اصولی برای چیدمان مبلمان کلاسیک

به گزارش وبلاگ دریا، مبلمان کلاسیک زیبایی ها و جذابیت های خاص خود را دارد و یکی از بهترین انتخاب ها جهت چیدمان منزل و دکور داخلی آن بشمار می آید.

اصولی برای چیدمان مبلمان کلاسیک

نحوه چیدمان مبل کلاسیک

اگر جزو افرادی هستید که به مبل های کلاسیک علاقه مندید باید بدانید اگر چیدمان مبل کلاسیک طبق اصول آن انجام نگردد، چیزی جز یک خانه شلوغ و کلافه نماینده به وجود نخواهد آمد. در این نوشتار از وبلاگ دریا با نحوه چیدمان مبل کلاسیک و اصول چیدمان آن آشنا خواهیم شد.

اصول چیدمان مبل کلاسیک

  • در قدم اول بهتر است برای استفاده از مبلمان کلاسیک، از متراژ پذیرایی خود و ابعاد مبل اطلاع پیدا کنید.
  • یک سرویس از این مبل ها را در خانه بهره ببرید. استفاده از دو دست مبل در خانه هایی با متراژ زیر 100متر، حتی زمانی که تمام اصول چیدمان مبل کلاسیک رعایت شده باشد، باز هم نه تنها به زیبایی خانه یاری نمی نماید بلکه احساس کلافگی را در خانه به وجود می آورد.
  • برای چیدمان مبلمان کلاسیک، نقطه کانونی و مرکزی پذیرایی را پیدا کنید. به طور مثال می توانید چیدمان مبل کلاسیک را بر اساس شومینه طراحی کنید. اما توجه داشته باشید که فاصله خیلی کم با شومینه در طولانی مدت می تواند به مبل ها آسیب وارد کند.
  • حد قانونی را در چیدمان مبل درنظر بگیرید. به بیان ساده تر، اگر خانه خیلی عظیم است نباید فاصله بین مبل ها را زیاد کنید؛ زیرا مکالمه میان افراد و احساس صمیمیت میان آنها از بین می رود یا کمرنگ می گردد. از طرفی مانند خانه های قدیمی مبل ها را کاملا به دیوارها نچسبانید و کمی آنها را از دیوار فاصله دهید.
  • یکی از اصول چیدمان مبل کلاسیک، وجود تقارن در چیدمان است. این مبل ها به گونه ای طراحی شده اند که اگر مطابق با اصول و متقارن چیده نشوند فضای اشغال شده در خانه را بیشتر می نمایند و موجب کوچک شدن فضای پذیرایی می شوند. همچنین استفاده از تقارن در چیدمان مبل کلاسیک، به شیک و تشریفاتی بودن دکوراسیون پذیرایی خانه یاری می نماید.
  • در چیدمان مبلمان کلاسیک ، باید آن را به گونه ای بچینید. که بتواند به راحتی فضاها را تفکیک شده نشان دهد.
  • یکی از نکات مهم در چیدمان مبل این است که از چیدن مبل ها به صورت اداری و همه کنار هم جدا خودداری کنید. این کار بیشتر باعث از بین رفتن احساس راحتی و صمیمیت می گردد.
  • بهتر است در چیدمان مبل، آنها را تلفیقی بچینید. یعنی تمام یک نفره ها کنار هم تمام دو نفره ها کنار هم نباشد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب مبل راحتی و ویژگی های آن را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "اصولی برای چیدمان مبلمان کلاسیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصولی برای چیدمان مبلمان کلاسیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید