بیوگرافی ماهور الوند و پدرش سیروس الوند

به گزارش وبلاگ دریا، خبرنگاران | سرویس چهره ها - ماهور الوند دختر سیروس الوند، یکی از به نام ترین کارگردان های سینما و تلویزیون ایران است. ماهور الوند در رشته تئاتر تحصیل نموده و از بازیگران جوان سینمای ایران است. در ادامه بیشتر با فعالیت های هنری و بیوگرافی ماهور الوند، این هنرمند جوان آشنا می شویم.

بیوگرافی ماهور الوند و پدرش سیروس الوند

بیوگرافی ماهور الوند

ماهور در 22 تیرماه 1373 در تهران به دنیا آمد. وی که فرزند سیروس الوند کارگردان مشهور ایرانی است، تحصیلات کارشناسی خود را در رشته تئاتر به سرانجام رسانده و اکنون دانشجوی رشته بازیگری و کارگردانی در مقطع کارشناسی ارشد است. ماهور یک خواهر به نام آهو دارد و هنوز مجرد است.

ماهور الوند در تئاتر

همانطور که اشاره شد ماهور الوند مدرک کارشناسی تئار دارد. او به مدت دو سال در جشنواره تئاتر دانشجویی شرکت نموده و هر دو سال به عنوان هنرمند برگزیده انتخاب شده است.

فعالیت های سینمایی ماهور

ماهور الوند به واسطه فعالیت های کاری پدرش از زمان تست ها و مصاحبه های بازیگری اطلاع داشت به طوری که خودش برای تست بازیگری در فیلم کارگردان میرکریمی به حضور ایشان رفت و توانست توجه و رضایت ایشان را جلب کند و بازیگر نقش اول فیلم دختر در سال 1394 گردد.

او در فیلم دختر نقش دختری با نام وبلاگ دریا را بازی کرد که برای رسیدن به خواسته هایش دست به هر کاری می زند.

آثار سینمایی ماهور الوند

  • سال 1394 فیلم دختر در نقش وبلاگ دریا عزیزی
  • سال 1395 ملی و راه های نرفته اش در نقش ملیحه تقوی
  • سال 1396 هت تریک در نقش رها
  • سال 1396 چهار راه استانبول در نقش لادن
  • سال 1397 نهنگ آبی (نمایش خانگی)

جوایز و افتخارات

  • سال 1396 در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر، نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم چهار راه استانبول شد.
  • سال 1397 در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر برنده جایزه بهترین بازیگر زن برای فیلم هت تریک شد.

نظر ماهور در رابطه با فعالیت های هنری اش

ماهور الوند می گوید که آمدن من به عرصه سینما و تئاتر به واسطه پدرم نبوده و در ادامه فعالیت هایم هم دوست دارم که اگر به موفقیتی دست یافتم حاصل کوشش های خودم باشد و بتوانم مستقل از پدرم کار کنم و این تصور که، چون پدرم کارگردان است من توانستم وارد سینما بشوم را از بین ببرم. هم خودم و هم پدرم دوست داریم که با هم کار کنیم، ولی هر دو معتقدیم که در شروع فعالیت، برای دور کردن حاشیه ها، راهمان جدا باشد بهتر است. البته در آینده حتما همکاری با پدرم را تجربه خواهم کرد.

او می گوید که کار کردن با همه کارگردان ها، چه سخت گیر و چه منعف را دوست دارد و کارگردان خارجی مورد علاقه اش کریستوفر نولان است. ماهور هر ماه یک مرتبه فیلم ممنتو را دیده و معتقد است با هر بار دیدن متوجه نکته های جدیدی در این فیلم می گردد.

بیوگرافی سیروس الوند پدر ماهور الوند

خالی از لطف نیست که یادی هم از کارگردان مشهور سینمای ایران سیروس الوند (پدر ماهور الوند) بکنیم:

سیروس الوند متولد 11 بهمن 1329 در تهران است. در یک خانواده هنرمند و ادبی عظیم شده، پدرش استاد ادبیات و از دبیران نمونه شهر تهران و مادرش علاقمند به تئاتر بوده است. از این رو او هم از بچگی به شعر و ادبیات علاقمند و به نوشتن شعر مشغول شد؛ به گونه ای که مجموعه شعری هم در دوران دبیرستان نوشت. سپس به نوشتن قصه روی آورد و در سن 16 سالگی به نوشتن نشریات و مجلات در زمینه سینما مشغول شد. او می گوید در سن 17 سالگی به قدری پیشرفت نموده بودم که وقتی برای دریافت چک حقوقم به بانک رفتم مسئول بانک گفت: به خود آقای الوند بگین بیاد واسه دریافت پول. باور نمی کرد با این سن کم خودم سیروس الوند با چنین موقعیتی باشم.

سیروس الوند که کارش را با روزنامه نگاری و نقد فیلم های سینما از قبل از انقلاب شروع نموده بود، به فیلمنامه نویسی پرداخت و در سال 1350 با نویسندگی فیلم حیدر فعالیت حرفه ای خود را شروع و بعد از آن در سال 1354 فیلم بلند شب آفتابی را نویسندگی و کارگردانی کرد.

سیروس الوند در سال 1350 با زهرا جناب ازدواج کرد و صاحب دو فرزند دختر با نام ماهور و آهو شد. ماهور نیز دنباله رو پدر بوده و وارد عرصه سینما گشت.

اینستاگرام ماهور الوند

برای دنبال کردن صفحه شخصی اینستاگرام ماهور الوند و پیگیری فعالیت های هنری و زندگی شخصی وی به آدرس زیر مراجعه کنید:

mahoor.alvand

منبع: setare.com

به "بیوگرافی ماهور الوند و پدرش سیروس الوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیوگرافی ماهور الوند و پدرش سیروس الوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید