این دندانپزشک در گوشه ای از یک خیریه مطب دارد ، 18سال درمان رایگان به یاد پدر

به گزارش وبلاگ دریا، تازه کار بود و خیلی اتفاقی و با آگهی وارد مؤسسه خیریه ای در شمال تهران شد که تعدادی پزشک و دندانپزشک در آن مشغول کار بودند. حالا 18 سال از آن زمان می گذرد و شهباز هاشم بیک محلاتی همچنان در یکی از اتاق های خیریه و در زیرزمین مسجد مشغول درمان رایگان بیمارانی است که پیش این دندانپزشک می آیند.

این دندانپزشک در گوشه ای از یک خیریه مطب دارد ، 18سال درمان رایگان به یاد پدر

وبلاگ دریا - مریم باقرپور: در انتهای خیابان ارغوان غربی، کنار سردر مسجد امام حسن مجتبی(ع) در منطقه2 تهران، تابلوی خیریه ام ابیها فاطمه زهرا(س) دیده می شود. داخل خیریه در هر بخش ها از آبدارخانه تا اتاق مدیریت و خلاصه هر کجا که بروید، عکس مددجویان خیریه به ویژه بچه ها را به دیوار می بینید. چراکه مددیارانش نمی خواهند فراموش کنند که برای نشاندن لبخند بر لب نیازمندان دور هم جمع شده اند. در اینجا خیّران مسئولیت حمایت از ایتام و زنان سرپرست خانوار تا تهیه جهیزیه و درمان نیازمندان را به عهده دارند. یکی از اتاق ها هم دندانپزشکی اختصاص دارد که خانواده های تحت پوشش در آن رایگان درمان می شوند.

خواندنی های بیشتر را اینجا دنبال کنید

هدفی والا برای درمان بیماران

بخش دندانپزشکی هر روز از ساعت 8 تا 12 فعال است و دکتر شهباز هاشم بیک محلاتی علاوه بر بیماران خودش، معرفی شدگان از طریق خیریه و مساجد محله های اطراف را با کمترین هزینه و حتی رایگان درمان می کند. او از 18 سال پیش خدمات درمانی اش به نیازمندان خیریه را شروع کرده است: از طریق آگهی وارد این مؤسسه شدم. یادم نمی رود ماه رمضان بود و چند دندانپزشک هم اینجا کار می کردند اما مؤسسه مثل این سال ها فعال نبود. چون تازه 2 سالی از شکل گیری اش می گذشت. خدا خواست این اتفاق بیفتد، من بیایم و بر خلاف پزشکان دیگر که رفتند، من بمانم تا والاترین هدف پزشکی یعنی درمان را انجام دهم.

مراجعانی از محله های مختلف شهر

محلاتی53 سال دارد و هر روز از صبح تا ظهر در دندان پزشکی مشغول معاینه بیمارانش است. او می گوید: تعداد مراجعه کننده های خیریه آنقدر هست که علاوه بر اهالی شهرک غرب که آگاهی بهداشتی نسبتاً بالایی دارند، بیمارانی از محله های فرحزاد، کرج، شاه عبدالعظیم(ع)، ورامین، پرند و محله های جنوبی تهران هم مراجعه می کنند و در این میان برخی به من معرفی می شود. من هم تا جایی که بتوانم آنها را با کمترین هزینه و حتی رایگان درمان می کنم.

نمایی از خیریه

رهرو پدر

دندانپزشک خیر محله سپهر در این سال ها علاوه بر کمک به درمان بیماران، سرپرستی چند کودک بی سرپرست را هم به عهده گرفته است. او می گوید: خدابیامرز پدرم مرد خیری بود، وقتی دانشجوی پزشکی بودم مدام تذکر می داد که هر وقت مطب زدی باید یک روز آن را به درمان رایگان اختصاص بدهی. بعدها هم که وارد مؤسسه شده و مطب زدم، بی خبر از من کمک حال نیازمندان تحت پوشش مؤسسه بود و بعد از فوتش در جریان قرار گرفتم. من هم می خواهم راه پدرم را حتی شده با درمان یک بیمار ادامه بدهم. چون آموخته ام هدف، کسب درآمد نیست بلکه باید دنبال اهداف والاتری گشت که انسان را به معبود نزدیک می کند.

تعرفه پایین تر از نرخ مصوب

27 سال از فعالیت دکتر محلاتی به عنوان دندانپزشک می گذرد و او همچنان به اعتقادات خود در حمایت از نیازمندان پایبند است. حتی در ورودی مطبش تعرفه هایی که نوشته پایین تر از نرخ مصوب وزارت بهداشت است. او تأکید می کند: گرچه مواد دندانپزشکی گران قیمت است اما می توان با کمترین سود بیماران را درمان کرد. چون هزینه های زندگی بالاست و بسکمک از خانواده ها توان پرداخت حق ویزیت های سنگین را ندارند. برای همین تلاش دارم حال بیمارانم را مراعات بکنم.

منبع: همشهری آنلاین

به "این دندانپزشک در گوشه ای از یک خیریه مطب دارد ، 18سال درمان رایگان به یاد پدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این دندانپزشک در گوشه ای از یک خیریه مطب دارد ، 18سال درمان رایگان به یاد پدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید