ایجاد منابع درآمدی پایدار برای خانواده زندانیان لازم است

به گزارش وبلاگ دریا، دادستان تبریز با تاکید بر ایجاد منابع درآمدی پایدار برای خانواده های زندانیان، گفت: برای تحقق این امر باید به سمت توانمندسازی و بحث های خوداشتغالی و کارآفرینی حرکت کنیم.

ایجاد منابع درآمدی پایدار برای خانواده زندانیان لازم است

به گزارش وبلاگ دریا آذربایجان شرقی بابک محبوب علیلو روز چهارشنبه در نشست بررسی مسائل مربوط به انجمن حمایت از زندانیان با تاکید بر لزوم حمایت و توانمندسازی خانواده های زندانیان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اظهار کرد: به تبع زندانی شدن فردی، خانواده آن فرد نیز در معرض آسیب های اجتماعی قرار می گیرد و برای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی در کانون خانواده زندانیان باید با اقدامات پیشگیرانه به خانواده ها کمک شود.

وی افزود: یکی از اساسی ترین موارد برای تامین کمک های مادی به زندانیان و خانواده آنها لزوم ابجاد منابع پایدار درآمدی بوده که باید توجه شود.

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی افزود: در راستای ایجاد منابع پایدار برای خانواده های زندانیان باید به سمت توانمندسازی و بحث های خوداشتغالی و کارآفرینی روی بیاوریم.

محبوب علیلو ادامه داد: در حوزه مهارت آموزی و توانمندسازی خانواده های زندانیان برای نیل به اشتغال و استقلال مالی این خانواده ها، می توان از همه ظرفیت ادارات دولتی و سازمان ها از جمله سازمان آموزش فنی و حرفه ای و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی بهره مند شد.

وی با تاکید برضرورت فراهم کردن بسترهای لازم برای توانمندسازی خانواده زندانیان، افزود: در این راستا باید بانک اطلاعات توانمندی های اشتغال خانواده های زندانیان به منظور فراهم کردن ابزار و تجهیزات مورد نیاز اشتغال خانگی و حمایت از فروش محصولات آنها و رفع موانع اشتغال تهیه و آماده شود.

وی با اشاره به موضوع حمایت از فرزندان مددجویان، ادامه داد: به منظور حمایت از فرزندان تحصیل کرده مددجویان، باید زمینه را برای اشتغال آنها در ادارات، سازمان ها، کارخانه ها و شرکت های کارآفرین فراهم کنیم.

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه انجمن حمایت از زندانیان نقش موثری در حمایت از خانواده مددجویان و ایجاد درآمد پایدار می تواند ایفا کند، ادامه داد: در راستای حمایت از خانواده زندانیان می توان از ظرفیت خیرین استان نیز بهره مند شد.

محبوب علیلو همچنین در خصوص آمار مربوط به کمک های مردمی اعلام نمود: با وصف شرایط حاکم بر اقتصاد جامعه، کمک ها و هدایای اشخاص در سال 1399 نسبت به سال 1398 با 2.1 برابر رشد قابل توجهی داشته است و کل درآمد در همان بازه زمانی 65درصد افزایش داشته است.

منبع: جام جم آنلاین

به "ایجاد منابع درآمدی پایدار برای خانواده زندانیان لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد منابع درآمدی پایدار برای خانواده زندانیان لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید