نگرانی روسیه از ادامه وخامت اوضاع در مرز سوریه-ترکیه

به گزارش وبلاگ دریا، وزارت خارجه روسیه از وخامت اوضاع و وقوع حملات تروریستی در مناطقی از خطوط مرزی سوریه و ترکیه که در حال حاضر آنکارا کنترل آن را برعهده دارد، ابراز نگرانی نموده و بر لزوم کنترل دمشق بر کل خاک سوریه تأکید کرد.

نگرانی روسیه از ادامه وخامت اوضاع در مرز سوریه-ترکیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دریا به نقل از خبرگزاری نووستی، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای که در سایت رسمی این وزارتخانه منتشر شده، تأکید نموده است که مقامات مسکو نگران وقوع تنش های مکرر در بعضی مناطق مرزی سوریه و ترکیه است که در حال حاضر تحت کنترل آنکارا واقع شده است.

وی در این بیانیه گفته است: ما حملات تروریستی که قربانیان آن مردم غیرنظامی هستند را به شدت محکوم می کنیم. به همین دلیل، ما بار دیگر بر غیر قابل اجتناب بودن ادامه مبارزه قاطع با تروریست ها در سوریه که توسط شورای امنیت سازمان ملل هم شناخته شده هستند، تأکید می کنیم.

زاخارووا یادآور شد: در حال حاضر، خاک سوریه، جایی که این حملات تروریستی در آنجا اتفاق افتاده است، تحت کنترل طرف ترکیه ای واقع شده است کهبه عقیده ما د ر نهایت باید به زیر کنترل مقامات دمشق بازگردندد. ضمن اینکه، برقراری صلح و امنیت در مرزهای سوریه و ترکیه و در مجموع در کل خاک سوریه، فقط براساس احیای حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور امکان پذیر است.

لازم به یادآوری است که چند روز قبل، در شهر کردنشین عفرین در خاک سوریه، 40 نفر، از جمله 11 کودک، بر اثر انفجار یک مخزن سوخت کشته شدند و 47 تن دیگر از ساکنین محلی نیز دچار آسیب و مجروحیت شدند.

براساس اعلام وزارت دفاع ترکیه، این انفجار توسط هواداران حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) که در ترکیه یک سازمان تروریستی شناخته شده، ترتیب داده شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نگرانی روسیه از ادامه وخامت اوضاع در مرز سوریه-ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی روسیه از ادامه وخامت اوضاع در مرز سوریه-ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید