معروفترین کلیساهای بارسلونا ، شاهکارهای معماری اسپانیا

به گزارش وبلاگ دریا، بارسلونا؛ شهری خارق العاده که هنر و معماری در تاروپود آن گره خورده و حتی در کوچه پس کوچه هایش نیز می توان آثار هنرمندان خوش ذوق اسپانیایی را دید و لذت برد. با این وصف راهی نمی ماند جز اینکه این شهر را خانه اصیل ترین و زیباترین کلیساهای اسپانیا بنامیم. کلیساهایی که فکر خلاق معماران خود را به تصویر کشیده و بعد از گذشت صدها سال همچنان اهالی هنر و معماری را مجذوب خود می نمایند. در ادامه با معروفترین کلیساهای بارسلونا و تاریخچه آنها آشنا می شویم.

معروفترین کلیساهای بارسلونا ، شاهکارهای معماری اسپانیا

اگر از ساحل زیبا و خیابان های شیک بگذریم وجود کلیساهای بزرگ و باشکوه یکی از ده ها علتی ست که را در میان جهانگردان محبوب نموده است. بناهایی تاریخی که در گوشه و کنار شهر بارسلونا دیده شده و بر ارزش تاریخی شهر افزوده اند. سالانه صدها جهانگرد فقط و فقط برای تماشا معروفترین کلیساهای بارسلونا به اسپانیا سفر می نمایند.

کلیسای باسیلیکا سانتا ماریا دل مار | Basilica of Santa Maria del Mar

کلیسای باسیلیکا سانتا ماریا درل مار یا باسیلسکای مریم مقدس دریا یکی از 5 کلیسای زیبای اسپانیاست که در شهر بارسلونا واقع شده است. قدمت این کلیسا به سده 14 میلادی بازمی گردد و تکمیل آن حدود 54 سال به طول انجامیده، کلیسای باسیلیکا سانتا ماریا دل مار معماری به سبک گوتیک داشته و بیشتر به علت استفاده از خطوط ساده و با تقارنی خاص معروف می باشد. پنجره ای کلیسا به گونه ای طراحی شده اند که نور آفتاب را منعکس نموده و تصویری زیبا از بازی نور و رنگ منعکس می نمایند. این کلیسا در شهر پر هیاهوی بارسلون به عنوان نماد صلح جویی و آرامش بخشی شناخته می گردد.

کلیسای سانتا ماریا دل پی | Basílica de Santa Maria del Pi

سانتا ماریا دل پی به عنوان یکی از معروفترین کلیساهای بارسلونا معماری ساده اما خلاقانه دارد. این کلیسا مانند دیگر کلیساهای کاتالان ها با کمترین تزیینات طراحی و ساخته شده است اما چندین گنجینه با ارزش در خود دارد. از جمله پنجره رزی که در نمای سانتا ماریا دل پی دیده می گردد در نوع خود بی نظیر بوده و یکی از بزرگترین پنجره های رز شکل در تمام جهان شناخته می گردد. موزه و خرانه داری که تاج خار دار عیسی مقدس در آن نگاه داری می گردد از دیگر جاذبه های کلیسا هستند. در مقابل ساختمان سانتا ماریا دل پی یک درخت کاج دیده می گردد که وجه تسمیه کلیسا به آن بازمی گردد.

کلیسای جامع بارسلون | Cathedral of Barcelona

منطقه گوتیک شهر بارسلون میزبان یکی از بزرگترین کلیساهای اسپانیا می باشد. کلیسای جامع بارسلون این بنای ارزشمند صدها سال قدمت داشته و ساخت آن بیش از 150 سال به طول انجامیده به همین علت سه سبک متفاوت معماری در آن دیده می گردد. ساختمان کلیسای جامع بارسلون به گونه ای ساخته شده که نمای بیرونی آن با تزیینات داخلی هماهنگی کاملاً دارد. بعلاوه محل دفن یکی از شهدای مسیح در این کلیسا قرار داشته و ارزش تاریخی آن را چند برابر نموده است. جهانگردان می توانند با قرارگرفتن بر روی سقف کلیسا نمایی مجذوب کننده از شهر بارسلونا را مقابل خود داشت باشند.

کلیسای لاساگرادا فامیلیا | La Sagrada Familia

کلیساهای اسپانیا علاوه بر معماری خارق العاده و زمان ساخت طولانی هم معروف هستند اما کلیسای لاساگرادا فامیلیا به عنوان یکی از معروفترین کلیساهای بارسلونا یک سر و گردن بالاتر قرار گرفته و رکورد سایر بناها را شکسته است. به طوریکه ساخت این بناهای باشکوه پس از صدها سال همچنان ادامه دارد. لاساگرادا فامیلیا ساخته فکر خلاق آنتونی گائودی می باشد. معماری که سبکی نو را به شهر بارسلون و کشور اسپانیا هدیه داده است. 18 برج، 4 نمای تماشایی و به تصویر کشیدن لحظه های مهم حضرت مسیح و مریم مقدس از زیبایی های بی نظیر ساگرادا فامیلیا هستند.

معبد قلب مقدس عیسی

قلب مقدس عیسی کلیسایی بسیار بزرگ است که بر روی یکی از بلندترین تپه های شهر بارسلونا در اسپانیا قرار گرفته است. ساخت این کلیسا به وسیله انریک ساگینه شروع و حدود شصت سال بعد به وسیله پسرش تکمیل شد. مجسمه ای بزرگ از حضرت عیسی بر بالای برج کلیسا قرار گرفته که گویی در حال نگاه کردن به شهر بارسلونا می باشد. درساختمان درونی کلیسا نیز تزیینات ساده اما بسیار ارزشمند نظر جهانگردان را به سوی خود جلب می نماید. معبد مقدس عیسی دارای دو طبقه بوده و از ترکیب دو معماری بیزانس، رومی و گوتیک ساخته شده است.

کلیسای سن پائلو دل کمپ | Sant Pau del Campgb

کلیسای سن پائلو دل کمپ، کلیسایی ست در ظاهر آرام اما در زمان ساخت خود تا به امروز جنگ ها و ناآرامی های بسیاری را به خود دیده است. این کلیسا در محله بوهمیایی الراول قرار گرفته و به عنوان قدیمی ترین کلیسای بارسلون شناخته می گردد. قدمت کلیسای سن پائلو دل کمپ به سال 800 میلادی رسیده از حمله مراکشی ها تا جنگ های داخلی اسپانیا را به خود دیده است. هر چند که این کلیسا معروفیت ساگارادا فامیلیا یا سنت دل ماریا مار را ندارد اما به علت معماری خاص خود ارزش تماشا را داشته و توانسته نظر جهانگردان تور اسپانیا را به خود جلب کند.

تأثیر آنتونی گائودی در معماری کلیساهای اسپانیا

آنتونی گائودی هنرمندی ست که به شهر بارسلونا جان بخشیده و گوشه گوشه شهر را با سازه های خلاقانه خود تزیین نموده است. هنر گائودی معروفترین کلیساهای بارسلونا را نیز شامل شده و در این زمینه لاساگرادا فامیلیای باشکوه را از خود به یادگار گذاشته است. کلیسایی که نمایی خارق العاده داشته و تزیینات داخلی آن هر بیننده ای را در جای خود میخکوب می نماید. برای رزرو تور اسپانیا و بازدید از سایر آثار گائودی می توانید با همکاران ما در واحد تورهای خارجی در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید...

پ

منبع: ستاره ونک

به "معروفترین کلیساهای بارسلونا ، شاهکارهای معماری اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معروفترین کلیساهای بارسلونا ، شاهکارهای معماری اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید