پیشنهاد نمایندگان مجلس برای افزایش هر 6 ماه یک بار حقوق کارگران

به گزارش وبلاگ دریا، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار تغییر در روش مشخص حقوق و دستمزد کارگران در بودجه و افزایش حقوق کارگران در هر سال 2 مرتبه شدند.

پیشنهاد نمایندگان مجلس برای افزایش هر 6 ماه یک بار حقوق کارگران

به گزارش خبرگزاری وبلاگ دریا ، علی بابایی؛ سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از نامه جمعی از نمایندگان مجلس به رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره شرایط معیشتی کارگران خبر داد و اظهار کرد: در نامه ای به آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، خواستار اصلاح روش های تعیین حقوق و دستمزد کارگران در بودجه سال آینده شده ایم.

وی ادامه داد: در این نامه از رئیس سازمان برنامه و بودجه و مجموعه دولت خواسته ایم که چاره اساسی برای روش تعیین میزان حقوق و دستمزد کارگران بیاندیشند زیرا با روش فعلی نمی توان اقداماتی برای بهبود وضع معیشتی کارگران انجام داد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شرح داد: در پیشنهادی به دولت برای تدوین بودجه سال آینده و تصمیم گیری درباره میزان حقوق و دستمزد کارگران، خواسته شده که میزان حقوق کارگران در سال دو بار و با توجه به نوسانات قیمت ها و نرخ تورم افزایش یابد و حمایت های بیشتری از این قشر صورت گیرد.

بابایی اضافه کرد: البته در پیشنهاد دیگری مطرح کرده ایم که حمایت های معیشتی از کارگران صرفاً منوط به افزایش حقوق نباشد و سبد کالایی ویژه ای نیز برای آنها در نظر گرفته شود زیرا کارگران امروز از عهده مخارج زندگی برنمی آیند و چاره ای برای آن باید اندیشیده شود.

به گزارش تسنیم ، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه کارگران موتور گردش و رونق تولید در کشور هستند، گفت: در شرایط موجود باید از این قشر بیش از پیش حمایت شود، ما نیز جلسات متعددی برای حمایت از کارگران با مسئولان سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون داشته ایم که این جلسات نیز تداوم خواهد داشت.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "پیشنهاد نمایندگان مجلس برای افزایش هر 6 ماه یک بار حقوق کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد نمایندگان مجلس برای افزایش هر 6 ماه یک بار حقوق کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید