حکم تخلیه برای مستاجران صادر نشده، امکان ثبت اعتراض در سامانه تسهیلات ودیعه وجود دارد

به گزارش وبلاگ دریا، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: خوشبختانه از زمان پیگیری موضوع مشخص نرخ قیمت اجاره و الزام به تمدید قرارداد ها، مسئله صدور حکم تخلیه را شاهد نبودیم و به نظر می رسد نرخ های افزایش هم بر این اساس رعایت شده است.

حکم تخلیه برای مستاجران صادر نشده، امکان ثبت اعتراض در سامانه تسهیلات ودیعه وجود دارد

به گزارش گروه مالی وبلاگ دریا، شب گذشته 17 شهریورماه امسال، پروانه اصلانی، در مصاحبه با برنامه تیتر امشب شبکه خبر به ارائه توضیحاتی درباره جزئیات ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن و همچنین تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت.

اصلانی در پاسخ به سوالی در مورد یاری وزارت راه و شهرسازی به مستاجران گفت: با توجه به اینکه در ابتدای شیوع کرونا تصور می شد که این بیماری در مدت کوتاهی کنترل می گردد، بنابراین یک مهلت 2 ماهه اتوماتیک برای قرارداد های اجاره تدارک دیدیم تا مستاجران در آن مقطع برای یافتن مسکن با مسئله ای روبرو نشوند.

* حکم تخلیه برای مستاجران صادر نشده است

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در ارتباط با برنامه های وزارت راه و شهرسازی به منظور پگیری ضعیت مستاجران، تاکید نمود: در مرحله بعد به موضوع مشخص نرخ قیمت اجاره و الزام به تمدید قرارداد ها ورود کردیم که خوشبختانه از زمان پیگیری این طرح، مسئله صدور حکم تخلیه را شاهد نبودیم و به نظر می رسد نرخ های افزایش هم بر این اساس رعایت شده است.

وی با اشاره به جزئیات تسهیلات ودیعه مسکن، ادامه داد: اقدام سوم هم پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران بود که مبالغ این وام را در سه مبلغ دسته بندی کردیم؛ در این راستا، وام ودیعه مسکن در تهران 50 میلیون، در سایر کلانشهر ها 30 میلیون و در شهر های دیگر 15 میلیون مشخص شده است که تسهیلات با شرایط قانون ساماندهی و با احراز شرایط متقاضیان اختصاص می یابد.

* 70 هزار نفر نسبت به بارگذاری مدارک برای دریافت تسهیلات ودیعه اقدام کردند

اصلانی در تشریح ضمانت های مورد احتیاج این وام گفت: سعی کردیم تا جای ممکن تسهیلی برای پرداخت ها ایجاد کنیم و به گواهی کسر از حقوق، کسر از مستمری و ارائه چک یا سفته اکتفا نموده ایم. ضمن اینکه دریافت نمایندگان وام 15 میلیون و کمتر احتیاجی به آوردن ضامن ندارند.

این مقام مسئول، با اشاره به فرآیند ثبت اعتراض متقاضیان تسهیلات ودیعه مسکن، گفت: در سامانه امکان اعتراض برای افرادی که در مرحله اول رد شده اند در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در پاسخ به سوالاتی پیرامون تسهیلات ودیعه مسکن، گفت: 337 هزار متقاضی در مرحله اول تسهیلات ودیعه مسکن مورد تایید وزارت راه و شهرسازی نهاده شد که از این تعداد، تا به امروز 70 هزار نفر به ارائه مدارک و بارگذاری آن در سایت اقدام نموده اند.

اصلانی، ادامه داد: از متقاضیان مورد تایید خواهش می کنم ظرف مدت 4 روز آینده نسبت به تکمیل ثبت نام تسهیلات ودیعه مسکن خود اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حکم تخلیه برای مستاجران صادر نشده، امکان ثبت اعتراض در سامانه تسهیلات ودیعه وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم تخلیه برای مستاجران صادر نشده، امکان ثبت اعتراض در سامانه تسهیلات ودیعه وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید