آواتار های سه بعدی به جلسات می آیند!

به گزارش وبلاگ دریا، با وجود این ویژگی، کاربران بدون احتیاج به دوربین خود می توانند از آواتار های سه بعدی در جلسات استفاده نمایند.

آواتار های سه بعدی به جلسات می آیند!

براساس به روزرسانی نقشه راه مایکروسافت 365، ردموندی ها قصد دارند تا از ماه مه (اردیبهشت-خردادماه 1402) انتها آواتار های سه بعدی خود را در دسترس تمام کاربران مایکروسافت تیمز (Teams) قرار دهند. مایکروسافت ابتدا در سال 2021 از ویژگی آواتار ها رونمایی کرد و در ماه های گذشته درحال آزمایش آن بوده است.

آواتار ها در مایکروسافت تیمز به گونه ای طراحی شده اند که به افراد اجازه می دهد در طول جلسات و قرار های خود جلوی دوربین ظاهر نشوند. درواقع اگر کاربری دوست نداشته باشد به صورت ویدیویی در جلسات حضور داشته باشد، می تواند از یک آواتار سه بعدی استفاده کند که تنها براساس نشانه های صوتی او متحرک می گردد و دیگر هیچ نیازی به دوربین وجود ندارد.

نحوه نمایش آواتار ها در مایکروسافت تیمز

کیتی کلی، مدیر محصول مایکروسافت مش، در مصاحبه ای با وب سایت ورج گفت: می توانم انتخاب کنم که چگونه می خواهم نشان داده شوم، به صورت ویدیویی یا آواتار، گزینه های سفارشی شده متنوعی برای انتخاب نحوه حضور در جلسه وجود دارد. ما می توانیم نشانه های صوتی شما را برای متحرک کردن آواتار تفسیر کنیم، بنابراین این احساس وجود دارد که آواتار در کنار شماست.

مایکروسافت بعلاوه میخواهد در جلسات سه بعدی همه جانبه خود که برای راه اندازی آن ها با متا همکاری نموده است تا کاربران به وسیله هدست های واقعیت مجازی به آن ها دسترسی داشته باشند، از این آواتار ها استفاده کند.

غول ردموندی درحال ساخت یک کلاینت Teams برای هدست های متا کوئست (Meta Quest) است تا به کاربران اجازه دهد با آواتار های سه بعدی که دارای ایموجی های شناور و انیمیشن هایی مانند بالابردن دست هستند، جلساتی را به صورت واقعیت مجازی برگزار نمایند.

مایکروسافت در چند وقت گذشته تمرکز زیادی روی هوش مصنوعی داشته است و پس از سرمایه گذاری در استارتاپ OpenAI، هوش مصنوعی پیشرفته این شرکت یعنی GPT-4 را به موتور جستجو بینگ خود اضافه نمود. این شرکت قرار است فردا رویداد ویژه ای را با موضوع هوش مصنوعی برگزار کند.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید

به "آواتار های سه بعدی به جلسات می آیند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آواتار های سه بعدی به جلسات می آیند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید