پیشبینی جالب مدیر اجرایی پیشین آلفابت : اینترنت به 2 بخش تقسیم خواهد شد ، تا سال 2028 چین و آمریکا سلاطین دنیای مجازی می شوند

به گزارش وبلاگ دریا، مدیر اجرایی پیشین آلفابت معتقد است اینترنت تا سال 2028 تقسیم خواهد شد . این تقسیم به معنای چند پارگی اینترنت نخواهد بود و به اعتقاد اریک اشمیت شامل دو بخش اصلی خواهد شد.

پیشبینی جالب مدیر اجرایی پیشین آلفابت : اینترنت به 2 بخش تقسیم خواهد شد ، تا سال 2028 چین و آمریکا سلاطین دنیای مجازی می شوند

به گزارش وبلاگ دریا به نقل از سی ان بی سی، اریک داشمیت که از مدیران سرشناس حوزه تکنولوژی و مدیراجرایی پیشین آلفابت است در جریان یک رویداد خصوصی پیش بینی کرد که اینترنت در دهه آینده به نسخه های تحت رهبری چینی و تحت رهبری ایالات متحده تقسیم خواهد شد.

این روزها نسخه سانسور شده گوگل تحت رهبری ساندار پیچای، در چین توسعه داده شده و موجب اختلاف نظرهایی جدی در خارج و داخل این شرکت شده است.

اریک اشمیت، مدیرعامل گوگل و رئیس اجرایی شرکت آلفابت ، در پاسخ به سوال یک اقتصاددان به ابعاد این پیش بینی پرداخت. درواقع وقتی اقتصاددان مشهور تایلر کوون از او پرسید: شانسی برای تقسیم شدن اینترنت وجود دارد؟ او پاسخ داد :

:بله من فکر می کنم که احتمالا سناریو دو قطبی شدن اینترنت دور از فکر نیست. درواقع منظور من چندپارگی اینترنت نیست. اما احتمالا یک اینترنت مبتنی بر چین و یک اینترنت غیر چینی به رهبری امریکا خواهیم داشت.

وی ادامه داد: من مدت ها با چینی ها کار نموده و از نزدیک شرایط شرکت های این کشور را رصد نموده ام.شرکت های متعددی در حال ساخت در چین هستند که ثروتی خیره نماینده به این کشور اعطا می نمایند. اینترنت چینی درصد بزرگی از فراوری ناخالص داخلی چین را تشکیل می دهد، این در حالی است که در طرف دیگر ماجرا ایالات متحده نیز به شدت تحت تاثیر اینترنت است.

اگر این پیشبینی را درست در نظر بگیریم، احتمال می رود اینترنت چینی امکان صادرات داشته باشد. درواقع با توجه به نفوذ سیاسی و مالی چین احتمال می رود این کشور با ایجاد اتصال اینترنتی و تسهیل روابط تجاری از جمله تجارت دیجیتال بین چین و کشورهای اروپایی، آفریقا، خاورمیانه و آسیا، ریشه های خود را تقویت کند.

منبع: انتخاب

به "پیشبینی جالب مدیر اجرایی پیشین آلفابت : اینترنت به 2 بخش تقسیم خواهد شد ، تا سال 2028 چین و آمریکا سلاطین دنیای مجازی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشبینی جالب مدیر اجرایی پیشین آلفابت : اینترنت به 2 بخش تقسیم خواهد شد ، تا سال 2028 چین و آمریکا سلاطین دنیای مجازی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید