آلرژی نسبت به آناناس

به گزارش وبلاگ دریا، آناناس، یک میوه گرمسیری خوشمزه بوده که می تواند در افراد ناآگاه موجب بروز آلرژی گردد. در این مقاله ، از چگونگی تشخیص علائم این آلرژی همراه با دوره درمان آن صحبت خواهیم کرد.

آلرژی نسبت به آناناس

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع:راسخون

آناناس، یک میوه گرمسیری خوشمزه بوده که می تواند در افراد ناآگاه موجب بروز آلرژی شود. در این مقاله ، از چگونگی تشخیص علائم این آلرژی همراه با دوره درمان آن صحبت خواهیم کرد.

آلرژی نسبت به آناناس در میان بسیاری از مردم شایع است. این آلرژی به جوش یا بثورات پوستی، خارش پوست، و اسهال منجر می شود. این آلرژی می تواند با لمس کردن آناناس و یا استنشاق آن ایجاد شود. چنانچه فردی نسبت به میوه کیوی و یا پاپایا آلرژی دارد، احتمال بیشتری وجود دارد که نسبت به آناناس دچار آلرژی شود.

علائم آلرژی نسبت به آناناس

علائم بلافاصله پس از خوردن میوه رخ می دهند. گاهی اوقات، ممکن است تا 5 روز طول بکشد تا علائم خود را نشان دهند. چنانچه علائمی که در ادامه می آید را در شخصی مشاهده نمودید، بایستی بلافاصله با اورژانس 115 و یا پزشک تماس بگیرید.

بثورات پوستی: اولین نشانه داشتن حساسیت نسبت به آناناس بثورات پوستی است. جوش یا بثورات قرمز روشنی را بلافاصله پس از خوردن این میوه مشاهده خواهید کرد. این بثورات ممکن است خارش دار بوده و بعلاوه ممکن است کهیر و تورم را مشاهده نموده که به مدت چند روز طول کشیده تا فروکش کنند.

اسهال: راه و روش طبیعی بدن جهت دفع سموم، استفراغ و اسهال می باشد، و در نتیجه هر دو از علائم آلرژی نسبت به آناناس به حساب می آیند. این علائم معمولا منجر به کم آبی در برخی از افراد می شوند.

یبوست: فردی که دچار این آلرژی شده است، امکان دارد از یبوست رنج برده و به منظور تسکین از آن احتیاج به استفاده از دارو داشته باشد.

اشکال در تنفس: این آلرژی ممکن است باعث تورم صورت و گلوی فرد شود. این تورم موجب بروز اشکال در تنفس شده و احتیاج به فوریت های پزشکی خواهد بود.

آنافیلاکسی: یک واکنش آلرژیک کامل بدن بوده که ممکن است مشاهده شود. این نشانه بسیار خطرناک بوده و می تواند موجب تورم شدید در صورت، گلو، و گوش شود. حتی ممکن است به شوک و مرگ بیمار منجر شود.

کرامپ یا درد شکم: گرفتگی یا درد در ناحیه شکم معمولاً در افرادی که نسبت به آناناس آلرژی دارند، دیده می شود.

سایر علائم شامل سرگیجه و فشار خون پایین است. هنگامی که به کودک خود برای نخستین بار آناناس می دهید، بایستی مراقب باشید. این آلرژی در میان بچه ها شایع بوده و چنانچه کودکتان نسبت به دیگر میوه و سبزیجات آلرژی دارد، ضروری است که از او آزمایش آلرژی نسبت به آناناس گرفته شود.

درمان آلرژی به آناناس

علائم مشاهده شده با آنتی هیستامین ها و کورتیکواستروئیدها درمان می شوند. اپی نفرین در صورتی که فرد دچار تنگی نفس و سرگیجه شده باشد به او داده می شود. می توانید لوسیون کالامین را بر روی بثورات پوستی استفاده نموده تا خارش آن کاهش و فروکش نماید.

اگر می دانید که آناناس در بدن تان منجر به بروز واکنش های آلرژیک می شود، در این صورت بایستی از خوردن آن در هر شکلی خودداری کنید. بایستی به دقت تمام مواد تشکیل دهنده غذاهای فرآوری شده و آماده مصرف را بخوانید. هنگامی که در بیرون غذا می خورید بایستی از موادی که در آن بکار رفته سئوال نموده تا از هرگونه وقوع تصادفی این آلرژی جلوگیری نموده باشید. آلرژی نسبت به آناناس می تواند به خارش و ناراحتی زیادی منجر شود. بنابراین در مورد آلرژی خود با پزشک مشورت نموده و از آناناس به طور کامل دوری نموده و از مصرف آن خودداری نمایید.

سلب مسئولیت: اطلاعات ارائه شده در این مقاله صرفاً جنبه آموزشی داشته و نبایستی به منظور جایگزین توصیه های پزشک متخصص در نظر گرفته شود.

منبع: راسخون

به "آلرژی نسبت به آناناس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلرژی نسبت به آناناس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید