آیا با مهاجرت به هارمونی اطلاعات و برنامه ها پاک می گردد؟!

به گزارش وبلاگ دریا، هارمونی نام جدیدترین سیستم عامل دستگاه های هوشمند و شاید کامل ترین آن ها باشد؛ سیستم عاملی که هواوی چند روز پیش نسخه پایدار آن را معرفی کرد. اکنون بسیاری از کاربران به دنبال پاسخ به این سوال هستند که پس از بروزرسانی به هارمونی، آیا اطلاعات و اپلیکیشن های قبلی همچنان روی دستگاه قابل استفاده خواهند بود؟

آیا با مهاجرت به هارمونی اطلاعات و برنامه ها پاک می گردد؟!

هارمونی یک سیستم عامل کاملاً مدرن بوده که می تواند متناسب با دستگاه کاربر، بهینه شده و طیف وسیعی از ابزار های هوشمند را تحت پوشش خود قرار دهد.

در حال حاضر شرکت هواوی این سیستم عامل را برای بعضی از گوشی های هوشمند و تبلت های موجود در بازار ارائه نموده و چند دستگاه جدید مانند تبلت های سری میت پد 2021، تلویزیون های هوشمند سری Vision و ساعت های هوشمند سری Watch 3 به صورت پیش فرض با هارمونی 2.0 عرضه شده اند.

اما همانطور که عنوان شد، سوال بسیاری از کاربران که در حال حاضر از محصولات با رابط کاربری EMUI و سیستم عامل اندروید استفاده می نمایند، این است که پس از بروزرسانی به هارمونی چه اتفاقی برای اطلاعات و فایل های آن ها می افتد و آیا می توانند از نرم افزار های موجود روی گوشی خود همچنان استفاده نمایند؟

هواوی تا به امروز بار ها به این سوالات پاسخ داده و اعلام نموده که پس از بروزرسانی به هارمونی، هیچ مسئله ای بابت پشتیبانی نرم افزار های پیشین، استفاده از نرم افزار های اندرویدی یا حذف اطلاعات کاربر پیش نخواهد آمد.

نکته مهم این است که هنگام بروزرسانی به هارمونی، کلیه اطلاعات ذخیره شده کاربر در دستگاه باقی مانده و تنها فایل های سیستمی تغییر نموده و به فایل های اختصاصی هارمونی بروز می شوند.

همچنین با استفاده از هارمونی، علاوه بر قابلیت استفاده از نرم افزار های اختصاصی سیستم عامل هارمونی، می توان همچنان از نرم افزار های اندرویدی نیز به صورت کامل استفاده کرد. گوشی هایی که پیش از این سرویس های موبایلی گوگل (GMS) و نرم افزار های مربوطه را داشته اند نیز دچار مشکل نشده و می توانند همچنان از اپلیکیشن های گوگل استفاده نمایند.

در همین زمینه گروهی عظیم از توسعه دهندگان چینی به آنالیز این موضوع روی گوشی های بروز شده به هارمونی پرداخته اند. این گروه با انتشار متن یک ایمیل از اریک ژو، مدیر چرخشی هواوی، اعلام نموده است:

برای محافظت از منافع کاربران در استفاده از نرم افزار ها و سرویس های مختلف، هواوی شرایطی را ایجاد نموده که آن ها بتوانند از همه نرم افزار های اندرویدی بر پایه EMUI در کنار نرم افزار های هارمونی در سیستم عامل هارمونی 2.0 استفاده نمایند.

مضاف بر این، اریک ژو به این نکته نیز اشاره نموده است که هواوی شرایط بسیار مطلوبی را برای توسعه دهندگان ایجاد نموده تا بتوانند در سریع ترین زمان و به راحت ترین نحو، نرم افزار مد نظر خود را برای HarmonyOS بسازند.

جالب است بدانید که هواوی در این زمینه با انتشار بسته OpenHarmony 2.0 به صورت عمومی نشان داده که کلیه کد های سیستم عامل HarmonyOS به صورت اختصاصی نوشته شده و با کد های منبع اندروید متفاوت است. در واقع با بروزرسانی به این سیستم عامل، کلیه کد های مربوط به AOSP (یا همان پروژه متن باز اندروید) با کد های بخش نرم افزاری اکوسیستم هارمونی جایگزین می گردد.

البته هواوی برای نشان دادن حسن نیت خود در این زمینه، پیش تر سورس کد های کامل سیستم عامل هارمونی را در بنیاد Open Source و طی دو مرحله در سال های 2020 و 2021 منتشر نموده و کاربرانی که بخواهند می توانند از آن ها استفاده نموده و رام اختصاصی خود را نیز توسعه دهند.

در سرانجام باید گفت کاربرانی که قصد بروزرسانی به سیستم عامل هارمونی را دارند، نباید نگرانی خاصی بابت حذف اطلاعات یا اپلیکیشن های خود داشته باشند؛ چرا که هواوی بستری را فراهم نموده است تا این دسته از کاربران بتوانند با کمترین دردسر و با خیالی آسوده به سیستم عامل هارمونی مهاجرت نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "آیا با مهاجرت به هارمونی اطلاعات و برنامه ها پاک می گردد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا با مهاجرت به هارمونی اطلاعات و برنامه ها پاک می گردد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید