متقاضیان وام ودیعه مسکن گوش به زنگ باشند

به گزارش وبلاگ دریا، متقاضیان تسهیلات ودیعه مسکن باید اطلاعات خود را برای انتخاب شعبه بانک تکمیل و با مراجعه به شعبه مورد نظر در روزهای آینده وام ودیعه خود را دریافت نمایند.

متقاضیان وام ودیعه مسکن گوش به زنگ باشند

به گزارش وبلاگ دریا، به اواسط فصل جا به جایی مستاجران رسیده ایم، این در حالی است که در ابتدای سال، دولت دوازدهم وعده هایی برای یاری به مستاجران داد که یکی از این وعده ها پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن بود که ثبت نام آن از ابتدای تیرماه شروع شد اما بعد از گذشت چند روز سامانه ثبت نام قطع شد که همین موضوع باعث نگرانی بسیاری از متقاضیان شد اما با پیگیری های وزارت راه و شهرسازی در حال حاضر سایت به روز رسانی شده و متقاضیان می توانند برای دریافت وام اقدام نمایند.

در همین رابطه محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در مصاحبه با وبلاگ دریا با بیان اینکه طی دو روز گذشته سایت طرح اقدام ملی مسکن به روز رسانی شده و متقاضیان می توانند برای ثبت نام وام ودیعه مسکن و بعلاوه وارد کردن اطلاعات ملکی خود اقدام نمایند، گفت: به هیچ نام اطلاعات متقاضیان که پیش از این برای وام ودیعه مسکن وارد نموده بودند، پاک نشده است و اگر مسئله ای برای ثبت نام نمایندگان ایجاد شده بود که به آن ها پیامکی برای انتخاب بانک و یا شعبه ارسال نمی شد.

750 هزار نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام نموده اند

وی با بیان اینکه تا به امروز 750 هزار نفر در سایت طرح اقدام ملی مسکن برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام نموده اند، اضافه نمود: به تمامی این ثبت نام نمایندگان از دو روز گذشته برای تکمیل اطلاعات و بعلاوه انتخاب شعبه بانک پیامک ارسال شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان جهت آنکه اطلاعاتشان در کارتابل بانک ها وارد گردد، باید مجددا اطلاعات خود را بارگذاری نمایند و از سوی دیگر با پیگیری هایی که انجام داده ایم، متقاضیان می توانند به زودی شعبه مربوطه برای دریافت تسهیلات خود را انتخاب نمایند.

محمود زاده اظهار کرد: پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به زودی شروع می گردد و در حال حاضر متقاضیان با پیگیری هایی که به وسیله شعبه بانک ها انجام می دهند، می توانند به زودی تسهیلات را دریافت نمایند.

وی تاکید نمود: در حال حاضر این تسهیلات در مرحله اداری واقع شده است و از امروز هر متقاضی که ثبت نام را انجام دهد و وارد مرحله انتخاب شعبه گردد، می توانند به زودی و ظرف چند روز آینده تسهیلات خود را دریافت کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره تضامین بانک ها برای وام ودیعه مسکن هم گفت: متاسفانه بانک ها هرکدام برای خودشان یک وحدت رویه خاص و قوانین مخصوص به خودشان را دارند و درباره تضامین هم، بانک ها خودشان در این زمینه تصمیم گیری می نمایند.

وی ادامه داد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای وام ودیعه مسکن باید هر کدام از بانک ها با حداقل تضامین کار ها را انجام دهند که متاسفانه همه بانک ها در این بخش یک وحدت رویه را دنبال نمی نمایند.

15 بانک و موسسه اعتباری تسهیلات ودیعه مسکن را پرداخت می نمایند

محمود زاده تاکید نمود: در حال حاضر 15 بانک و موسسه اعتباری شامل 13 بانک و 2 موسسه اقتصادی و اعتباری، برای پرداخت این تسهیلات سهمیه دریافت نموده اند و متقاضیان می توانند با مراجعه به شعبه ها این وام را دریافت نمایند.

این مقام مسئول پیش از این درباره نحوه دریافت وام ودیعه مسکن به وسیله متقاضیان گفته بود: سال جاری هم همچون سال گذشته وام ودیعه مسکن از دو طریق به متقاضیان پرداخت می گردد، به طوری که در روش اول پرداخت تسهیلات، متقاضیان در طول یک سال تنها سود تسهیلات را پرداخت می نمایند و در خاتمهی سال کل مبلغ را به صورت یک جا به بانک ها پرداخت می نمایند که در این شیوه متقاضی کمترین نرخ قسط را به بانک ها پرداخت می نماید.

وی با بیان اینکه در روش دوم تسهیلات ودیعه مسکن که به صورت 5 ساله و با نرخ 12 درصد است، اضافه نمود: در این روش متقاضی ماهیانه اصل و سود تسهیلات را به بانک پرداخت می نماید؛ به طوری که برای تسهیلات 70 میلیون تومانی در شهر تهران، متقاضی باید هرماه یک میلیون و 592 هزار تومان به بانک پرداخت کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در روش اول پرداخت تسهیلات نرخ سود وام 13 درصد است، اضافه نمود: متقاضیان سال جاری می توانند به دو شیوه اصل و سود تسهیلات و یا تنها سود تسهیلات را به بانک پرداخت نمایند که در هر دو شیوه بانک ها باید با متقاضیان همکاری لازم را انجام دهند.

محمودزاده با اشاره به اینکه متقاضیانی که در سال گذشته تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت نموده اند، سال جاری دیگر نمی توانند این تسهیلات را دریافت نمایند، اضافه نمود: طی قانونی که در بانک ها وجود دارد، متقاضیانی که در سال گذشته تسهیلات را دریافت نموده اند، سال جاری با توجه به آنکه هنوز تسویه حساب ننموده اند، نمی توانند این تسهیلات را دریافت نمایند. البته در این باره در حال رایزنی با بانک ها هستیم که امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.

براساس این گزارش از اواخر تیر ماه سایت ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای ثبت نام وام ودیعه مسکن دچار مشکل شده بود که از دو روز گذشته این مشکل رفع و سایت هم به روز رسانی شده است.

لازم به ذکر است، ثبت نام برای دریافت تسهیلات یاری ودیعه مسکن از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه 26 خرداد، در سامانه اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir شروع شده و تا خاتمه شهریور ماه تمامی مستاجران واجد شرایط می توانند نام نویسی نمایند.

سقف تسهیلات یاری ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران 70 میلیون تومان، سایر کلانشهر ها (شهر های بالای یک میلیون نفر جمعیت یعنی شهر های مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) 40 میلیون تومان و سایر شهر ها 25 میلیون تومان است. بعلاوه، متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند.

مکانمبلغ تسهیلات یاری ودیعه اجاره مسکن
تهران70 میلیون تومان
سایر کلانشهر ها (شهر های بالای یک میلیون نفر جمعیت یعنی شهر های مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه)40 میلیون تومان
سایر شهر ها25 میلیون تومان

متقاضیان باید دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

چنانچه متقاضیان تا حداکثر دو هفته از تاریخ معرفی به شعب بانک برای تکمیل مدارک خود و ضامن ها اقدام ننمایند، نسبت به رد درخواست آنان اقدام می گردد.

منبع:وبلاگ دریا

منبع: جام جم آنلاین

به "متقاضیان وام ودیعه مسکن گوش به زنگ باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متقاضیان وام ودیعه مسکن گوش به زنگ باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید