مالدیو در زمستان

زمستان، مناسب ترین زمان برای سفر به مالدیو است. زمستان های مالدیو گرم هستند و رطوبت پایین و آفتاب فراوان، فرصت بسیار خوبی برای انجام تفریحات آبی مالدیو فراهم نموده اند. میانگین دمای هوا در این فصل 30 درجه سانتی گراد است و باران های گاه و بی گاه کوتاه مدت نیز از شدت گرما کم می نمایند. زمستان برترین فصل برای غواصی در مالدیو است و با فرارسیدن ماه مارس (دهه اول اسفند)، فصل موج سواری نیز شروع می گردد. اگر قصد سفر به مالدیو در فصل زمستان را دارید، حتما از قبل برای رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما اقدام کنید.

رزرو هتل مالدیو با برترین قیمت

مقرون به صرفهترین زمان سفر به مالدیو

برای سفر مقرون به صرفه به مالدیو از می (خرداد) تا نوامبر (آبان) برنامه ریزی کنید. هر چند در این فصل احتمال بارش زیاد است، اما با توجه به اینکه افراد کمی به مالدیو سفر می نمایند هم از خلوتی و آرامش جزیره بهره مند خواهید شد و هم پول کمتری را بابت اقامت و بلیط هواپیما پرداخت خواهید کرد.

از سوی دیگر، اگر زمانی به مالدیو سفر کنید که خارج از فصل باران های موسمی است - دسامبر (آذر) تا مارس (فروردین) - قیمت پروازها و اقامتگاه ها به بالاترین میزان خود می رسد و جزیره هم شلوغ تر از فصل باران های موسمی مالدیو است. در ایام کریسمس و روزهای منتهی به عید پاک نیز هزینه سفر به مالدیو به بالاترین میزان خود می رسد.

خلوت ترین زمان سفر به مالدیو

مالدیو کشور 4 فصلی نیست و در این جزیره، باید تمام تصوراتتان از فصل های عادی را دور بریزید. مالدیو تنها دو فصل خشک و بارانی دارد که فصل خشک آن از دسامبر (آذر) شروع می گردد و تا مارس (فروردین) ادامه پیدا می نماید و فصل بارانی (یا فصل باران های موسمی) مالدیو نیز از می (خرداد) تا نوامبر (آبان) ادامه دارد و در ماه ژوئن (تیر) به اوج خود می رسد. اغلب مسافرانی که به مالدیو سفر می نمایند، ترجیح می دهند که در فصل خشک مالدیو به این جزیره سفر نمایند. از این رو برای آنکه از خلوتی جزیره و پایین بودن هزینه ها لذت ببرید، در فصل بارانی مالدیو (خرداد تا آبان) برای سفر برنامه ریزی کنید.

مالدیو، سفری که از یاد نمی رود

طبیعت نفس گیر، ساحل شنی سفید، جزایر مرجانی و… دست به دست هم داده اند تا به مالدیو به بهشتی دنج و کوچک برای فرار از هیاهوی زندگی روزمره تبدیل گردد. با توجه به اینکه دمای هوای در کل سال بین 25-31 درجه متغیر است و از این رو، مالدیو مقصدی 4 فصل برای مسافرت محسوب می گردد. با این حال، بارش باران های موسمی سبب شده است که در ماه هایی از سال این جزیره خلوت تر از سایر مواقع باشد. در مطلب حاضر با شما درباره برترین زمان سفر به مالدیو صحبت کردیم و نکات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار دادیم.

اگر قرار باشد به مالدیو بروید، کدام فصل را برای سفر ترجیح می دهید؟

سوالات متداول

1. برترین فصل سفر به مالدیو کدام است؟

فصل زمستان که بارش باران های موسمی در مالدیو به پایین ترین میزان خود می رسد، برترین زمان سفر به مالدیو محسوب می گردد.

2. مقرون به صرفه ترین زمان سفر به مالدیو کدام است؟

هر چند که مالدیو به طور کلی مقصد گرانی برای سفر محسوب می گردد، اما هزینه های سفر به مالدیو در ماه های جولای (تیر) و آگوست (مرداد) مقرون به صرفه تر از سایر ماه های سال است.

3. خلوت ترین زمان سفر به مالدیو کدام است؟

از خرداد تا اواخر مهر که فصل بارش باران های موسمی است، گردشگران کمتری به مالدیو سفر می نمایند و در این زمان، جزیره در خلوت ترین حالت خود قرار گرفته است.

راهنمای سفر به مالدیو؛ بهشت روی زمین

جزایر سیشل؛ بهشت افریقا

راهنمای سفر به بدروم

سارا صالحی

بسم رب لوح و القلم!

کلمات پناه اند، شکوه اند، شعراند، شوق اند… کلمات اگر نباشند چگونه می توان تاب آورد رنج هستی را؟ من آنم که زاده شده برای زیباترکردن جهان با کلمات. باشد که آیندگان با خواندن نوشتک هایم بگویند: کس چو حافظ نگشاد از رخ اندیشه نقاب، تا سر زلف سخن را به قلم شانه زدند…

منبع: فلای تودی

به "برترین زمان سفر به مالدیو ، بهشت گرمسیری زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین زمان سفر به مالدیو ، بهشت گرمسیری زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید