پویانمایی تاکسی کدو؛ مجموعه ای با هدف آموزش مهارت زندگی برای بچه ها

به گزارش وبلاگ دریا، این روزها مرکز پویانمایی فارس، مشغول فراوری مجموعه ای به نام تاکسی کدو است؛ مجموعه ای که داستانش، برگرفته از افسانه های کهن است که در سیزده قسمت یازده دقیقه ای فراوری شده.

پویانمایی تاکسی کدو؛ مجموعه ای با هدف آموزش مهارت زندگی برای بچه ها

این مجموعه، با شیوه دوبعدی دیجیتال ساخته شده و نعیمه محمودی، تهیه کننده و کارگردان آن است.

  • افسانه ای کهن

قصه واقعی کدو قلقله زن، مفهومی عمیق در دل خود دارد؛ این که پیرزنی برای در امان ماندن از شر حیوانات جنگل، به جای استفاده از ابزارهای دست ساز، از اندیشه و خلاقیتش بهره می برد. در واقع، گرگ و خرس و پلنگ داستان با همه ترسناکی شان در برابر تدبیر مادربزرگ قصه، مغلوب می شوند.

این افسانه در همه منطقه ها شبه قاره هند، از سریلانکا گرفته تا خود سرزمین هند و به ویژه بخش بنگال نشین، میان مردم رواج داشته است.

  • تاکسی برای جابه جایی حیوانات جنگل

اما حالا در پویانمایی تاکسی کدو، مادربزرگ قصه، این بار با نوه اش سوار بر کدو به جنگل بر می گردند و در آن جا پویا، نوه مادربزرگ، تصمیم می گیرد با تبدیل کدو به یک ماشین از آن به عنوان تاکسی جنگل استفاده و حیوانات جنگل را با آن جابه جا کند تا از شر شکارچیان جنگل که شیر، گرگ و پلنگ هستند در امان باشند.

  • ایده داستان!

به گزارش خبرنگار بخش کودک و نوجوان وبلاگ دریا آنلاین و به نقل از جام جم، محمودی، درباره خلق ایده این داستان گفت: از طرف سیمای استان ها به ما اطلاع دادند اگر ایده ای برای بازآفرینی قصه کدو قلقله زن داریم، ارائه دهیم. با آقای احمد اکبرپور نویسنده صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که با توجه به این که همه چیز مدرن تر شده، کدوی قصه را هم مدرن کنیم و به جای این که قل بخورد، به یک ماشین تبدیل گردد. سپس مشترکاً قصه را نوشتیم. اما ایده اولیه که کدو به تاکسی تبدیل گردد، برای من بود. او هم چنین اضافه نمود: ما در قالب این پویانمایی، سعی می کنیم مهارت های زندگی را به بچه ها یاد بدهیم.

این مجموعه، حالا در مرحله فراوری است تا به زودی برای بچه ها پخش گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "پویانمایی تاکسی کدو؛ مجموعه ای با هدف آموزش مهارت زندگی برای بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پویانمایی تاکسی کدو؛ مجموعه ای با هدف آموزش مهارت زندگی برای بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید