انتشار گزارش توقیف محموله نفت ایران از سوی آمریکا

به گزارش وبلاگ دریا، آسوشیتدپرس گزارشی منتشر کرده و در آن گفته است که محموله دو نفتکش که مظنون به انتقال نفت ایران بوده اند، چند ماه پیش از سوی آمریکا توقیف شده است.

انتشار گزارش توقیف محموله نفت ایران از سوی آمریکا

اگرچه این گزارش روز پنجشنبه منتشر شده، اما جزئیات توقیف این محموله ها یک ماه پیش در یک پرونده فدرال در آمریکا و پس از آنکه دو نفت کش تحت مدیریت شرکت های یونانی به دستور نهادهای قضائی آمریکا بار خود به ارزش 38 میلیون دلار را در باهاماس و هیوستون تخلیه کردند، ثبت شده بود.

در این گزارش گفته شده که کشتی اول در 31 اکتبر 2020 وارد پایانه جزیره خارک ایران برای بارگیری نفت شده بود و چهار روز بعد از آن، بخشی از نفت خود در دریا را به نفتکش دیگری به نام آرینا منتقل کرد.

به ادعای آسوشیتدپرس این دو نفتکش در نهایت نتوانستند برای نفت خود مشتری پیدا کنند و هر دو کشتی - آرینا و نوستوس - سپس سعی کردند نفت را در یک انبار در ترکیه تخلیه کنند. اما مقامات ایالات متحده آنها را شناسایی کردند و به آنها دستور دادند محموله خود را تخلیه کنند، کاری که نفتکش نوستوس در هیوستون در سال گذشته و آرینا اخیراً در ژانویه در باهاماس انجام دادند.

با وجود آنکه این رویداد به چند ماه پیش باز می گردد، گفته نشده که چرا انتشار خبر آن از سوی رسانه های غربی پس از چند ماه سکوت اکنون صورت گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انتشار گزارش توقیف محموله نفت ایران از سوی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار گزارش توقیف محموله نفت ایران از سوی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید