تور مجازی گوگل برای عاشقان هنر ، واقعیت افزوده شما را به ضیافت آثار ورمیر می برد

به گزارش وبلاگ دریا، برنامه تازه گوگل به کاربران اجازه می دهد نقاشی های یوهانس ورمیر، شاعر فقید و شهیر هلندی را به واسطه تکنولوژی واقعیت افزوده دیدن نمایند.

تور مجازی گوگل برای عاشقان هنر ، واقعیت افزوده شما را به ضیافت آثار ورمیر می برد

به گزارش وبلاگ دریا ، این برنامه که به نام برنامه هنر و فرهنگ گوگل شناخته می گردد کاملا رایگان است و با استفاده از واقعیت افزوده، بیشتر نقاشی های ورمیر، نقاش هلندی، از جمله دختری با گوشواره مروارید، را نشان می دهد.

شاید بتوان به جرات گفت که در هیچ کجای دنیا مجوعه ای به این کیفیت و دقت وجود ندارد که همه نقاشی های این هنرمند هلندی را یکجا نشان دهد. درواقع برای تماشای همه نقاشی های او باید به 18 نمایشگاه در 7 کشور مختلف سفر کنید. اما به لطف این تکنولوژی نو نقاشی ها یکجا و در یک مکان به نمایش گذاشته می شوند.

این ویژگی نو واقعیت افزوده، به شما اجازه می دهد تا مثل یک بازدید کننده واقعی در فضای نمایشگاه مجازی گام بردارید تا تمام 36 نقاشی ورمیر را با هم مقایسه کنید.

این برنامه به وسیله موزه موریتسوئیس در هلند که دارای شناخته شده ترین اثر ورمیر؛ دختر با گوشواره مروارید است، سرپرستی می گردد.

افزون بر اینها عاشقان هنر می توانند از این برنام را برای گرفتن اطلاعات دیگر مثل تاریخچه نقاشی های ورمیر مورد استفاده قرار دهند. برای گرفتن برترین تصاویر در این برنامه واقعیت افزوده گوگل از یک دوربین رباتیک با وضوح بالا با نام Camera Art استفاده نموده است.

منبع: انتخاب

به "تور مجازی گوگل برای عاشقان هنر ، واقعیت افزوده شما را به ضیافت آثار ورمیر می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مجازی گوگل برای عاشقان هنر ، واقعیت افزوده شما را به ضیافت آثار ورمیر می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید