سفر سبز چیست ، چه کار کنیم سفرمان سبز باشد؟

به گزارش وبلاگ دریا، اگر سفر به گونه ای باشد که کوچکترین خدشه ای به فرهنگ و محیط زیست یک منطقه وارد نکند به آن سفرسبز یا اکوتوریسم و بوم گردشگری می گویند. سفر سبز در واقع احتیاج امروز جامعه ما می باشد . همه ما باید سعی کنیم با رعایت مواردی که در ادامه مطلب ذکر می کنیم بتوانیم حافظ و نگهدار محیط زیست پیرامونی خود باشیم فرقی نمی کند شهر خودمان باشد یا یک شهر در کشور خارجی به هر حال همه ما انسان ها احتیاج به اکسیژن و هوای سالم برای تنفس داریم و احتیاجمندیم که با کمک یکدیگر محیط زیستی سالم و مطلوب در گردشگری سبز و طبیعت گردی داشته باشیم .

سفر سبز چیست ، چه کار کنیم سفرمان سبز باشد؟

صنعت توریستی اگرچه می تواند سود کلانی را نصیب کشور یا شهر توریست پذیر نماید اما می تواند مضرات زیادی را هم به همراه داشته باشد که مهم ترین آن شاید آسیب رساندن به محیط زیست محلی باشد که توریستان به آن مکان سفر می نمایند ، اما با این حال نمی توان جلوی ورود توریست را گرفت ، چون اقتصاد برخی از کشور ها و شهر ها و منطقه ها، وابسته به توریست و مسافر می باشد بنابر این باید راهکاری را پیاده سازی کرد تا با رعایت آن بتوان کمترین صدمه به محیط زیست محلی وارد آید. در بسیاری از کشور های جهان امکانات و خدماتی که برای توریستان تدارک می بینند در جهت حفظ محیط زیست می باشد. برای مثل هتل ها و مکان های اقامتی زیادی را در طبیعت گردی می توان در گوشه و کنار جهان یافت که به صورتی ساخته شده اند تا به حفظ و نگهداری محیط زیست یاری نمایند.

طبیعت گردی : کارهایی که باید انجام دهیم.

برای این که بتوانیم منطقه ها بکر و طبیعی را حفظ کنیم باید به توریستی سبز (سفر سبز) توجه ویژه ای گردد و هر کدام از ما به عنوان مسافر و توریست باید سفیران سفر سبز باشیم، باید یاد بگیریم و یاد دهیم که چگونه باید با محیط زیست اطرافمان که حیات و بقاء ما به آن وابسته است رفتار کنیم. باید یاد بگیریم و یاد بدهیم که هنگامی که از یک مکان تاریخی و دیدنی بازدید می کنیم احتیاج نیست که شماره تلفن خود یا نام خود را به همراه تاریخ بر روی آن کنده کاری کنیم یا با خود کار بنویسیم . این کاری بسیار زشت و ناپسند می باشد و هر کدام از ما باید خودمان زباله ای را که فراوری می کنیم برداریم و در داخل سطل آشغال بیاندازیم نه این که آن را در طبیعت رها کنیم .

سفر سبز : رفتار سبز

حواسمان باشد که طبیعت به عنوان یک سرمایه ای برای تک تک ما انسان های این کره خاکی به شمار می رود باید خیلی در قبال طبیعت مسئولیت پذیر باشیم.سفر سبز و یا توریستی سبز علاوه بر حفظ محیط زیست و طبیعت یک منطقه اهداف مهم دیگری دارد وآن این است که به اهالی منطقه ای که به آن سفر می کنید سود برسانید این سود رساندن می تواند با یک خرید از مغازه یا سوپر مارکت یا حتی دستفروش سر خیابان باشد یا اقامت در مکان های اجاره ای که افراد بومی منطقه در اختیار مسافران و توریستان قرار می دهند.

قوانین را در طبیعت گردی و سفر سبز به یاد داشته باشیم !

ابتدا برای این که سفر سبز و طبیعت گردی داشته باشیم از منزل خود آغاز کنیم ساده ترین کارها را برای این کار می توان انجام داشت فیش کلیه لوازم برقی را بکشیم ، فلکه آب را ببندیم . دمای پکیج و آبگرمکن ها و ترموستات را کم کنیم و ... در طول سفر در هنگامی که در یک منطقه ای هستیم بهتر است از رستورا ن استفاده نکنیم وبا خرید کردن از فروشگاه های محلی و مغزاه های اهالی منطقه سعی کنیم پولمون به جیب آن ها برود تا رستوران های بین المللی که همه جا می گردد پیدایشان کرد. از سیگار کشیدن در مکان های حساس و جاهایی که حضور بچه ها را مشاهده می کنید یا در منطقه ها حفاظت شده و یا ایستگاه های قطار و ... خودداری نمایید.همواره سعی کنید از تورهایی بهره ببرید که شرکت اراده دهند قوانین و سیاست هایی برای حفظ محیط زیست دارند و به طبیعت و محیط زیست احترام می گذارند.

توریستی سبز : دانستنی های طبیعت گردی و سفر سبز

از هر آموزشی که در خصوص حفاظت از محیط زیست است سعی کنید بهره ببرید و یادبگیرید از اپلیکیشن هایی که در این زمینه برای گوشی های هوشمند طراحی شده است یاری بگیرید.مطالعه کردن در خصوص استاندارد ها و سیاست های زیست محیطی یک منطقه می تواند یاری شایانی کند تا بتوانیم با احترام گذاشتن به قوانین آن منطقه سفری سبز و توریستی سبز را تجربه کنیم.در استفاده از وسایل نقلیه جهت سفر سعی کنیم که از وسایل نقلیه عمومی برای کاهش آلودگی هوا و مخصوصا کاهش کربن موجود در هوا استفاده کنیم . پیاده روی و استفاده از دوچرخه می تواند از آلودگی هوا بکاهد.و در نهایت امر این که سعی کنیم دغدغه ما حفظ محیط زیست و فرهنگ زندگی مردمان منطقه های باشد که به آن مکان ها سفر می کنیم و با رعایت اصولی که گفتیم و با مطالعه بیشتر و کسب اطلاعات لازم در خصوص اکوتوریسم یا بوم توریستی سبز می توان سفری سبز را تجربه کرد.

منبع: همگردی

به "سفر سبز چیست ، چه کار کنیم سفرمان سبز باشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر سبز چیست ، چه کار کنیم سفرمان سبز باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید