ممنوعیت شب مانی در منطقه کلوت ها و دریاچه بیابان لوت

به گزارش وبلاگ دریا، مشخص افضلی، مدیر محوطه میراث جهانی بیابان لوت با اشاره به این که حضور گردشگران در منطقه ثبت جهانی شهداد منجر به افزایش روز افزون زباله در محوطه اطراف دریاچه و دیگر بخش های این منطقه شده است، گفت: از اول آذر ماه طرح ممانعت از شب مانی و چادر زدن در منطقه کلوت ها و دریاچه بیابان لوت اجرا شده است.

ممنوعیت شب مانی در منطقه کلوت ها و دریاچه بیابان لوت

او بیان نمود: متاسفانه تعدادی از گردشگران با نگرش اینکه پوست میوه و دیگر زباله ها جذب طبیعت می شوند، آن ها را رها می نمایند در حالی که این فرایند سه تا چهار ماه طول می کشد.

مدیر محوطه میراث جهانی بیابان لوت با بیان اینکه نریختن زباله نیازمند فرهنگ سازی جدی است، اظهار کرد: ریختن زباله در سطح منطقه بیابان لوت عواقب ناگواری دارد که به مرور زمان پدیدار می گردد.

او اضافه نمود: طبق برنامه ریزی هایی که توسط این پایگاه صورت گرفته است، شنبه و یکشنبه هر هفته تعدادی از نیروهای علاقه مند، بخش هایی از این منطقه را پاک سازی می نمایند که اخیراً به دلیل کمبود اعتبار پیروز به انجام این فعالیت نشده ایم.

افضلی گفت: گردشگرانی که علاقه مند به اقامت شبانه در این منطقه هستند، می توانند از واحدهای بوم گردی و کمپ کویری شهداد استفاده نمایند.

مهر نوشت، او با اشاره به این که راه اندازی صندوق طبیعت با همکاری سازمان های مردم نهاد از اولویت های کاری این پایگاه است، یادآور شد: با راه اندازی این صندوق همراهی و مشاوره سازمان های مردم نهاد را در زمینه پاکیزه نگهداشتن منطقه خواهیم داشت.

منبع: گردشبان

به "ممنوعیت شب مانی در منطقه کلوت ها و دریاچه بیابان لوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت شب مانی در منطقه کلوت ها و دریاچه بیابان لوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید