سرمایه گذاران چینی خواهان بهره برداری از کارونسراهای ایران شدند

به گزارش وبلاگ دریا، با توجه وجود کاروانسراهای متعدد ایرانی در جهت قدیمی جاده ابریشم، سرمایه گذاران چینی خواهان بهره برداری از 20 کاروانسرای تاریخی ایران شده اند.

سرمایه گذاران چینی خواهان بهره برداری از کارونسراهای ایران شدند

مقامات شرکت هولدینگ یورو آسیا با انجام مذاکرات اولیه با مسئولان صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن و بناهای تاریخی و فرهنگی تمایل خود را برای بهره برداری از 20 بنا و کاروانسرای تاریخی کشورمان اعلام کردند.

تقاضای اخیر شرکت هلدینگ یورو آسیا مربوط به بهره برداری از بناها و کاروانسراهای تاریخی در جهت جاده ابریشم می شود.

این شرکت چینی در مذاکرات خود با مسئولان صندوق احیاء اعلام کرده است که بر اساس تحقیقات خود، ایران را در جهت جاده ابریشم به کشور چین، نزدیک تر از دیگر کشورهای منطقه می داند و از همین رو مایل است از فرصت سرمایه گذاری در صنعت گردشگری این جهت در کشورمان استفاده کند.

هم اکنون مذاکرات و مکاتبات اولیه برای واگذاری 20 بنا و کاروانسرای تاریخی در جهت جاده ابریشم بین این شرکت و مسئولان صندوق احیاء اجرا شده است و دو طرف خود را برای گفت وگوهای نهایی جهت قطعی شدن این قرارداد آماده می کنند. بر همین اساس قرار است در روزهای آینده کنندگان عالی رتبه و روسای شرکت هلدینگ یورو آسیا در سفری به کشورمان، جهت بحث و بررسی پیرامون مفاد و نوع قرارداد با مسئولان صندوق احیاء به مذاکره بپردازند.

گفتنی است شرکت هلدینگ یورو آسیا یکی از شرکت های بزرگ چینی است که در زمینهٔ های مختلفی اعم از ساخت و ساز، هتلداری، پتروشیمی، مخابرات، و زیرساخت ها، فعالیت بین المللی دارند و حالا قصد سرمایه گذاری در بناهای تاریخی کشورمان را دارد.

البته باید دید که مذاکرات این دو گروه به چه نتیجه ای خواهد رسید، اما باید اظهار داشت که ایران به شدت به سرمایه گذاری خارجی بخصوص در بخش گردشگری که دارای پتانسیل بالای در کشورمان است نیاز دارد.

منبع: کجارو / saabta.ir

به "سرمایه گذاران چینی خواهان بهره برداری از کارونسراهای ایران شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاران چینی خواهان بهره برداری از کارونسراهای ایران شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید