اولین گام برای یارانه نو بهمن، واریزی های این ماه کدامند؟

به گزارش وبلاگ دریا، دولت در هفته آینده باید اولین یارانه بهمن را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند، بعلاوه نشانه هایی از واریز یارانه تازه در بهمن ماه وجود دارد.

اولین گام برای یارانه نو بهمن، واریزی های این ماه کدامند؟

بیست و هفتمین مرحله یارانه معیشتی (دی ماه) ساعت 24 روز یکشنبه 10 دی به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد.

در این ماه چهاردهمین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی، از حساب سرپرستان خانواده هایی که این وام را دریافت نموده اند، کسر می گردد.

براساس روال ماه های گذشته مبلغ یارانه معیشتی برای خانواده های یک نفره 55 هزار تومان، خانواده های دو نفره 103 هزار تومان، خانواده های سه نفره 138 هزار تومان، خانواده های چهار نفره 172 هزار تومان و خانواده های پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان است.

یک احتمال وجود دارد که مبلغ یارانه معیشتی در بهمن ماه افزایش یابد، اگر چه این احتمال ضعیف به نظر می رسد اما وعده دولت است.

قرار بود یارانه نو همزمان با معیشتی بنزین دی ماه پرداخت گردد که این کار انجام نشد، پیگیری های وبلاگ دریا حاکی از این بود که قرار است در بهمن واریز گردد.

واریز یارانه نو مشروط به حذف دلار ترجیحی است، اگرچه اعضای کمیسیون تلفیق بودجه 1401 با حذف آن موافقت نموده اند اما چون هنوز به تصویب نهایی نرسیده بعید است که دولت پرداخت واریزی نو را شروع کند؛ و انجام آن در این ماه دور از فکر است.

اولین گام برای پرداخت واریزی نو

دولت اعلام نمود که میخواهد مبلغ یارانه ها را با حذف دلار 4200 تومانی افزایش دهد، به همین جهت نیز وعده واریز آن را در ماه های اخیر داد، اما نتوانست به آن عمل کند. در واقع برای این که یارانه نو پرداخت گردد، ابتدا باید نمایندگان مجلس با موضوع حذف دلار 4200 تومانی موافقت نمایند.

به نظر می رسد مجلس اولین قدم را برای پرداخت واریزی نو برداشت، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه 1401 در این هفته از افزایش بودجه سال آینده خبر دادند.

یکی اعضای این کمیسیون به وبلاگ دریا گفت که قرار است در سال آینده یارانه نقدی و معیشتی ادغام و به صورت یکجا به حساب سرپرستان خانوار واریز گردد. بعلاوه دولت باید کارت خرید کالا به خانوارها بدهد.

میرتاج الدینی گفت که زمانی که زیرساخت کافی برای اعطای کارت خرید کالا فراهم گردد، این یارانه به صورت نقدی پرداخت می گردد.

منبع: تجارت نیوز

به "اولین گام برای یارانه نو بهمن، واریزی های این ماه کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین گام برای یارانه نو بهمن، واریزی های این ماه کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید