اعدام نوجوان شیعه در عربستان

به گزارش وبلاگ دریا، منابع سعودی از اجرای حکم اعدام یک نوجوان شیعه در این کشور خبر دادند.

اعدام نوجوان شیعه در عربستان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دریا به نقل از پایگاه خبری العهد، رژیم سعودی روز گذشته حکم اعدام مصطفی بن هاشم بن عیسی آل درویش نوجوان شیعه را اجرا کرد.

با وجود دستور سلطنتی عربستان برای جلوگیری از اعدام بچه ها، مقامات سعودی مصطفی آل درویش نوجوان شیعه را به اتهامات واهی از جمله شورش مسلحانه، تهدید امنیت ملی و تشکیل هسته هایی برای کشتن نیرو های امنیتی اعدام کردند، این در حالی است که مصطفی آل درویش نوجوانی بیش نبوده و این اتهامات با شرایط وی سازگاری نداشته است.

همچنین اطلاعات موثق نشان می دهد که مصطفی آل درویش هنگام بازداشت و متهم شدن به این موارد 17 سال بیشتر نداشته است.

دکتر ابراهیم فؤاد، معارض برجسته سعودی در حساب توییتری خود نوشت، این نوجوان سعودی در جریان راهپیمایی های مسالمت آمیز در سال 2011 توسط نیرو های سعودی بازداشت شد.

وی تأکید کرد که این تصویر سیاه از رژیم عربستان با اعدام بچه ها همچنان باقی خواهد ماند و اگر به اندازه همه کره خاکی طلا برای صیقل دادن چهره منفور رژیم آل سعود استفاده شود باز هم این چهره سیاه پاک نخواهد شد. سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان از زمان نشستن بر تخت پادشاهی این کشور تا به امروز 844 نفر را اعدام کرده است.

این درحالی است که چندی پیش برخی نهاد های حقوق بشری اتهامات علیه مصطفی آل درویش را ساختگی و سیاسی خوانده و خواستار لغو حکم اعدام وی شده بودند.

برخی منابع حقوقی می گویند که مدارک و دلایل کافی برای تبرئه مصطفی وجود داشته است، اما حکم صادره در حق او بیشتر سیاسی بوده و سرویس قضایی عربستان به هیچ وجه حاضر به تغییر آن نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعدام نوجوان شیعه در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعدام نوجوان شیعه در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید