رفتار گل محمدی دور از ادب بود ، خوشحالم گلزنی ام در دربی برای استقلال تاریخی شد ، برنامه ای برای بازگشت به فوتبال ایران ندارم

به گزارش وبلاگ دریا، مهاجم سابق استقلال می گوید: حال استقلال با ساپینتو خوب است حذف از آسیا ناامیدی بزرگی بود

رفتار گل محمدی دور از ادب بود ، خوشحالم گلزنی ام در دربی برای استقلال تاریخی شد ، برنامه ای برای بازگشت به فوتبال ایران ندارم

به گزارش وبلاگ دریا اگرچه مهاجم سابق آبی ها نتوانست تا حد زیادی انتظارات را در خط حمله استقلال برآورده کند، اما گل حساس او در دربی برگشت سال گذشته باعث شد تا استقلال از شکست مقابل حریف سنتی رهایی پیدا نموده و به قول این بازیکن، استقلال به هر دو هدفی که در دربی 98 داشت برسد. صحبت از رودی ژستد، اولین گلزن خارجی تاریخ استقلال در دربی است. با این بازیکن درباره استقلال و حضور در این تیم، دربی و گلی که به ثمر رساند و آخرین وضعیتی که دارد دقایقی به صحبت پرداختیم که در ادامه می خوانید.

ابتدا صحبت را درباره استقلال شروع کنیم. آیا هنوز نتایج و عملکرد این تیم را بعد از جدایی دنبال می کنی؟

با کوین یامگا در ارتباط هستیم و به وسیله یامگا هم بازی سابق خود در استقلال و بعضی شبکه های اجتماعی، اخبار مربوط به تیم را دنبال می کنم. درواقع بعد از قهرمانی سال گذشته و جدایی از استقلال دورادور اخبار و نتایج را دنبال می کنم و تا مقدار ای هم حواسم به رقابت های سال جاری هم هست.

چقدر برای قهرمانی تیم سابقت در فصل جاری لیگ شانس قائل هستی؟

شادمانم که استقلال هنوز در کورس قهرمانی است و تا هفته های آخر هم دارد می جنگد و اگر این تیم بتواند دبل کند من هم شادمان می شوم.

البته تو از تیم جدا شدی و شاید نتوانی به سوال بعدی پاسخ دقیقی بدهی اما با توجه به اینکه خودت گفتی تا مقدار ای حواست به نتایج است، در هر صورت می توانی درباره تفاوت های تیم سال جاری استقلال که هجومی بازی می نماید با تیم سال گذشته که مبتنی بر کارهای دفاعی بازی می کرد صحبت کنی.

همان طورکه خودتان گفتید سخت است بخواهم در این خصوص صحبت و کارشناسی نموده و نظر فنی بدهم. من سال قبل در استقلال بودم و برای این تیم بازی کردم، اما از آن جایی که از جو تیم و کشور ایران دور هستم درنتیجه از تیم سال جاری هم خیلی شناختی ندارم و نمی توانم نظری بدهم اما درهرصورت ما سال قبل یک تیم عالی بودیم. بدون شکست قهرمان شدیم و یک فصل خیره کننده و استثنایی را سپری کردیم. سال گذشته هیچ جایی برای گلایه و شکایت باقی نگذاشتیم و فقط شاید می شد آمار گلزنی مان را بهتر کنیم که این موضوع هم فکر نمی کنم با توجه به نتایج خیلی خوب و قهرمانی بدون شکستی که به دست آمد برای طرفداران اصلا اهمیتی داشته باشد.

داریم به دربی شماره 100 نزدیک می شویم. درباره حضورت در دربی تهران صحبت می کنی؟

دربی خیلی مهمی برای استقلال بود. شادمانم که در این بازی حضور داشتم و برای تیمم گلزنی کردم. اولین هدف ما در این ملاقات این بود که فاصله خود با پرسپولیس را در صدر جدول حفظ کنیم تا شانس هایمان برای قهرمانی افزایش پیدا کند که در وهله اول به هدف خود در این بازی رسیدیم. در وهله بعدی می خواستیم رکورد شکست ناپذیری مان را حفظ کنیم که خداراشکر با گل من در این بازی این رکورد تا آن موقع و سپس تا خاتمه فصل به صورت کامل باقی ماند.

پیش بینی ات از دربی 100 که روز یکشنبه آینده برگزار می گردد چیست؟

به نظرم استقلال این بازی را خواهد برد.

هنوز گل زیبای تو که سال گذشته در دقایق خاتمهی دربی برگشت به ثمر رسید در یاد طرفداران به جای مانده است. درخصوص دربی و این گل خاطره انگیز صحبتی داری؟

به خوبی به یاد دارم که این گل خیلی به دل طرفداران نشست و تا مدت ها از این گل صحبت می کردند و هرجایی من را می دیدند یا در فضای مجازی بابت آن از من تشکر می کردند. درهرصورت چون طعم این گل برای طرفداران مزه دیگری داشت و مقابل حریف سنتی به ثمر رسید برای من بسیار افتخارآمیز است.

با این گل به عنوان اولین گلزن خارجی تاریخ باشگاه استقلال در دربی ها معرفی شدی.

از این بابت بسیار شادمانم که این رخ داد و باعث افتخارم هست که با این گل نام من در تاریخ باشگاه استقلال ماندگار شد.

در این بازی به گواه کارشناسان داوری یک پنالتی برای استقلال گرفته نشد. این موضوع چقدر روی نتیجه بازی تاثیرگذار بود؟

این مسئله ای است که در این لیگ وجود دارد و اگر بخواهم با شما صادق باشم باید بگویم که بعضی داوران ضعیف هستند و البته این را هم باید بگویم که داوران خوبی هم در آنجا وجود دارند. درنهایت شما در فوتبال نمی توانید تقلب کنید و همه چیز معین است. ما شخصیت بالای تیمی خود را در فصل قبل نشان دادیم و توانستیم این لیگ را فتح کنیم.

البته در بازی رفت هم روی تو یک خطای پنالتی رخ داد که داور آن را هم نگرفت.

تنها کاری که از دست من برمی آمد این بود که در دوران بازیگری سعی کنم ساده و صادقانه بازی کنم و تقلب نکنم و بقیه مسائل دیگر را به داور واگذار کنم.

حتما رفتار یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس را بعد از گلی که در این ملاقات به ثمر رساندی به یاد داری؟

بله، این اتفاق را به خاطر دارم و به نظرم رفتارهای او اصلا خوب نبود و رفتاری دور از ادب بود. برای من چنین رفتاری از سوی یک مربی اصلا جالب نبود. اینکه برابر طرفداران، رسانه ها و سایرین چنین عکس العمل هایی داشت به نظرم خوب نبود. در فوتبال ایران هم داوران برابر چنین رفتارهایی واکنش خوبی ندارند و گاهی اوقات جو بازی به هم می ریزد. آنها در برقراری نظم و دیسیپلین مسابقه پیروز نیستند و به نظرم اگر این مشکل برطرف گردد، بازی ها در شرایط بهتر و فضایی مناسب تر برگزار خواهد شد.

دلت برای استقلال و بازی کردن در این تیم و احیانا طرفدارانش تنگ نشده است؟

من درباره استقلال و سایر تیم های سابقم احساسی نمی شوم. فوتبال برای من یک بیزینس و یک کسب وکار بود و این طور نبود که از نظر احساسی وابستگی پیش بیاید. به ایران آمدم و با استقلال قهرمان شدم و رفتم. طبیعتا همان یک سال برای من خاطرات خیلی خوبی داشت و برای طرفداران استقلال هم توام با خاطرات خوبی شد که بعد از سال ها این تیم به عنوان قهرمانی رسید. من از این موضوع خیلی شادمانم؛ چراکه من هم نقش کوچکی در این قهرمانی داشتم. همین برای من کفایت می نماید و بیشتر از این نمی خواهم داستان را احساسی کنم.

حتما می دانی ساپینتو سرمربی نام آشنای پرتغالی با استقلال نتایج خوبی را کسب نموده است.

درخصوص ساپینتو بعضا یامگا با من صحبت هایی می نماید و من از این طریق متوجه شدم که او مربی بسیار خوبی است و بازیکنان با او شادمان هستند و معین است که حال تیم هم خوب است. تا جایی که می دانم طرفداران هم او را خیلی دوست دارند.

از این مربی در گذشته شناختی داشته ای؟

خیر، ضمن اینکه من نمی توانم درباره ساپینتو نظر شخصی بدهم چون با او کار ننموده ام و درباره سبک بازی تیم او هم نظری نمی دهم، فقط این مهم است که تیم با این مربی راحت باشد و طرفدار او را دوست داشته باشد. تا جایی که من می دانم هردو مورد محقق شده، بنابراین دارد کارش را خوب انجام می دهد.

با بازیکنان سابق استقلال در تماس هستی؟

با کوین یامگا هر از گاهی صحبت می کنیم. البته بعضی دوستان هم در ایران هستند که دورادور با آنها هم تماس می گیرم. اما با کوین ارتباط بهتری دارم. او از لحاظ شخصیتی یک دوست خیلی خوب برای من است. یک انسان صادق و وفادار که فکر می کنم استقلال خیلی خوش شانس بود که این بازیکن را جذب کرد.

حتما خبر داری که استقلال از آسیا حذف شده است. در این مورد با طرفداران ناراحت و نومید این تیم چه صحبتی داری؟

بله، این ناامیدی بسیار بزرگی بود که تیم نمی تواند در لیگ قهرمانان بازی کند و حضور داشته باشد. از شنیدن این موضوع بسیار ناراحت شدم. حضور در لیگ قهرمانان می تواند اتفاق مهمی برای هرتیمی باشد و متاسفانه سال جاری برای استقلال این موضوع محقق نشد. گاهی چنین اتفاقاتی برای باشگاه های بزرگ رخ می دهد و درمجموع ناامیدی بزرگ و اتفاقی تلخ بود.

به عنوان سوال خاتمهی بعد از خداحافظی از فوتبال درحال حاضر به چه کاری مشغولی؟ شایعه شده بود برای بازی در ملوان به ایران برمی گردی؟

من برنامه ای برای بازگشت به ایران نداشته و ندارم. درواقع همان زمان که از استقلال رفتم از فوتبال بازنشسته شدم و فعلا مشغول کارهای شخصی و بیزینس خودم در کشور مراکش هستم. مشغول کار معاملات املاک هستم که کار جالبی است و با افراد و کار متفاوتی سروکار دارم.

منبع: همشهری آنلاین

به "رفتار گل محمدی دور از ادب بود ، خوشحالم گلزنی ام در دربی برای استقلال تاریخی شد ، برنامه ای برای بازگشت به فوتبال ایران ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتار گل محمدی دور از ادب بود ، خوشحالم گلزنی ام در دربی برای استقلال تاریخی شد ، برنامه ای برای بازگشت به فوتبال ایران ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید