باغ پرندگان آستارا یکی از جاهای دیدنی استان گیلان به شمار می رود

به گزارش وبلاگ دریا، سیری در ایران/ براساس آخرین خبرهای واصله، باغ پرندگان آستارا یکی از جاهای دیدنی استان گیلان به شمار می رود.

باغ پرندگان آستارا یکی از جاهای دیدنی استان گیلان به شمار می رود

باغ پرندگان آستارا در ورودی جاده آستارا ـ رشت در زمینی به مساحت یک هزار و 50 متر مربع احداث شده و در آن بالغ بر 300 پرنده از 60 گونه مختلف وجود دارد. این باغ به عنوان اولین باغ پرندگان شهرستانهای ایران شناخته می گردد که در سال 1386 در آستارا ساخته شد. از جمله پرندگان این باغ میتوان به طاووس، قرقاول، طوطی، مرغ های تزیینی. سرسفید کاکلی، امپراتور، بلدرچین، کبک، بلبل، قناری، مینای سخنگو و مرغ عشق اشاره نمود. بعلاوه از میان قرقاول های مونال، فایربک، ترکاپان، سیلور، طلایی، سیون هو، شاهی، پرتغالی. سبز، گردن حلقه ای و کالج، گونه فایربک و مونال بیش از همه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی نهاده شد.

موسس و تاسیس کننده این باغ شخصی به نام آقای عیسی سهراب نژاد هستند که بخاطر علاقه بسیار زیاد و شدیدی که به پرندگان دارند، دست به تاسیس این باغ زیبا زدند. به همین علت هم هست که در این باغ از پرندگان بسیار خاص و کمیابی میتوان تماشا کرد و مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی نهاده شده است. در قسمتی از این باغ زیبا، تعدادی از پرندگان را برای فروش گذاشته اند. البته، این امر زیر نظر اداره محیط زیست و دامپزشکی استان گیلان صورت میگیرد و قانونی است.

منبع: همگردی

به "باغ پرندگان آستارا یکی از جاهای دیدنی استان گیلان به شمار می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ پرندگان آستارا یکی از جاهای دیدنی استان گیلان به شمار می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید