این قلم جادویی روی آب می نویسد ، عکس

به گزارش وبلاگ دریا، چندین علت کاملاً خوب وجود دارد که چرا آب وسیله محبوبی برای نوشتن خوشنویسان نیست. با جابجایی و حرکت آب، طولی نمی کشد تا جوهر پخش گردد و نوشته محو گردد.

این قلم جادویی روی آب می نویسد ، عکس

تینا مزدکی: یک قلم مبتکرانه که به وسیله محققان دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینز (JGU) و دانشگاه فنی دارمشتات در آلمان و دانشگاه علم و فناوری هواجونگ در چین ساخته شده است، می تواند به هنرمندان، تکنولوژی کاملاً تازه برای کار کردن بدهد.

دستگاه تازه یک مهره کوچک به پهنای 50 میکرون است که از ماده خاصی ساخته شده است که یون ها را در مایع تبادل می نماید و مناطقی با pH نسبتاً پایین ایجاد می نماید. سپس آثار ذرات معلق در آب به محلول اسیدی کشیده می گردد. ترسیم چنین منطقه ای می تواند خطوط نوشتاری دائمی ایجاد کند. در نمونه اولیه برای ثابت نگه داشتن نوشته، به جای حرکت دادن مهره در آب، آب را در اطراف مهره حرکت دادند. در ابتدا این کار به صورت دستی انجام شد، اما بعداً از یک دستگاه قابل برنامه ریزی استفاده شد.

توماس پالبرگ فیزیکدان از JGU می گوید: ما توانستیم در یک سطح آبی که به مقدار یک سکه است، یک الگوی خانه مانند ساده به مقدار حرف i با فونت 18 نقطه ای ایجاد کنیم و سپس آن را زیر میکروسکوپ مشاهده کردیم، اما ما هنوز در مرحله مقدماتی هستیم.

مقدار میکروسکوپی قلم و این واقعیت که آب در اطراف آن به نوعی بالعکس عمل می نماید، تضمین می نماید که مایع تا حد ممکن پایدار بماند و خطوط برای بیش از 15 دقیقه قابل مشاهده می مانند. در واقع با استفاده از تکنیک های مبتنی بر نور که تبادل یونی را متوقف و آغاز می نماید، می توان اشکال متمایزی را ایجاد کرد.

این تیم علاوه بر آزمایش های فیزیکی خود، بر روی بعضی مدل های نظری نیز کار کردند تا مکانیسم های اساسی را کشف نمایند. آنها پیشنهاد می نمایند که پتانسیل توسعه این تکنیک به انواع دیگر قلم ها وجود دارد. برای مثال، قلم هایی که به وسیله لیزر گرم می شوند و می توانند راه خود را در آب باز نمایند.

فیزیکدان بنو لیبچن از دارمشتات می گوید:این حتی می تواند امکان نوشتن موازی و گسترده ساختارها در آب را فراهم کند. از این رو، این مکانیسم بعلاوه می تواند برای فراوری الگوهای بسیار پیچیده در سیالات استفاده گردد.

همانطور که خود محققین می گویند، این روزها، روزهای بسیار ابتدایی برای این فناوری است، اما طیف وسیعی از احتمالات را در اختیار شما قرار می دهد، از ایجاد انواع تازه هنر تا توانایی ردیابی آثار شیمیایی هنگام حرکت در مایعات.

انسان ها برای حدود 5000 سال یا بیشتر چیزها را یادداشت نموده اند و اشکال مختلف هنرهای تجسمی و انتزاعی را برای مدت طولانی تری خلق نموده اند. میل ما برای ترسیم به طور قابل توجهی در طول تاریخ تکامل یافته است. توانایی نوشتن در آب و مایعات اکنون به معنای فرصتی برای تکامل بسیار بیشتر در آینده است.محققان در مقاله منتشر شده خود نوشتند:به طور کلی، این رویکرد مسیر همه کاره ای را برای نوشتن، طراحی و الگوبرداری از سیالات، حتی در مقیاس خرد باز می نماید.

منبع: sciencealert

58323

منبع: خبرآنلاین

به "این قلم جادویی روی آب می نویسد ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این قلم جادویی روی آب می نویسد ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید