آزادی های تازه در سواحل عربستان

به گزارش وبلاگ دریا، فرانس پرس در گزارشی آورده است که زنان در ساحل شهرک اقتصادی ملک عبدالله می توانند بیکینی پوشیده، قلیان بکشند و حیوانات خانگی همراه داشته باشند.

آزادی های تازه در سواحل عربستان

به گزارش وبلاگ دریا، خبرگزاری فرانس پرس گزارشی درباره افتتاح ساحل پیور بیچ در شهرک اقتصادی ملک عبدالله در عربستان منتشر کرد؛ شهرکی که تجربه نو و منحصر به فردی را در عربستانی که به محافظه کاری شدید شناخته شده، ارائه می دهد.

در این گزارش آمده است که ساحل پیور بیچ که در اوت 2021 افتتاح شده، تجربه نو و منحصر به فردی در عربستان که به شدت محافظه کار بوده، ارائه می دهد به گونه ای که افراد در روز از آب های فیروزه ای و ماسه سفید بدون هیچ محدودیتی لذت می برند، زنان اجازه پوشیدن بیکینی دارند، می توانند قلیان بکشند و حیوانات خانگی همراه خود داشته باشند.

در این ساحل پس از غروب آفتاب موسیقی غربی هم نواخته می شود.

به نقل از میدل ایست نیوز، یکی از بانوان عربستانی به فرانس پرس گفت از این شرایط راضی است چرا که می تواند به این ساحل آمده و از امکانات آن استفاده کند.

وی در ادامه اضافه نمود که این تجربه به شدت لذت بخش است و می توان آخر هفته را در این ساحل گذراند.

فرانس پرس گزارش داد که مسؤولان در این ساحل، کاری با ارتباط بین زن و مرد ندارند و لزومی برای اینکه دو نفر همسر رسمی یکدیگر باشند، وجود ندارد و تنها تلفن های همراه برای حفظ حریم خصوصی از آنها اخذ می شود.

عربستان در راستای چشم انداز 2030 و با هدف ترویج گردشگری و جذب گردشگر، اقدامات جنجال برانگیزی اتخاذ کرده است.

عربستان در 27 سپتامبر 2019 برای نخستین بار ویزا گردشگری برای همه شهروندان خارجی را در دسترس قرار داد تا بتوانند در طول سال از طریق الکترونیکی یا هنگام ورود به یکی از گذرگاه های مرزی کشور، ویزا گردشگری دریافت کنند.

عربستان همچنین شرط الزامی بودن حضور یک همراه برای بانوان و یا لزوم پوشیدن چادر را برای شهروندان خارجی لغو کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آزادی های تازه در سواحل عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی های تازه در سواحل عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید