حمله انتحاری به شمال افغانستان 20 کشته و زخمی بر جا گذاشت

به گزارش وبلاگ دریا، منابع امنیتی در ولایت فاریاب از حمله انتحاری طالبان بر مقر فرماندهی پلیس شهرستان المار این ولایت خبر داده و می گویند که در این حمله بیش از 20 نظامی و غیرنظامی کشته و زخمی شده اند.

حمله انتحاری به شمال افغانستان 20 کشته و زخمی بر جا گذاشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دریا، منابع امنیتی در ولایت فاریاب از حمله انتحاری طالبان بر مقر فرماندهی پلیس شهرستان المار این ولایت خبر داده و می گویند که در این حمله بیش از 20 نظامی و غیرنظامی کشته و زخمی شده اند.

عبدالکریم یورش، سخنگوی فرماندهی پلیس فاریاب گفت که یک خودرو بمب گذاری شده طالبان حوالی ساعت 12:00 شب گذشته (دوشنبه، 19 آبان) در نزدیک ساختمان فرماندهی پلیس شهرستان المار منفجر شده است.

یورش همچنین گفت که مهاجمان مسلح پس از انفجار، به درگیری با نیرو های امنیتی و دفاعی پرداختند. درگیری تا حوالی ساعت 4:00 بامداد امروز ادامه داشته و در نتیجه به دو طرف تلفات وارد شده است.

وی گفت که در جریان این درگیری چهار نیروی امنیتی کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده اند. بسم الله، سرپرست فرماندهی پلیس شهرستان المار نیز در این حمله زخمی شده است.

یورش اضافه نمود که در انفجار طالبان به غیرنظامیان نیز تلفات جانی و خسارات هنگفت اقتصادی وارد شده است.

وی تأکید کرد که بیشتر از 10 غیرنظامی در این انفجار کشته و یا زخمی شده اند، اما آمار مشخص کشته و زخمیان هنوز توحید نشده است.

سخنگوی فرماندهی پلیس فاریاب همچنان گفت که ده ها مغازه در نتیجه انفجار دچار حریق شده است.

یورش در عین حال گفت که در جریان درگیری به جنگ جویان طالبان نیز تلفات وارد شده است. او آمار مشخص از تلفات طالبان ارائه نکرد.

گروه طالبان تا به امروز در این باره چیزی نگفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حمله انتحاری به شمال افغانستان 20 کشته و زخمی بر جا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله انتحاری به شمال افغانستان 20 کشته و زخمی بر جا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید