محصولات آکوستیک نمدی فراوری شد

به گزارش وبلاگ دریا به نقل از پارک فناوری پردیس، آرین ابوالحسنی مدیرعامل یک تیم استارت آپی در کارخانه نوآوری آزادی گفت: در سال های گذشته با رشد استارت آپها و شرکت های دانش بنیان، بحث فضاهای کار اشتراکی یا کو ورکینگ ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. در مجموعه کارخانه نوآوری آزادی هم، وجود چنین فضاهایی لازم بود.

محصولات آکوستیک نمدی فراوری شد

وی اضافه کرد: بنابراین پروژه فضاهای کار اشتراکی بیشتر و بهتر مورد تحقیق و پژوهش نهاده شد و تصمیم بر این شد، در این زمینه موضوع آلودگی صوتی و تاثیرات مهمی که در کارکرد افراد به ویژه به خاطر استرس می گذارد، مورد توجه ما قرار گیرد.

ابوالحسنی اضافه کرد: ما به صورت ریشه ای در موضوع آکوستیک و موادی که روی جذب صوت تاثیر دارند، تحقیق کردیم و در پی متریالی بودیم که علاوه بر آکوستیک بودن از زیبایی بصری برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه از این رو از نمد صنعتی استفاده کردیم، گفت: این نمد در صنعت عایق سازی به ویژه در عایق موتور خودرو استفاده می گردد و ما سعی کردیم نگاه ویژه تری نسبت به آن داشته باشیم. با آنالیز ها، تحقیقات و طراحی های اجرا شده ما از این متریال در بازسازی کارخانه نوآوری آزادی و به ویژه در فضای کار اشتراکی زاویه که در این کارخانه قرار داشت، استفاده کردیم.

وی خاطر نشان کرد: پوشش جداره ها و بعضی از کارهای طراحی در این فضای کار اشتراکی با استفاده از این نمد صنعتی انجام شد، که نقش چشمگیری در کاهش آلودگی صوتی در این فضا ایجاد کرد.

ابوالحسنی اضافه کرد: طراحی، ساخت، فراوری و نصب کلیه پروژه ها و محصولات با متریال جاذب صوت از جمله نمد صنعتی، باهدف ارائه راهکارهای آکوستیکی در کلیه بخش های معماری و صنعت ساختمان با تاکید بر علم روانشناسی محیط و ارتقا سلامت فکر و روان انسان ها است. بعلاوه استفاده از هرگونه مواد بازیافتی دیگر جهت فراوری محصولات تازه و نوآورانه در راستای حفظ طبیعت و یاری به محیط زیست از مهمترین اهداف ماست.

وی اضافه کرد: باید توجه داشت متریال نمد صنعتی که ما استفاده می کنیم، کاملاً فراوری داخل ایران است و در ساخت آن حدود 13 درصد از الیاف بازیافتی مانند درب پلاستیکی انواع پت ها استفاده می گردد، که به نوعی در راستای یاری به محیط زیست است.

ابوالحسنی گفت: فراوری این متریال به طور کامل در داخل کشور انجام می گردد، احتیاج ما را به واردات محصول مشابه رفع می نماید.

وی گفت: یکی دیگر از فعالیت هایی که گروه ما انجام می دهد طراحی و فراوری محصولات مختلف آکوستیکی است. این محصولات در دو صورت محصولات بزرگ مقیاس و محصولات کوچک مقیاس ارائه می شوند. هدف نهایی ما کاهش آلودگی صوتی و ارتقاء کیفیت فضایی است که منجر به بهبود کیفیت سلامت روانی و کاهش استرس می گردد.

وی خاطر نشان کرد: این محصولات بیشتر در فضاهای کار اداری استفاده می گردد. ما در هر پروژه با توجه به احتیاج و درخواست های کارفرمایان، این محصولات را فراوری می کنیم.

ابوالحسنی گفت: پارتیشن های آکوستیک که به صورت ریلی می تواند روی سقف نصب شوند یا به صورت چرخی روی زمین جابجا گردد، یکی از محصولات بزرگ مقیاس ماست. این محصول در هر دو صورت، قابلیت تقسیم کردن فضاهای بزرگ را دارد و به علت همین خاصیت قابلیت جابجایی، به افراد آزادی عمل بیشتری را می دهد تا بتوانند ساختار مختلفی از فضای کاری خود داشته باشند و در هر زمانی که بخواهند می توانند چیدمان فضایی خود را تغییر دهند.

وی ادامه داد: لایتینگ های خطی و دایره ای نمدی، که آکوستیک هستند و لوورهای سقفی که قابلیت ترکیب با لایتینگ را دارند، از محصولات کوچک مقیاسی هستند که به صورت ویژه و شاخص روی آنها کار می کنیم.

وی با بیان اینکه بعلاوه لوورهای سقفی را به فراوری رساندیم، گفت: لوورهای سقفی آکوستیک که از شاخه های یو شکل نمدی تشکیل شده و قابلیت اتصال به سقف را دارد را در این تیم استارت آپی به فراوری رساندیم. این لوورهای سقفی اکوستیکی، علاوه بر جذب صدا، از لحاظ بصری هم به کیفیت فضا یاری می نماید و در کنار افزایش کیفیت بصری، قابلیت تلفیق با نورهای خطی را هم دارد.

ابوالحسنی ادامه داد: این محصول در وهله اول به علت کاهش آلودگی صوتی و زیباتر کردن نورپردازی می تواند مورد توجه قرار گیرد، در مرحله بعد ما در پی هوشمندسازی این محصول هستیم به طوری که رنگ، دمای نور و شدت نور نیز قابلیت تنظیم داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "محصولات آکوستیک نمدی فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولات آکوستیک نمدی فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید