سامسونگ انتظار دارد فروش زد فولد 4 و زد فلیپ 4 دو برابر نسل قبل باشد

به گزارش وبلاگ دریا، به نظر می رسد سامسونگ از گوشی های تاشوی نسل تازه خود انتظار زیادی دارد. گلکسی زد فولد 4 و زد فلیپ 4 قرار است تابستان سال جاری با تغییراتی نه چندان چشمگیر در مقایسه با نسل قبل راهی بازار شوند اما با این حال سامسونگ انتظار دارد فروش آن ها بسیار بیشتر از نسل گذشته باشد.

سامسونگ انتظار دارد فروش زد فولد 4 و زد فلیپ 4 دو برابر نسل قبل باشد

گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3 با پیشرفت زیادی که در مقایسه با نسل قبل خود یعنی سری زد 2 داشتند، توانستند نظر مثبت خیلی از کاربران را به خود جلب نمایند. در نتیجه استقبال خوبی از آن ها شد و همین موضوع به سامسونگ اجازه داد سری زد فولد 4 و زد فلیپ 4 را تقریبا مشابه همان محصولات اما با اندکی بهبودی جزئی طراحی کند.

در رابطه با این گوشی ها اطلاعات بسیار زیادی منتشر شده است که متأسفانه نمی توان گفت تمام آن ها معتبر و موثق هستند. اما فقط یک مورد وجود دارد که می توانیم در رابطه با آن مطمئن باشیم و آن هم این است که سامسونگ می خواهد مقدار فروش نسل تازه، بسیار بیشتر از نسل قبل باشد.

طبق آمار و ارقام مستند، ظاهرا سامسونگ توانست در سال 2022، در مجموع حدودا 7 میلیون زد فولد 3 و زد فلیپ 3 را فراوری و به فروش برساند. اما انتظار دارد در سال 2023 این مقدار برای زد فولد 4 و زد فلیپ 4 به بیش از 15 میلیون دستگاه برسد. این هدف شرکت کره ای شاید بلندپروازانه یا بهتر است بگوییم بیش از حد بلندپروازانه به نظر برسد، اما دست نیافتنی نیست چرا که مردم نشان داده اند که به فناوری تاشو علاقه زیادی دارند، اگر شرکتی بتواند به آن ها در رابطه با کیفیت این گوشی ها اطمینان خاطر بدهد که خوشبختانه سامسونگ توانسته طی این سه سال فعالیتی که در زمینه فراوری گوشی های تاشو دارد، چنین کار سختی را انجام دهد.

البته نمی دانیم این 15 میلیون، آمار فروشی است که سامسونگ می خواهد به صورت کلی برای گوشی های تاشوی مورد انتظار خود در نظر بگیرد یا مقداری است که شرکت کره ای در نظر دارد تا خاتمه سال 2022 به آن دست پیدا کند. از آن جایی که گلکسی زد فولد 4 و زد فلیپ 4 قرار است تابستان سال جاری راهی بازار شوند به نظر می رسد آنقدر فضا داشته باشند که بتوانند به فروش 15 میلیون دست پیدا نمایند ولی برای گوشی های تاشو، پیشرفتی تا این مقدار سریع شاید اتفاق نیفتد. با این حال بعضی از خبرگزاری ها حتی معتقدند فروش گوشی های تاشوی مورد انتظار شرکت کره ای شاید حتی به 18 میلیون هم برسد. ولی در چه بازه زمانی، تعیین نیست.

البته برگ برنده سامسونگ در نسل تازه، قیمت خواهد بود. گفته می گردد شرکت کره ای می خواهد قیمت گوشی های تاشوی خود را برای سال جاری کاهش دهد. با این حساب، می توان انتظار داشت فروش بسیار خوبی را تجربه نمایند. این موضوع خصوصا برای مدل زد فلیپ 4 صادق است چرا که مدل کنونی این گوشی توانست در بازار کره جنوبی به پرفروش ترین گوشی تبدیل گردد؛ موفقیتی که انتظار نداشتیم آنقدر زود رخ دهد. این گوشی توانست به تنهایی، در بازار گوشی های تاشو، 51٪ از سهم فروش را مال خود کند. در حالی که این مقدار برای زد فولد 3 کمتر از 25٪ بود. این فاصله زیاد در سه ماه سوم 2021 از این هم بیشتر شد. هرچند در سه ماه چهارم، به خاطر تخفیف های سال نو که روی زد فولد اعمال شد، شاهد نزدیک تر شدن آمار فروش دو گوشی به هم بودیم.

این نشان می دهد اگر سامسونگ زد فولد 4 را با قیمت معقول تری راهی بازار کند، قطعا می تواند بیشتر از آنچه که انتظار داشت، کاربران را به سمت خود بکشد. البته گفته می گردد شرکت کره ای در حال کار روی یک گوشی تاشوی میان رده از سری A است تا بتواند برای آن دسته از کاربرانی که بودجه محدودتری دارند هم گوشی تاشو فراوری کند. قطعا با ورود این گوشی ها به بازار، مرز تعیینی بین گوشی های تاشوی بالارده و پایین رده وجود خواهد داشت و سامسونگ هم دیگر مجبور نخواهد شد روی قیمت محصولات خود مانور دهد.

حال باید دید گلکسی زد فولد 4 و زد فلیپ 4 با تغییرات کم اما نسبتا خوبی که گفته می گردد قرار است روی آن ها اعمال گردد می توانند بیش از دو برابر نسل قبل فروش داشته باشند یا این انتظار سامسونگ به حقیقت تبدیل نخواهد شد. شما چه فکری در این رابطه می کنید؟

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ

به "سامسونگ انتظار دارد فروش زد فولد 4 و زد فلیپ 4 دو برابر نسل قبل باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ انتظار دارد فروش زد فولد 4 و زد فلیپ 4 دو برابر نسل قبل باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید