کرونا ، استرداد بلیت پروازهای داخلی و خارجی بدون دریافت جریمه الزامی شد

به گزارش وبلاگ دریا، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از الزامی بودن استرداد بلیت پروازهای داخلی و خارجی بدون دریافت جریمه از تاریخ 5 اسفندماه تا اطلاع ثانوی خبرداد.

کرونا ، استرداد بلیت پروازهای داخلی و خارجی بدون دریافت جریمه الزامی شد

به گزارش وبلاگ دریا به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهارداشت: با توجه به شرایط به وجود آمده پس از انتشار ویروس کرونا و عدم پذیرش اتباع ایرانی توسط تعدادی از کشورها و تعلیق موقت بعضی پروازها سازمان هواپیمایی کشوری بخشنامه استرداد بلیت هواپیما بدون دریافت جریمه را به شرکت های هواپیمایی داخلی و نمایندگی های کل فروش شرکت های هواپیمایی خارجی ابلاغ کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط غیرقابل اجتناب ایجاد شده اتخاذ تدابیر و هماهنگی های لازم به منظور بازگشت مسافران ایرانی که از سوی شرکت ها به مقاصد پروازی که در خصوص پذیرش اتباع ایرانی محدودیت قائل شده اند، ضروری است و انجام هماهنگی های لازم در راستای استرداد وجه بلیت، بدون اعمال هرگونه جریمه بلیت مسافران که از این رهگذر پروازهای آنها در رفت و یا بازگشت مختل شده است، صورت گیرد.

جعفرزاده توضیح داد: از نمایش، صدور و ایجاد هرگونه تعهد در جهتهای خارجی مورد نظر از تاریخ ابلاغ این نامه جدا خودداری گردد. این در حالی است که با توجه به تذکرات مکرر شاهد فروش و عرضه بلیت و ایجاد تعهد در بعضی از سایت های فروش یا دفاتر خدمات مسافرت هوایی در قالب تور مسافرتی در جهتهای غیرقابل انتقال برای شرکت های هواپیمایی هستیم.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: بدیهی است متخلفان بدون هرگونه اغماض به مراجع ذی ربط ارجاع و مسئولیت هرگونه ایجاد تعهد به عهده صادرکننده بلیت خواهد بود.

وی اعلام نمود: براساس بخشنامه صادره این سازمان مسافرانی که تا به امروز در جهتهای داخلی و خارجی نسبت به ابتیاع بلیت سفر اقدام نموده اند و درخواست کنسلی آن را به دلایل شرایط کنونی (انتشار ویروس کرونا) دارند، ضروری است بدون هرگونه اعمال جریمه عملیات استرداد بلیت آنان در جهت رفت و برگشت تا اطلاع ثانوی صورت پذیرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "کرونا ، استرداد بلیت پروازهای داخلی و خارجی بدون دریافت جریمه الزامی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ، استرداد بلیت پروازهای داخلی و خارجی بدون دریافت جریمه الزامی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید