اینترنت به صورت کامل در کشور قطع می گردد؟ ، مناطقی که باید منتظر قطع شدن اینترنت باشند

به گزارش وبلاگ دریا، براساس آخرین تصمیمات اخذ شده قرار است اینترنت در روزهای برگزاری کنکور به صورت نقطه ای قطع گردد و کسانی که در این محدوده هستند، از پیش پیامی را جهت آمادگی دریافت خواهند کرد.

اینترنت به صورت کامل در کشور قطع می گردد؟ ، مناطقی که باید منتظر قطع شدن اینترنت باشند

به گزارش وبلاگ دریا، طی سال های اخیر پدیده لو رفتن سؤالات و رواج تقلب در بین بعضی داوطلبان کنکور همپای رشد شبکه های مجازی و وسایل الکترونیکی و ابزارهای هوشمند افزایش یافته است و این نگرانی را برای داوطلبان کنکور و حتی خانواده های آن ها که به نوعی سرنوشتشان به این امتحان گره خورده ایجاد نموده است. اگرچه برای جلوگیری از تقلب و پخش سوالات هنگام برگزاری کنکور تدابیر گوناگونی از سوی سازمان سنجش درنظر گرفته شده اما گویا موثر بوده نبوده و اخیرا تنها روشی که می تواند امنیت این امتحان را تضمین کند قطع اینترنت اعلام شده است.

روشی که در ابتدای اعلام، حواشی بسیاری را در پی داشت چراکه درخواست شد اینترنت به صورت کامل برای همه مردم کشور در زمان برگزاری کنکور قطع گردد. علت این اقدام هم اینگونه اعلام شد که سال گذشته اینترنت به صورت نقطه ای قطع شد اما بعضی توانسته بودند از آنتن های دیگر یاری بگیرند و به اینترنت وصل شوند.

در حالی که با نزدیک شدن به برگزاری کنکور سال 1402 که در روزهای پنجشنبه 29 دیماه و آدینه 30 دیماه برگزار خواهد شد، این سوال همچنان از سوی مردم پرسیده می گردد که بالاخره تصمیم نهایی گرفته شده در زمینه قطع اینترنت چیست؛ در این باره وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که به شدت با قطع سراسری اینترنت مخالف است چراکه اینترنت مانند هوا می ماند و به تمام زندگی مردم وابسته است، پس نمی توان آن را قطع کرد؛ بنابراین درخواست سازمان سنجش در این زمینه آنالیز شد و با چندین شرط با آن موافق شد که صرفا در محدوده حوزه های امتحانی و فقط اینترنت همراه آن هم با اطلاعات قبلی باشد.

گفته شده کسانی که در محدوده برگزاری کنکور هستند، از پیش پیامی در این باره دریافت می نمایند تا آمادگی داشته باشند و صرفا هم در ساعت برگزاری کنکور این امر به صورت خیلی محدود انجام گردد. مسئله ای که عبدالرسول پورعباس- رئیس سازمان سنجش کشور- به تازگی بر این مسئله تاکید نموده و گفته است اینترنت همراه به صورت نقطه ای در زمان برگزاری کنکور قطع می گردد.

بر این اساس، نوبت اول کنکور سال 1402 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، در 585 حوزه 417 شهرستان سراسر کشور برگزار می گردد و تهران نیز در 25 حوزه برگزاری آزمون دارد.

با این حال، انتخاب راه چاره قطع شبکه اینترنت در شرایطی مطرح شده است که به اذعان کارشناسان برای جلوگیری از پدیده تقلب، هنگام انجام این مهم، میتوان از دستگاه های جمر، پارازیت انداز یا مسدودنماینده امواج وای فای استفاده کرد.

اما مسئولان سازمان سنجش کشور بر این باورند که اینترنت به عنوان آخرین حلقه امنیت کنکور مطرح است و براساس مصوبه ای که که در دستور العمل شورای امنیت قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور به صورت سراسری یا نقطه ای مطرح شده و درخواست خود را به دبیرخانه شورای امنیت کشور ارسال کردند. گفته شده این مسیر، مطالبه مردم و داوطلبین است زیرا بین 8 تا 16 میلیون از جمعیت درگیر این موضوع هستند و زحماتی برای رسیدن به این مرحله کشیده اند، سازمان سنجش نیز برای زحماتی که کشیده و پیچیدگی کار تصمیم دارد امنیت را به نقطه کمال برساند. بعلاوه بر پیش بینی همه جوانب امر تأکید شده و نقطه کمال آن محدود کردن اینترنت همراه است. این سازمان درخواست دارد عکس و فیلمی ارسال و دریافت نگردد نه اینکه اینترنت به طور مطلق قطع گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اینترنت به صورت کامل در کشور قطع می گردد؟ ، مناطقی که باید منتظر قطع شدن اینترنت باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت به صورت کامل در کشور قطع می گردد؟ ، مناطقی که باید منتظر قطع شدن اینترنت باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید