نام نویسی وام کرونای شاغلین فاقد بیمه از دوشنبه آغاز می گردد

به گزارش وبلاگ دریا، مشاغل و بنگاه های فاقد بیمه آسیب دیده از کرونا که خواستار دریافت تسهیلات هستند از فردا (دوشنبه 16 تیر ماه 1399) می توانند برای ثبت نام به سامانه https://kara.mcls.gov.ir مراجعه نمایند.

نام نویسی وام کرونای شاغلین فاقد بیمه از دوشنبه آغاز می گردد

به گزارش وبلاگ دریا از ایرنا، پس از شیوع کرونا در کشور، بسیاری از کسب و کارها تعطیل و کارگران و کارفرمایان خانه نشین شدند بنابراین دولت تصمیم گرفت با اعطای تسهیلات از بیکار شدن دایمی افرادی که تحت تاثیر ویروس کرونا خانه نشین شده بودند، جلوگیری و از فرصت های شغلی حمایت کند.

پس از آنالیز های اجرا شده در ستاد ملی کرونا و برابر اعلام بانک مرکزی، 14 رسته اصلی با 55 زیررسته که یک میلیون و 200 بنگاه را دربرمی گیرد مشمول دریافت وام شناسایی شدند و برای کارفرمایان این بنگاه ها پیامک برای ثبت اطلاعات در سامانه کارا ارسال شد.

ستاد ملی مقابله با کرونا شروطی را برای پرداخت تسهیلات به کارفرمایان داشت که کد کارگاهی، داشتن بیمه، تعدیل نکردن نیروی کار و ادامه فعالیت از سال گذشته از جمله آنها بود. سپس بعضی از این شرایط همچون حفظ تمام نیروی کار برداشته شد و پرداخت ها، تسهیل شد.

همچنین عیسی منصوری معاون اشتغال وزارت تعاون در مصاحبه با ایرنا گفت: در مذاکراتی که با دستگاه ها و تشکل های مختلف صورت گرفت، خواسته شد که اطلاعات افراد شاغل و بنگاه های فاقد بیمه برای پرداخت وام ارائه گردد.

براین اساس از 12 تیرماه ارسال پیامک برای افراد ذیل 14 رسته آغاز شد و متقاضیان می توانند از فردا (دوشنبه- 16 تیرماه) با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "نام نویسی وام کرونای شاغلین فاقد بیمه از دوشنبه آغاز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام نویسی وام کرونای شاغلین فاقد بیمه از دوشنبه آغاز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید