آنالیز راه های به حداقل رساندن حضور تهرانی ها در شهر

به گزارش وبلاگ دریا، پنجمین نشست روسای کارگروه های تخصصی ستاد مبارزه با کرونا در شهرداری تهران به صورت مجازی برگزار گردید و طی آن گزارش آخرین فعالیت ها و برنامه های پیش روی شهرداری تهران مورد بحث و آنالیز و اتخاذ تصمیم نهاده شد.

آنالیز راه های به حداقل رساندن حضور تهرانی ها در شهر

به گزارش وبلاگ دریا به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در این جلسه به حضور پر خطر شهروندان در اماکن عمومی از جمله بوستان های شهری با توجه به ایام تعطیلات و شروع فصل بهار اشاره شد و به شهروندان توصیه شد که از تراکم حضور در بوستان های شهری خودداری کنند.

در این جلسه که دکتر رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران وعضو شورای فرماندهی ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرتهران، ریاست آن را برعهده داشت ،همچنین مقرر شد با توجه به در پیش بودن روز طبیعت موضوع کنترل و ممنوعیت حضور در این بوستان ها و فضای سبز مورد آنالیز قرار گیرد.

همچنین در مورد فعالیت فروشگاه های شهروند مقرر شد فروش آن لاین تقویت و برای جلوگیری از تراکم حضور شهروندان در پای صندوق های پرداخت تدابیری از جمله اختصاص صندوق ویژه سالمندان پیش بینی گردد.

بر اساس این گزارش همچنین به موضوع خسارت های وارده به شهرداری تهران در طول اسفندماه و احتمال تداوم آن در فروردین و اردیبهشت ماه اشاره و مقرر شد راهکارهای جبرانی برای ترمیم پیامد خسارت های مالی مورد آنالیز قرار گیرد.

همچنین عنوان شد متاسفانه شمار معتادان متجاهر در بوستان ها و بعضی اماکن افزایش یافته و ازهمین رو احتیاج است که نسبت به دریافت یاری های دولتی برای مدیریت این بخش اقدام کرد.

در ادامه جلسه در مورد ارتباطات بین المللی و بهره گیری از یاری های خارجی عنوان شد که محموله اهدایی از شهر پکن تحویل شهرداری تهران شده است و شهردار تهران نیز با کلان شهرهای درگیر این موضوع در ارتباط است

در عین حال موضوع اطلاع رسانی در مورد شیوه های پیشگیری و مقابله به وسیله رسانه های جمعی و تبلیغات محیطی در سطح شهر همچون گذشته ادامه دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آنالیز راه های به حداقل رساندن حضور تهرانی ها در شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز راه های به حداقل رساندن حضور تهرانی ها در شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید