5 کشور منحصر بفرد برای سفر که تابحال نامشان را نشنیده اید

به گزارش وبلاگ دریا، کشورهایی ناشناخته از آسیا و اروپا

کشورهایی مثل فرانسه، ایتالیا، تایلند در سرتاسر جهان شناخته شده هستند و هر سال میلیونها جهانگرد را به خود جذب می نمایند. تا بحال نوشته های زیادی را درباره جهانگرد پذیرترین کشورهای جهان دیده یا خوانده اید.

5 کشور منحصر بفرد برای سفر که تابحال نامشان را نشنیده اید

اما نفس گیرترین منطقه ها دیدنی جهان، سواحل فوق العده و زیبایی های طبیعی الزاما در کشورهای شناخته شده نیستند. در واقع کشورهای زیادی در جهان وجود دارند که برای بسیاری افراد ناشناخته هستند اما پتانسیل بسیار بالایی در جذب جهانگرد دارند. این کشورها در کوه های بزرگ، جزایر استوایی ناشناخته یا جایی میان کشورهای سرشناس دیگر قرار گرفته اند بنابراین شانس زیادی برای معرفی شدن نداشته اند. برای مثال آیا اصلا می دانسته اید که کشوری به نام Lichtenstein وجود دارد؟ مطمئنا نه، اما مطمئن هستیم که با کوه های پرهیبت و به یاد ماندنی آن، قلعه های کهن و آب و هوای تمیز آن حیرت زده می شوید. کشورهای زیادی مانند این وجود دارند که در اینجا به معرفی آنها پراداخته ایم. با وبلاگ دریا همراه باشید:

Nauru

این کشور در قسمت مرکزی اقیانوس آرام قرار گرفته است و سومین کشور کوچک جهانست. این کشور، کوچک اما حیات دریایی فوق العاده و صخره های مرجانی زیبا و رنگارنگی دارد و سواحل گرم و دیدنی، آن را به یک مرکز جهانگردی عالی برای گذراندن تعطیلات تابستان تبدیل نموده است. از تفریحات فوق العاده این کشور، غواصی و شنا در آب های فوق العاده تمیز آن است.

Lichtenstein

مهم ترین دلیلی که باعث شده که جهانگرد ها زیاد نام این کشور را نشنیده باشند، لوکیشن آن است. این کشور مرتفع کوچک بوسیله آلمان، اتریش و سوییس محاصره شده است که هر 3، کشورهای قدرتمندی در جذب جهانگرد هستند. این کشور کوچک، بناهای تاریخی زیادی از جمله قلعه های فراوان دارد و علاوه بر این یکی از تمیزترین آب و هواهای جهان را هم دارد.

مالتا

کشور مالتا تنها 316 کیلومتر مربع مساحت دارد و بنابراین یکی از کوچکترین کشورهای جهان محسوب می گردد. اما این کشور کوچک مدیترانه ای، تاریخ غنی ای در پس خود دارد و از نظر استراتژیکی هم موقعیت مهمی دارد. آب و هوای کشور مالتا به طور کلی گرم و معتدل است. مالتا معماری منحصر بفرد و سواحل شگفت انگیزی دارد و تعادد زیادی سایت جهانگردی میراث جهانی یونسکو را در خود جای داده است.

جزایر Faroe

این جزایر بطور رسمی بخشی از قلمروی دانمارک هستند اما یک کشور خودمختار است که بین دریای نروژ و اقیانوس آتلانتیک شمالی واقع شده است. این کشور هم مانند چند کشور بالا، یکی از تمیزترین آب و هواهای اروپا را دارد و یک سرزمین بسیار تمیز با سنتی دیرینه و غذاهای محلی خوش طعم است.

بوتان

بوتان تنها کشوری در جهان است که شاخص خوشحالی مردم آن را به طور رسمی به وسیله ساکنانش مقدار گیری نموده اند. بوتان کشوری است که بین دو غول آسیا یعنی هند و چین قرار گرفته است. به خاطر موقعیت قرار گیری اش در هیمالیای شرقی، شرایط فوق العاده ای برای پیاده روی، قدم زدن، کوهنوری و دیگر فعالیت های ورزشی دارد. در این کشور بعلاوه تعداد بسیار زیادی مکان مذهبی واقع شده است.

منبع: list25.com

منبع: الی گشت

به "5 کشور منحصر بفرد برای سفر که تابحال نامشان را نشنیده اید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 کشور منحصر بفرد برای سفر که تابحال نامشان را نشنیده اید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید