فالکون متفاوت ترین هواپیما در دنیا می گردد

به گزارش وبلاگ دریا، با توجه به اخبار منتشر شده فالکون متفاوت ترین هواپیما در دنیا می گردد و به این ترتیب احتمالا شاهد فناوری پیشرفته ای خواهیم بود که امکان چرخش بی احتیاج از قسمت های کلیدی فعلی در هر ماشین پرنده را ممکن می سازد.

فالکون متفاوت ترین هواپیما در دنیا می گردد

وبلاگ دریا - دنیا به تدریج به سمت استفاده از روش ها و گزینه های دوستدار محیط زیست حرکت می نماید، و حمل و نقل یکی از صنایع مهمی است که باید خود را با این شرایط سازگار کند.

هواپیماهایی که از انرژی خورشیدی نیرو می گیرند یکی از گزینه هایی هستند که در این زمینه مورد توجه قرار گرفته و بعضی طرح های مفهومی نگاهی به آینده سفر هوایی داشته اند.

هواپیماهای خورشیدی سولار ایمپالس که به وسیله شرکت هوافضای آمریکایی-اسپانیایی اسکای دوئلر اِرو معرفی شدند، چشم اندازی از این که ماشین های پرنده بدون وابستگی به مخزن سوخت یا احتیاج به سوختگیری روی زمین چه توانایی هایی دارند را به ما ارائه نموده اند.

حضور هواپیماهای خورشیدی در آسمان

بکارگیری هواپیماهای خورشیدی در پروازهای بین قاره ای و طولانی مدت فرصت هایی برای محقق شدن پروازهای کاملا پایدار ایجاد می نماید. به همین دلیل، شرکت طراحی صنعتی لاسکی دیزاین با معرفی طرح مفهومی فالکون سولار (فالکن سولار) رویای پروازهای هواپیماهای تجاری و خصوصی بدون انتشار گازهای گلخانه ای را دنبال می نماید.

هواپیمای مفهومی فالکون سولار را می توان به نوعی شبیه به خودرو تسلا مدل اس دنیای هواپیماهایی که از انرژی تنوپذیر نیرو می گیرند، در نظر گرفت که با بال هایی پهناور در آسمان پرواز می نماید. این طرح مفهومی قواعد پذیرفته شده طراحی هواپیما را با ارائه مجموعه ای پیشرفته از بال ها به شکل منحنی، به چالش کشیده است.

مقدار بزرگ و شکل بال ها در برابر نسبت کلی بدنه این هواپیمای خورشیدی جلب توجه می نماید. طراحی هواپیما با الهام از پرنده شکاری قوش انجام شده و شکل آن می تواند به تامین نیروی بالابر بیشتر یاری کند.

حذف بال عقب در فالکون نو

در قسمت عقب هواپیمای خورشیدی فالکون سولار هیچ سکان، بال عقب یا تثبیت کننده عمودی دیده نمی گردد. از این رو، امیدواریم در حال نگاه به فناوری پیشرفته ای باشیم که امکان چرخش بی احتیاج از قسمت های کلیدی فعلی در هر ماشین پرنده را ممکن می سازد. مجموعه ای از پنل های خورشیدی در سراسر طول بال ها جای گرفته اند که باید قادر به فراوری انرژی کافی هنگام پرواز فالکون سولار در آسمان باشند.

در حال حاضر، کابین هواپیمای فالکون سولار نسبتا جمع و جور به نظر می رسد و هنوز معین نیست فضای کافی برای جابجایی مسافران وجود دارد یا خیر. این هواپیما را می توان بیشتر شبیه به یک قایق تفریحی لوکس پرنده در نظر گرفت که می تواند در آینده نزدیک توجه افراد ثروتمند را به سوی خود جلب کند.

فالکون متفاوت ترین هواپیما در دنیا خواهد شد

منبع: عصر ایران

منبع: بیت ران

به "فالکون متفاوت ترین هواپیما در دنیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فالکون متفاوت ترین هواپیما در دنیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید