آماده باش مدیریت بحران در غرب مازندران، احتمال ریزش سنگ در محور های هراز و کندوان

به گزارش وبلاگ دریا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با اشاره به هشدار های هواشناسی مبنی بر وقوع سیلاب محلی از آماده باش شهرستان های غرب مازندران برای مقابل با سیلاب احتمالی در این منطقه اطلاع داد.

آماده باش مدیریت بحران در غرب مازندران، احتمال ریزش سنگ در محور های هراز و کندوان

به گزارش ایرنا، مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا کشور در گزارشی به رسانه ها با اشاره به صدور هشدار نارنجی در گیلان و غرب مازندران بیان کرد امروز سه شنبه مجدد وقوع بارش های سیلابی در غرب مازندران احتمال دارد.

در این پیوند حسینعلی محمدشیرکلایی روز سه شنبه در تبادل نظر با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: با توجه به هشدار های هواشناسی، احتمال وقوع سیلاب محلی در غرب مازندران مورد انتظار است.

وی اظهارداشت: همه نهاد های مربوط شهرستان های غرب مازندران برای مقابله با سیلاب احتمالی در آماده باش کامل بسر می برند و نیرو های مربوط در نقاط حادثه خیز این منطقه مستقر شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران از اهالی و مسافران خواست از اسکان در بستر رودخانه های منطقه پرهیز نمایند.

محمدی شیرکلایی یادآور شد: احتمال ریزش سنگ در محور های هراز و کندوان وجود دارد.

هواشناسی مازندران ضمن صدور هشدار سطح نارنجی با اشاره به ورود سامانه تازه بارشی، هرگونه فعالیت دریایی و بندری در دریای خزر از اوایل وقت سه شنبه تا بعدازظهر روز چهارشنبه این هفته را ممنوع بیان کرد.

هواشناسی مازندران امروز با صدور هشدار سطح نارنجی پیش بینی کرد با تقویت جریانات شمالی همراه با عبور موج از تراز میانی جو، دریای خزر از بعد از ظهر امروز با وزش باد شدید همراه با رگبار باران و کاهش دید افقی، طوفانی می گردد و برای فعالیت های دریایی مناسب نخواهد بود.

طبق این پیش بینی، سامانه ناپایدار جوی منطقه ها ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می دهد و سرعت وزش باد در منطقه ها نزدیک ساحل تا 18 و در منطقه ها دور از ساحل نیز تا 21 متر بر ثانیه خواهد بود که این امر باعث شکل گیری امواج در منطقه ها نزدیک ساحل تا 3.5 و در منطقه ها دور از ساحل نیز تا 4.5 متر خواهد شد.

هواشناسی بعلاوه منطقه اثر این سامانه ناپایدار را در تمام منطقه ها استان ذکر و پیش بینی کرد که با فعال شدن این سامانه دید افقی در بعضی منطقه ها نیز تا 500 متر کاهش خواهد یافت.

شرایط جوی امروز مازندران براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی در منطقه ها شرقی، نیمه ابری گاهی ابری همراه با وزش باد از شب با بارش پراکنده باران و در منطقه ها غربی و مرکزی را نیز نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد و در روز چهارشنبه نیز ابری در ارتفاعات مه آلود، همراه با کاهش دما، بارش پراکنده باران گاهی رگباری و وزش باد پیش بینی شده است.

شرایط جوی مازندران در روز پنجشنبه در منطقه ها شرقی و مرکزی نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و از بعدازظهر به تدریج ابری با احتمال بارش پراکنده و در منطقه ها غربی نیز نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد همراه خواهد بود.

منبع: فرارو

به "آماده باش مدیریت بحران در غرب مازندران، احتمال ریزش سنگ در محور های هراز و کندوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش مدیریت بحران در غرب مازندران، احتمال ریزش سنگ در محور های هراز و کندوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید